ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 10

  • 107 858
  • 751
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 206
Цитат
Някой може ли да ми каже как да вкореня аукуба
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://cvetia-bilki.info/wp-c … D2%26tbs%3Disch:1

# 631
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Не успях да видя линка, защото два пъти като опитах да го отворя, компютъра ми блокира. Но храста можеш да захванеш, като наклониш някое долно клонче и го закопаеш леко така, че върха му да остане навън. Това е най-сигурния метод. Листата, които ще са под земята ги махни. Поливай го редовно и пролетта ще имаш вкоренена клонка.

# 632
  • Мнения: 30
И аз не успях да отворя линка. Люб, благодаря!  bouquet

# 633
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Някой зазимявал ли е пасифлора в градината да ми сподели опит  newsm78

# 634
  • Мнения: 101
Ха, най-сетне да ви намеря градинарската тема:)   bouquet
Хич не ме бива в градинарството, но имам една питанка. Искам да засяда растения пред блока. Понеже това начинание го правих няколко години и все ги изкореняваха, късаха и тъпкаха, реших, че ако засяда плевел хем ще има зеленилка, хем е по-голяма възможността да оцелеят сред съседското войнство, на което не му пука. Обаче, все пак, търся и някаква визия. Та можете ли да ми препоръчате някакъв плевел, който и да е красив. Може да е храст. Даже най-добре:)

# 635
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Юката е добро решение - издържа много на суша и е бодлива, никой не я изкоренява Simple Smile



# 636
  • Мнения: 101
Мерси, Любознателна;) Юка засадих 7-8 броя преди 3 седмици. Щеше ми се да е нещо храстоподобно, да закрива красивата гледка към улицата:)

# 637
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Храсти има много, но първата година искат поливане, за да пуснат дълбоки корени и следващата да разчитат предимно на Дядо Боже.
Вечнозелен леко бодлив храст е махонията:



Не е висок, но може да стане с обилни поливки. Не съм видяла да боледува от нещо.

Друг вечнозелен е чашкодряна, аз съм хващала от клонче, потопено във вода, само че пуска дълго време коренчета:



Ако се постригва, може да се оформи с него жив плет.Има и пъстри форми - бяло и зелено,и жълто и зелено.

Бербериса е храст, от който стоят далеч, заради бодлите. Има различни цветове, аз имам два вида червен, единия е към лилаво, такъв си е от пролетта до есента. Листопаден.


Бодлив храст, който се отрупва с оранжеви или червени плодчета /отровни/,вечнозелен, е пираканта:

Вечнозелени и непретенциозни са също котонеастера, който обаче е нисък, пълзящ храст, и лоницера нитида,също сравнително ниска, която ако се постригва, може да се оформи на фигура.

http://mygradinka.blogspot.com/2010/04/cotoneaster.html




Показала съм тези, които отглеждам и познавам, и които ми се струват нежелани от крадците. Иначе храсти мнооооогоооо Simple Smile Но не забравяй, че искат вода, а и тор за да растат красиви.

# 638
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте,
имам въпрос свързан с гаридарството. Имаме огромна тераса - около 45 кв.м. Искаме да си засадим някаква зеленина. Нещо от рода на вечно зелените храсти или дръвчета. Растенията трябва да са в саксии и основното да издържат целогодишно навън, нямам място където да ги прибирам. Добре е и да са лесни за вкореняване и поддържане - не разбирам много от градинарство.
За сега сме разгледали в Баумакс, там ни предложиха туи, но моя съседка миказа че някои от тях доста растяли и трябвало всяка година да им се сменя саксията.
Моля за съвет.   bouquet

# 639
  • Мнения: 3 091
Да добавя и любимата ми вечно зелена пираканта, която цъфти много красиво и после връзва оранжеви плодчета, които дълго остават по стъблата!

http://galatacentrum.blogspot.com/2009/02/blog-post_3380.html

# 640
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Мда, и много боде, никой няма да я кърши Laughing Нея я забравих.
Linkata , можеш да гледаш в саксии всичко, което расте в градините, но растенията няма да се развиват като в градина. Стават по-слаби, издължени и рехави.

# 641
  • Мнения: 101
Любознателна, много, ама много ти благодаря. Харесах си бербериса:)

# 642
  • Мнения: 461
KrIvOnDeLa, розата ти е невероятна! Винаги ли цъфти така двуцветно?
..........................



Не - едноцветна е.
И аз се чудя, какъв беше този цвят. 
Сега розата пак  е напъпила, явно септември ще възобнови цъфтежа си.
Ако се появи същата аномалия ще снимам цялото растение, за сравнение с другите цветове.

Махонията образува ли червени плодчета за Коледа или я бъркам с друг храст?

# 643
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
чашкодряна, го хващам като роза. Миналото лято го сложих директно в земята и захлупих с пл. бутилка. 90% се бяха хванали.

# 644
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Махонията образува ли червени плодчета за Коледа или я бъркам с друг храст?
Бъркаш я с Джел, той има такива листа. Махонията прави тъмносинисини плодчета.


Общи условия

Активация на акаунт