СТРАСТИ - градините в София кампания 2010/2011

  • 28 878
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 171
Губят 3-те точки по първо желание, но системата им дава 2 точки за второ желание. Ако са били с 10+ точки, тоест 11, 12, 13... и т.н., пак се оказват начело на опашките. В най-лошия случай, ако са събирали 10 точки по първо желание, сега ще бъдат с 9 и шансът им отново е много голям.

# 616
  • Мнения: 1 114
Сега погледнах списъците за набор 2008 за въпросната градина - то е направо страшно!

# 617
  • София
  • Мнения: 6 011
Да ви кажа аз донякъде ги разбирам тези родители. В смисъл щом детето кандидатства за първа година, все още реално никога не е посещавало ДЗ, и аз бих опитала да преместя моите деца в ДЗ с по-добра база.
Ако ходят обаче в някое ДЗ не бих им сменяла средата.
Казвате, че са приети в други градини защото така са желали - видяхте от анкетата тук, че много малко деца са приети по истинското им първо желание, повечето са кандидатствали там, където изобщо имат някакъв шанс.

# 618
  • Мнения: 149
Да ви кажа аз донякъде ги разбирам тези родители. В смисъл щом детето кандидатства за първа година, все още реално никога не е посещавало ДЗ, и аз бих опитала да преместя моите деца в ДЗ с по-добра база.
Ако ходят обаче в някое ДЗ не бих им сменяла средата.
Казвате, че са приети в други градини защото така са желали - видяхте от анкетата тук, че много малко деца са приети по истинското им първо желание, повечето са кандидатствали там, където изобщо имат някакъв шанс.
Кандидатсвали са там където имат шанс тези с по 8 точки. Тези с многото точки си кандидатстват където искат и сега пак те ще се преместят, а не тези с по 8т, защото те реално нямат шанс за преместване с мижави 7т. Въпроса е дали местат освободени от тях ще се обявят въобще като свободни и защо след като влизат навсякъде и толкова много я искаха точно тази градина не я изчакаха да я пуснат и да си кандидатстват там.

# 619
  • Мнения: 149
За момента на гр.гр са набор 2007 - 128деца за 34 места и набор 2008 - 255деца за 2 места,а днес е едва понеделник! #Crazy

# 620
  • София
  • Мнения: 1 178
Всичкото това местене и повторно кандидатстване в по-удобни или близки градини наистина е некоректно спрямо чакащите от години родители,но според мен щеше да се избегне,ако бяха въвели опцията за размяна на градини на вече записаните деца,а не това да зависи само и единствено от благоволението на директорката и да е свързано с безкрайни молби и разправии в някои случаи Tired  

# 621
  • Мнения: 601
Aла-Бала:   bouquet Искренни благодарности!  Hug

В допълнение на казаното от Ала-Бала бих ти препоръчала да не разчиташ на тел. обаждания и дори на устни обяснения от служители на НОИ. Аз имах два въпроса, свързани с двете ми майчинства и различни служители /вкл. инспектори/ от НОИ ми даваха корено противоположни и объркващи становища. Единствени меродавни се оказаха писмените ми запитвания и отговори, които явно по вътрешен ред се разпределят на наистина компетентни служители, а и си е основание да си търсиш по-сетне правата ако нещо са те подвели.

Понеже съм в сходна ситуация потвърждавам думите на Ала Бала, че единственото условие да ти спрат обезщетението за 410-те дни отпуск за бременост и раждане е детето ти да  е настанено в дом за деца лишени от родителска грижа.

Това условие е изрично упоменато в една от декларациите, които си попълвала след раждането, за да ти отпуснат обезщетението /съвсем различно от декларацията, която попълваш за отглеждане на дете до 2г./.

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 15:48 от kikimora1

# 622
  • София
  • Мнения: 1 541
Сега видях списъците за 127 ОДЗ  #Crazy Гранична група от 225деца за 7места набор 2008 Shocked и 111деца за 38места набор 2007. И приетите в Сарагоса на 08.05 58/1 за гранична група Shocked
Не знам с коя ръка да се кръстя вече
Иначе, тази градина ще реши проблемите на живеещите в квартала, нали?! Как говорят без да мислят тези хора...
марини стискам палци да ви приемат , че с две бебета ,ако няма кои да ти помага е много трудно... да не кажа невъзможно , но на тези са им по важни да влязат децата на бабите по К4 вместо да помислят за такива случай като нашите - слава на Бога на нас каката ни я приеха .
п.п.  стискам палци за местенце на всяко детенце

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 22:08 от reniris

# 623
  • Мнения: 114
Това, че не дадоха 1т. за преместване говори, че СОС не поощряват преместването, но явно не са се сетили за този вариант на преместване на многоточковците, които мога да се преместват до безкрай. Tired

Аз единствено искам, ако бъдем приети в някоя градина по второ желание с 7т в Кремиковци, да има възможност да си запазим кандидатурата по първо желание и ако сме примерно 3-та резерва, някога когато се освободи място да се преместиме в по желаната ни градина, а не да отиваме в края на опашката от точките ни. Така ще има поне малко равенство.

