На море в Турция - all inclusive, тема 10

  • 73 630
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 9 590
ива, не знам дали ме разбра  Wink. значи, ранните полети са дефакто нощни, защото самолета излита в 5 часа, на летището трябва да сте в 3. това е за 6 нощувки пакет във всички агенции. връщането при този вариант е на 7 ден късно вечерта, излита в 00.10 пристига към 2 през нощта. т.е. освобождавате стаята в 12 и се плицикате с децата до вечерта. така почивате 7 пълни дни, а плащате 6 нощувки. остава неудобството да лангъркаш малки деца по нощите по летищата.

за 7 нощувки пакет полетите в онтравъл, акватур и други е с излитане 8 часа сутринта, а обратен полет 10.25 сутринта на 8 ден. смятай, че осми ден нямаш. но плащаш 7 нощувки.
в алфатур/ тез тур излитането от тук е в 15 часа, връщане в 17.20. от първия ден хващате само вечерта, а от последния осми до ранния следобяд.

така, това което ми се случва последните години (пътувам с онтравъл) е да сменят часа на сутрешния полет от 8-9 или 10 в късния следобяд. връщането си е оставало по разписание рано сутринта. така сме си губили целите и първи и последен ден. по тази причина миналата година си резервирах пакет 6 нощувки с нощен/ранен полет. и в последния момент казаха, че има промяна и всъщност "печелим" една нощувка повече. дефакто бяхме 6 пълни дни, а се водеха 8, като първия и последния ги загубихме от съответно късния и ранен полет. много гадно, и аз пак тази година с тях ще пътувам. дано не се случи отново. казват, че нямат вина за смяна на часовете и нямат обезщетение. даже "печелим" още една нощувка. като че ли отивам да спя, а не да плажувам.

п.с. това се е случвало и в друга агенция- алматур. тогава се оказа, че не им стигнал самолета и наели втори чартър, и ние по ред на закупуване се паднахме във втория полет. стовариха ни в хотела в 2 през нощта умрели от глад, но пък и връщането ни беше пак късно вечерта, та това компенсира. но си е гадно де. тогава 3 пъти през деня сменяха часа на полета и ходихме 2 пъти до летището. цял ден готови с куфарите и чакахме да звъннат да кажат кога излита самолета.
някъде в миналата тема се коментираха правата ни и ми е много интересно дали и на западните туристи им се случват тези неща. ще чакам татяна да се включи да каже.
егати фермана изписах  Mr. Green сори за което.

Последна редакция: чт, 03 юни 2010, 01:17 от eropampero

# 31
  • Мнения: 1 065
Здравейте. Мама съм, но с доста големи ,,дечица'', вече със собствени семейства и мъж-работохолик, изпитваш ужас от почивка на море. За разлика от него аз обожавам морето, слънцето и водата и вече за втори път ще бъда на море сама. Есента ми беше ,,сефтето'' и се чувствах адски притеснена, но впоследсвие установих ,че изобщо е нямало причина за притеснения. В хотела  се запознах с разкошно семейство и си изкарахме чудесно. Влюбена съм в Мармарис и за не знам коя поредна година ще съм пак там. Познавам града по-добре от собствения си град, в хотела,  в който ходя съм като у дома си-и там ще ми е сигурно за не знам кой път, но ми харесва, отговаря на всичките ми условия, а и цената никак не е без значение и тази година пак ще съм там.
Мармарис не е голям град, всяко лято виждам много хора, които са настанени по-други хотели. Аз ще съм там от 11 до 27 юни, ако има някой желание може да се срещнем. Никога не съм се срещала с хора от форума, за мен пишещите тук на моменти са ми оказвали неоценима помощ, защо пък да не изпием по една бира заедно .
Чакам ако има желаещи да се уговорим.
Поздрави и хубаво лято!

# 32
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
eropampero, имам наблюдения върху чартърите на немсдките туроператори ITS, TUI, Nekermann и мога да те уверя, че и при тях се случва промяна на часовете, както на тръгване, така и на отпътуване. За съжаление това е част от риска. Общо взето това не се контролира от туроператора.

# 33
  • София
  • Мнения: 750
Ние вече сме на Дарданелите в хотел Anzac Hotel Canakkale ,намира се на сто метра от ферибота.Цената е 50 евро за четирима,има паркинги не е много зле.Ферибота е 18 лири ,а бензина 3,66 лири.Лирата днес беше 1,03 лв. В хотела има поне още 3 семейства от България,защото колите им са на паркинга.Утре пътуваме за хотел Аквафентази.
е айде малко остана...
благодаря за инфото

# 34
  • софия
  • Мнения: 9 590
Galactic Voyager, да може би е така. и аз не вярвам да си прецакват нарочно клиентите. само при тез тур не съм чула да има такива неща, мдаа силни са братушките. то не случайно там първи пускат стоп сейли и на полети и на хотели. аз все се каня с техните пакети да почивам, ама тая година пак изпуснах. много късно решихме пак да сме в анталия.
иначе си се ядосвам, и то много за тези проблеми, щото и без друго почивките са малки и не евтини. и като ти резнат един ден...

