СТРАСТИ - градините в София кампания 2010/2011

  • 28 893
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 170
Здравейте и от мен. Аз все още нямам отговор от инстанциите, до които пуснах жалба /дирекция "Образование" и Омбудсмана на РБ/. Някой с опит може ли да ме ориентира колко се чака за отговор обикновено? Има ли срок, в който са длъжни да се впишат и да отговорят? И ако се забавят, какво да правя? Наново да пускам жалбата ли или да ги питам какво става с вече подадената Rolling Eyes ? Извинявам се, че тук питам, но нали цялата работа е заради ИСОДГ... надявам се да не е голям спам

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 17:57 от Polly-Wolly

# 631
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Минах покрай новата детска градина в Люлин 10 - тази дето Савина се кълне, че ще е готова другия месец. Да ви кажа момичета, че няма да я бъде тая Sad . Целия двор е засипан с камари пръст, дървен материал и всякакви други строителни материали - външните стени са на шпакловка, сложена е дограмата. Казано по друг начин обекта не е пипан от два месеца. Снимах с телефона и ще кача снимки в групата утре.
Социалните деца трябва да влизат без квоти - тези деца най-много имат нужда от детска градина. Близнаци, многодетни семейства, сираци, деца на инвалиди... Проблемът не е в тях, целете се другаде.
Поли-Уоли - срока за отговор е 1месец, но ти им се обади, ако не стане и така - справка случая с ЕСПА/точат се дела за недаване на отговор в официален срок/.
И аз нямам отговор от БТВ, нищо че писах на няколко различни човека - ама ще взема да им се обадя и аз Mr. Green

# 632
  • София
  • Мнения: 39 869
Айрис, не става дума за квоти, приеми и т.н. Става дума за приетите деца до момента (по соц. критерии), които се кандидатират и за новите градини.
Бях писала за едно, което е било прието в далечна градина, близък до София град. Това "преместване" го разбирам. Но не разбирам "преместване" в рамките на София, или в рамките на дадена община или район.
Да речем, че детето ми е с 10+ т и е прието е по 1во желание. Щом съм писала тази градина за 1во желание значи така съм искала. И ще го водя на ясла. Няма да се кандидатирам в n-тата на брой нова градина.

Уф, СО ни кара да се изпокараме, а не да годим виновника Simple Smile

# 633
  • Мнения: 690
Не ми беше целта да предизвиквам спор - генералният проблем е, че няма места.
Просто искам да има ясно установени правила, които да разбирам, защото иначе ми е много трудно да ги приема  Peace

# 634
  • Мнения: 1 114
А някой има ли информация кога ще отворят разширението на 92 ЦДГ на "Розова долина"? Онзи ден като минах от там ми направи впечатление, че всичко е готово.
"Преместване" в рамките на София го разбирам - напр. живееш в район Триадица, а си приет в Оборище, е всеки би предпочел да спести на себе си и детето си лашкането в задръстванията. Но от градина на 100 метра от другата, си е чиста проба лигавене вече според мен.
И друго се сетих, защо има 20 места за 2008 набор, нали капацитета на групите е около 25 деца?

# 635
  • Мнения: 86
Минах покрай новата детска градина в Люлин 10 - тази дето Савина се кълне, че ще е готова другия месец. Да ви кажа момичета, че няма да я бъде тая Sad . Целия двор е засипан с камари пръст, дървен материал и всякакви други строителни материали - външните стени са на шпакловка, сложена е дограмата. Казано по друг начин обекта не е пипан от два месеца. Снимах с телефона и ще кача снимки в групата утре.

Всеки ден минавам покрай въпросната градина и почти никой не работи по нея. Стигнаха до това ниво и до там. Дори, когато беше хубяво и слънчево време не въм виждала работници. И на мен не ми се вярва да стане до другия месец. Но пък дано аз да се лъжа  Simple Smile

# 636
  • София
  • Мнения: 434
Да ви кажа, новата детска градина в Надежда също не е в много напреднал стадии. Майка ми ходила да пита работниците и те казали, че едва ли ще я отворят тази година, по скоро 2011 пролетта  #Crazy

# 637
  • София
  • Мнения: 39 869
Тъкмо щях да пиша, че ще взема да се разходя до там. Мисля, че г-жа Савина ми отговори в 1вата им тема тук, че ще я отворят тази година.
Директорката на 42 ОДЗ писа, че може би към октомври трябва да е готова.