Разбира се съгласна съм и с това, соц. критерии да си ги използват само веднъж за годината. Peace

# 624
  • Мнения: 4 393
Това, че не дадоха 1т. за преместване говори, че СОС не поощряват преместването, но явно не са се сетили за този вариант на преместване на многоточковците, които мога да се преместват до безкрай. Tired

Аз единствено искам, ако бъдем приети в някоя градина по второ желание с 7т в Кремиковци, да има възможност да си запазим кандидатурата по първо желание и ако сме примерно 3-та резерва, някога когато се освободи място да се преместиме в по желаната ни градина, а не да отиваме в края на опашката от точките ни. Така ще има поне малко равенство.

Разбира се съгласна съм и с това, соц. критерии да си ги използват само веднъж за годината. Peace


Ще си запазиш 8-те т., но ще загубиш входящия номер, което едва ли ще те устрои. Обикновено 8-точковците са в гранична група.

# 625
  • Мнения: 382
За момента на гр.гр са набор 2007 - 128деца за 34 места и набор 2008 - 255деца за 2 места,а днес е едва понеделник! #Crazy
ОДЗ127
 Доколкото виждам, това са местата, според секция "Новини"
    * набор 2008 - 20 места-288 кандидата/многоточкови +гранична група от 8.1/
    * набор 2007 - 50 места-147 кандидата/многоточкови+гранична групаот 8.1/
    * набор 2006 - 25 места-57кандидата/многоточкови+гранична групаот 8.1/
 Как ще решат проблема на района , като това са всички в София които са  разбрали до момента, че има нова градина с  доста места и са се юрнали да кандидатстват.Всички масово са с 8.1точки , 0.1 идва от работещи родители, няма изискване , да живеят на територията на район  "Триадица" дори.
    Но да видим положението във филиала бл.91за възраст 2007, там има 2 свободни места и 5 деца с 8.1. Mr. Green

# 626
  • Мнения: 690
Момичета, аз си мислех, дали няма да е по-честно за новооткрити места да се разиграват отново места за социална опашка и за останалите деца без социални точки?  newsm78 Все пак това е първо класиране за тази градина. В Сарагоса са приети само деца на една опашка или бъркам? В момента сякаш местата се разиграват само между деца със социални критерии, като по-голяма част от тях са приети вече в детска градина.

# 627
  • София
  • Мнения: 39 812
Джоли, мисля, че една мама беше писала до ИСОДГ по повод опашките. И отговора беше, че независимо, че това е 1во класиране за дадена детска градина всички деца са на една опашка.
Разделянето е било само за 1вия етап на 1вото класиране, което беше април месец.

Как ще решат проблема на района , като това са всички в София които са  разбрали до момента, че има нова градина с  доста места и са се юрнали да кандидатстват.Всички масово са с 8.1точки , 0.1 идва от работещи родители, няма изискване , да живеят на територията на район  "Триадица" дори.
Повечето от децата предполагам, че не са приети до момента.
Може би ако градината беше приела ДК3, т.е. семейства живеещи на територията на общината...
Граничната група за 2008ми набор вече е 8,2т.
За 2007ми все още е 8,1т.

Моя син отпада Simple Smile За пореден път.

# 628
  • Мнения: 690
АнМари, благодаря за отговора. Това не е справедливо  Peace По тази логика социалните точки трябва да отпаднат след 1-во класиране веднъж социалните критерии отпадат на едно класиране, на друго класиране остават.

Доста си противоречат нещата и трябва да се изясни ситуацията:

"Стъпка 1: Класиране на социалните и общите опашки според квотата"

"Стъпка 2: 2.1. Формира се само общата опашка, на която са всички некласирани деца само с точките по общи критерии. Децата от социалната опашка, които не са класирани на предходната стъпка, също участват в общата опашка, но само с точките си по общи критерии.

"Следващите класирания, които ще се провеждат всяка събота до 26.06.2010 г. (включително), ще включват само една стъпка. Ще се сформира само една обща опашка за всяка градина/набор, в която ще участват всички кандидатури с пълния брой точки по всички критерии" (http://kg.sofia.bg/?page=faq&y=10#10)

Защо 1-во и 2-ро класиране да имат различни критерии от всички останали класирания до септември? За мен не е логично и не е оправдано по никакъв начин  Peace

# 629
  • София
  • Мнения: 334
(...) В Сарагоса са приети само деца на една опашка или бъркам? В момента сякаш местата се разиграват само между деца със социални критерии, като по-голяма част от тях са приети вече в детска градина.
И там беше само една опашка, да. Както се разигра примерно и "Слънчево зайче" в Младост миналата година - пак една опашка. Не зная защо не искат да има квоти и за градини, открити извън кандидатстването за Великото Първо класиране.
АнМари, остава само да се надяваме, че тези деца, които поради висок бал ще се преместят в 127 ОДЗ, ще освободят места другаде, където да могат да кандидатстват и масовите точки

PS Можем да искаме обяснение от ИСОДГ в обратната връзка? За съжаление не мисля, че можем да ги накараме да променят точно това Sad

Общи условия

Активация на акаунт