Информираха ли ви за рисковете на различните интервенции?

  • 4 470
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 499
И мен не са.
Зозима, пусни анкета.
Дега, мисля, че защото напоследък много плюят лекарите за това, че майките "се образовали" из глупавите форуми Mr. Green

Тц, Мече, не за туй, а за това че, майките много плюят по лекарите, че не им обясняват сбито 10-на години учене в рамките на 10 минути.
Ще взема да пусна тема "Как сте става акушер-гинеколог за 10 минути в родилното? Или рисковете да не завършиш медицина, докато родиш?"
Joy Joy Joy

(Е, все пак може да се каже това-онова на тези, които искат да знаят. Аз лично не ща Crossing Arms Laughing)

Дега, лекарите се ядосват, че майките станали мноооого информирани от форумите и им се бъркат в работата, като задават глупави въпроси....

# 16
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Дега, лекарите се ядосват, че майките станали мноооого информирани от форумите и им се бъркат в работата, като задават глупави въпроси....

Ясно. Ами те пък от какъв зор обясняват от къде си черпят инфото?  Crossing Arms
Аз ги лъжа, че от учебниците на брат ми.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 668
И мен не са.
Зозима, пусни анкета.
Дега, мисля, че защото напоследък много плюят лекарите за това, че майките "се образовали" из глупавите форуми Mr. Green

Тц, Мече, не за туй, а за това че, майките много плюят по лекарите, че не им обясняват сбито 10-на години учене в рамките на 10 минути.
Ще взема да пусна тема "Как сте става акушер-гинеколог за 10 минути в родилното? Или рисковете да не завършиш медицина, докато родиш? 30 начина да накараш лекаря, да ти каже всичко каквото знае, докато напъваш!"


Как може във всички цивилизовани държави да ти обясняват всичко, особено пък страничните ефекти на интервенциите и търпеливо и с уважение да отговарят на всичките ти въпроси, а само в България, видиш ли, това да е невъзможно, ненужно и неправилно?  Явно е истина, че българките сме по-друг биологичен вид, защото у нас около 50% от жените са с тесен таз или друга непредолима пречка пред нормалното раждане, докато по света само 10% се оказват с такова...Абе....първобитност ни друса, много яко...че и сами се борим за това да се държат с нас като с безгласни букви ввъв въпросите, засягащи нашите тела и нашите деца.

# 18
  • California
  • Мнения: 264
Как може във всички цивилизовани държави да ти обясняват всичко, особено пък страничните ефекти на интервенциите и търпеливо и с уважение да отговарят на всичките ти въпроси, а само в България, видиш ли, това да е невъзможно, ненужно и неправилно?  Явно е истина, че българките сме по-друг биологичен вид, защото у нас около 50% от жените са с тесен таз или друга непредолима пречка пред нормалното раждане, докато по света само 10% се оказват с такова...Абе....първобитност ни друса, много яко...че и сами се борим за това да се държат с нас като с безгласни букви ввъв въпросите, засягащи нашите тела и нашите деца.

Подписвам се под последното!  Peace
Мен са ме информирали за абсолютно всички рискове - как иначе бих се съгласила на тези интервенции. В България май наистина елементарните неща се смятат за екзотика. ooooh!

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 600
Кво ви става днес с тези теми , бе хора?!

Много е модерно да си информиран напоследък, още повече да го изтъкваш тук по някакъв невменяем за мен начин, пускайки до припадък еднакви теми за това колко сме информирани.

# 20
  • Мнения: 668
Кво ви става днес с тези теми , бе хора?!

Много е модерно да си информиран напоследък, още повече да го изтъкваш тук по някакъв невменяем за мен начин, пускайки до припадък еднакви теми за това колко сме информирани.

Надявам се и все по-модерно да става да си информиран. Иначе опцията е да става все по-модерно да се доближаваш до един друг билогичен вид, от който се добива вълна и мляко и се "ползва" по Гергьовден.
Много хубаво, че има и такива теми, за информираността, че да се замислят повече хора, че не само, че няма нищо лошо в това, както се опитват да ни убедят лекарите, ами е абсолютно задължително, според закона и етиката, че и според здравия разум. Peace

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 600
Знаех си, че първата част на написаното ще издразни някого  Crazy Разбира се, че информираността е полезно нещо! Говорех за явлението да я набиваме в очите на другите...

# 22
  • Мнения: 668
Знаех си, че първата част на написаното ще издразни някого  Crazy Разбира се, че информираността е полезно нещо! Говорех за явлението да я набиваме в очите на другите...