# 638
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Уф, СО ни кара да се изпокараме, а не да годим виновника Simple Smile

Именно - да се целим във виновника и да не позволяваме трохичките, които ни подхвърлят да ни обезверят/въпреки че от бездействието на засегнатите стигам до извода, че са успели донякъде  Sad /. Аз лично се потресох от едното дете прието в Сарагоса с шанс 1/58 #Crazy за гранична група. Но - ето те откриват градини. Не ги е срам! Ами новата градина, колко средностатистически деца ще влязат вътре? Няма да са кой знае колко.
крисскка - поне 3месеца ежедневна работа му трябват на този обект.
Правила има - но никой не контролира спазването им.
Групата скоро мина хиляда човека, пряко засегнатите са 25хиляди родители, а съпричастните трябва да са над 7милиона. Идея за протест - на заседанието за ЕСПА newsm78 , но дотогава трябва да се раздуха чрез национален ефир. Не говоря за 3мин. репортаж мрън-мрън 12хиляди деца, а истинско поставяне на наболелите въпроси. Няма да се занимават със силикони, полети до Марс, Бай Брадър и ежедневни целодневни интервюта с политици и всякакви специалисти, анализатори и прочие, докато населението на един доста голям град се чуди как да оцелява с един работещ родител години наред защото няма места в градините.
Положението се влошава и във Варна, Бургас и Пловдив, а при последните се гласят да закриват ДГ тепърва. Но истинската трагедия е при нас, а Минчева нещо спря да отговаря на въпроси newsm78

# 639
  • София
  • Мнения: 434
Тъкмо щях да пиша, че ще взема да се разходя до там. Мисля, че г-жа Савина ми отговори в 1вата им тема тук, че ще я отворят тази година.
Директорката на 42 ОДЗ писа, че може би към октомври трябва да е готова.

Няма нужда да се разкарваш. Точно зад блока на майка ми е. Сградата е на груб стоиж, слагаха изолацията онзи ден. Дограмите са монтирани иначе. Дворът още дори не са го оградили, не се знае къде ще е. Аз сащо се надявам да я отворят тази година. Уж ноември пише... newsm78

# 640
  • София
  • Мнения: 39 869
Аз сащо се надявам да я отворят тази година.
И да я отворят какво? Sad В Надежда не са приети толкова много деца. С една градина няма да се реши проблема.
Говорих с една комшийка от вода, нейната дъщеря е 2006ти набор. Ходи на занимания в Двореца на децата, на 1/2 ден. И места за този набор в квартала изобщо пък няма.

Една малка статистика за район Надежда

 

НаборЧакащиСвободни местаКапацитет/класираниОбявени места за 1во класиране
200924507979 (към дата 21.04)
2008452017385 (към дата 16.04)
20072150268154 (към дата 15.04)
200613801900 (към дата 08.04)
20056304440 (към дата 08.04)
2004204520

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 02:38 от AnMary

# 641
  • Мнения: 1 986
Момичета, може ли някоя по-разбираща от мен да ми обясни как дете, което от началото на кампанията е на нашата опашка със стандартните 8.1т., сега за новата градина вече е с 9.1? Разгледах първите списъци, преди 23.04. и никъде го няма с 9.1т. Какъв е вариантът? Да не е било първо желание или...?

# 642
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Момичета, може ли някоя по-разбираща от мен да ми обясни как дете, което от началото на кампанията е на нашата опашка със стандартните 8.1т., сега за новата градина вече е с 9.1? Разгледах първите списъци, преди 23.04. и никъде го няма с 9.1т. Какъв е вариантът? Да не е било първо желание или...?
Може баба му да е започнала работа в ДГ Wink

# 643
  • София
  • Мнения: 434
An Mary, статистиката изглежда ужасно. За съжаление така е навсякъде. Но мога с чисто сърце да си призния, че за набор 2008 и 2009 нещата са направо страшни. Детето ми е 2007 и все пак успяхме да му намерим място в сравнително удобна градина (в центъра, а не в квартала). Знам, че се строят детски градини, но какво ги бави толкова? При нас преди 2 месеца почнаха един 6 етажен блок и вече е готов. Не мога да си обясня.

От Софийска община се бият в гърдите, че имало свободни места. Да, ама в Кремиковци, Панчерево и тем подобни. Могат поне транспорт да осигурят, а не да се налага на родителите да изминават по 100 км на ден, за да могат да заведат детето си на детска градина.

За мен точковата система не е добре измислена и много скоро очаквам нейното отпадане.

# 644
  • София
  • Мнения: 1 541
Момичета, може ли някоя по-разбираща от мен да ми обясни как дете, което от началото на кампанията е на нашата опашка със стандартните 8.1т., сега за новата градина вече е с 9.1? Разгледах първите списъци, преди 23.04. и никъде го няма с 9.1т. Какъв е вариантът? Да не е било първо желание или...?
Може баба му да е започнала работа в ДГ Wink
или да е събрало 6 м . ясла

Общи условия

Активация на акаунт