"Набиването в очите на другите" е изключително важно! Всяка вредна и неправилна практика трябва да се осветлява и да се "набива в очите" че е нужно да се промени. Ако някой не се информира за здравето и живота си, то е много добре да му се каже, че има право на това, че това не е лошо и неправилно, а тъкмо наобратно--това е негово право според закона, хартата за правата на пациента, разлепени из всички болници, документите за информирано съгласие, които подписва, без да му ги дадат даже да ги прочете, международните конвеции и т.н. В много държави изобщо няма да започнат да ти правят каквото и да било без да те уведомят какво точно ще ти правят и какви са рисковете-законът го изисква от тях. Защото ако ти си този, на който се случи страничният ефект, ти носиш отговорността, не те. В България, понеже никой не носи отговорността, и няма осъден лекар, си позволяват да се държат с нас като с овце. Ако ни увредят или уморят с интервренциите си...еми такъв ни бил късмета.  Не си ме издразнила, просто си говорим по въпроса Simple Smile Peace

# 23
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Нищо не са ме информирали. Мятат ти документите и ти сочат с пръст - подпиши тук, тук и тук Tired Добре, че преди това имаше от къде да се информирам, че да мога да откажа това или онова, въпреки че тогава те дамгосват като многознаещ и като стане нещо ти ще си си виновна ooooh!

# 24
  • Мнения: 134
Разбира се че е прекрасно,задължително,хуманно,етично и т.н и т.н. да те информират лекарите,както и ти сам си Длъжен да се информираш когато разбереш че никой друг няма да го направи,не му се занимава и т.н. причини много.
Лекарите не винаги са толкова етични както вече всички сме се убедили сами....И ТАКА ВСЕКИ ЗАПОЧВА САМ ДА ТЪРСИ НАЧИН ДА СЕ ИНФОРМИРА.
НО появилите се теми найстина не само са безсмислени и ненужни,но са и досадни....
Информиран ли си? -Да,-Не......
Що за анкета?Що за тема.....но щом ви се пише ок....

# 25
  • Мнения: 2 231
Информираха ме за 10 сек., само че има рискове от упойка, ако се наложи, и ми дадоха да се разпиша на 3-4 места, че съм съгласна, да ми се постави ако се наложи нещо да ме режат. Добре, че не се стигна до там Confused

# 26
  • Мнения: 705
Аз например не пиша в тема "Кога родихте - преди или след термин". Намирам я за безсмислена, но не ме дразни. Същата тема в момента е на 37-ма страница.
В настоящата тема отговорите дотук доведоха до няколко извода:
1. Не, жените не са информирани
2. Не, жените не желаят да се информират
3. Жените се притесняват да попитат
Това на мен лично ми е любопитно, но ако вие не сте съгласни, просто не четете, както аз правя с теми, които не представляват интерес за мен.

И ако някой не е прочел правилно заглавието по някаква причина, нека уточня. Въпросът не е дали сте информирани по принцип, а дали ЛЕКАРЯТ, който извършва интервенцията ви информира за рисковете и ползите от нея преди това.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Хипотетично , ако :
1. " ЛЕКАРЯТ, който извършва интервенцията " няма време да Ви информира( в повечето случаи нещата се случват твърде бързо).
2. Вие не знаете какво да попитате за да се информирате по- подробно, и въобще не се притеснявате от въпросите си , но просто не знаете какво да попитате
Това какви Ни прави ?  newsm78

# 28
  • Мнения: 3 241
Как може във всички цивилизовани държави да ти обясняват всичко, особено пък страничните ефекти на интервенциите и търпеливо и с уважение да отговарят на всичките ти въпроси, а само в България, видиш ли, това да е невъзможно, ненужно и неправилно?  Явно е истина, че българките сме по-друг биологичен вид, защото у нас около 50% от жените са с тесен таз или друга непредолима пречка пред нормалното раждане, докато по света само 10% се оказват с такова...Абе....първобитност ни друса, много яко...че и сами се борим за това да се държат с нас като с безгласни букви ввъв въпросите, засягащи нашите тела и нашите деца.

Подписвам се под последното!  Peace
Мен са ме информирали за абсолютно всички рискове - как иначе бих се съгласила на тези интервенции. В България май наистина елементарните неща се смятат за екзотика. ooooh!

Мда, така е.
Акушерката, която ме подготвя за раждането ме информира за повечето неща, отделно имах среща с анестезиолог по въпроса с упойките - било то секцио или нормално раждане.
Друг е въпросът, че никой не ме е питал какво раждане искам - тук няма такава практика. Изобщо не се пропагандира секциото, дори акушерката ми се извини, че все пак има и такава възможност - да се обърка нещо и да се наложи операция - и тя трябва да ми обясни какво се случва при нея Simple Smile

# 29
  • Мнения: 705
Странно защо постът ми е изчезнал...  Thinking

LeoVita,
1. За щастие случаите, в които няма време за разясняване са от изключителна рядкост, но също така във въпросите съм посочила интервенции, които се правят в повечето случаи рутинно и има достатъчно време.
2. Въпросите са за рискове и ползи, т.е. какво ще стане ако позволя тази интервенция и какво ще стане, ако не се съглася.
Темата няма за цел да квалифицира участниците в нея.

Общи условия

Активация на акаунт