много хубави емоции пожелавам на всички заминаващи, слънце и веселие  newsm08
ние пътуваме на 13

# 35
  • Мнения: 3 993
Благодаря ти   bouquet Може ли, дая питаш дали аниматорите са ОК -  ще сме с двама юнаци на 7г и искам да не скучаят. За района в които се намира хотела знам, че не е от най-приятните - миналото лято бяхме в Crystal Family Resort, който е в близост но нямам пряки впечатления от Belek Beach. Не искам да ходя на разходки- хотела, басейна и морето са ми достатъчни Grinning Може ли още да я питаш, като казва че е малък -дали става голяма лудница( ресторант, шезлонги и т.н) Имам горчив опит с един огромен хотел в Сиде, където трябваше да ставам рано сутринта, за да запазя шезлонг на басейна Sad Ако ти каже още нещо за там ще съм ти безкрайно благодарна. Предварително ти благодаря   bouquet

stela78, разпитах я току-що.
Значи анимацията е на ниво според нея. Каза, че непрекъснато занимават децата в басейна и около него, с игри, състезания и прочие. Много подходящи за по-големички деца. Минавали по плажа дори да викат и "събират" децата, да не би някое да не чуе и да пропусне поредното забавление. Имало водна пързалка, но не й е обърнала внимание... Имало хубава градина, за разходки, с барчета, места за отдих, люлки и прочие за релакс.
Каза, че хотелът не е баш малък, но не и огромен. Лудница не ставала никъде.  Simple Smile
Но основният ресторант бил огромен и винаги имало места. Освен това сервирали обяд и на плажа, за който не иска да го напуска и така фактически може да обядваш на плажа, ако желаеш, а може да отидеш и в осн. ресторант. Изглежда, че е имало поравно желаещи и за двата вида обяд, защото приятелката ми каза, че осн. ресторант на обяд бил полупразен (а е улучила жега 37 градуса през деня в някои дни!).
Места се намирали без проблем и на басейна, и на плажа. Тя не е ставала рано, но каза, че и по-късно към обяд е отивала на плажа и след малко обикаляне са си намирали свободни шезлонги. Явно има места за всички желаещи...
За плажа: хубав бил, нормален пясък, но имало ивица с камъни на брега на морето и било неприятно влизането вътре, но за кратко.
За стаите в хотела: нормални, не много големи, но задоволителен лукс и впечатляваща чистота и хигиена.
Като единствен недостатък на Belek Beach Hotel приятелката ми изтъква отдалечеността от населени места и липсата на инфраструктура и благоустройство наоколо. Каза, че извън хотела в околностите му има само голи поляни. Имало наблизо някакъв търговски център, до който се е разходила веднъж и това е всичко.
Тази година тя смени хотела дефакто заради горното и за разнообразие, разбира се.

Ако се сетиш още нещо конкретно да питаш, казвай, ще я питам, но да е преди неделя.  Grinning

# 36
  • Мнения: 4 422
djily добре дошла   bouquet Ние няма да сме в Мармарис,но ти пожелавам приятна почивка  Peace
bqdesi -дай повече подробности за хотела за 4 човека цената ,която даваш е за апартамент ли?Чисто ли е,има ли закуска?
На нас полет не са сменяли обаче наистина си е прецакване последния ден ,вдигнаха ни в 4,30 сутринта-нямаше ден просто в 7,00 бяхме на летището.
Сега обаче сме с кола ще тръгнем последния ден когато си решим  Grinning

# 37
  • Мнения: 399
Благодаря ти   bouquet Може ли, дая питаш дали аниматорите са ОК -  ще сме с двама юнаци на 7г и искам да не скучаят. За района в които се намира хотела знам, че не е от най-приятните - миналото лято бяхме в Crystal Family Resort, който е в близост но нямам пряки впечатления от Belek Beach. Не искам да ходя на разходки- хотела, басейна и морето са ми достатъчни Grinning Може ли още да я питаш, като казва че е малък -дали става голяма лудница( ресторант, шезлонги и т.н) Имам горчив опит с един огромен хотел в Сиде, където трябваше да ставам рано сутринта, за да запазя шезлонг на басейна Sad Ако ти каже още нещо за там ще съм ти безкрайно благодарна. Предварително ти благодаря   bouquet

stela78, разпитах я току-що.
Значи анимацията е на ниво според нея. Каза, че непрекъснато занимават децата в басейна и около него, с игри, състезания и прочие. Много подходящи за по-големички деца. Минавали по плажа дори да викат и "събират" децата, да не би някое да не чуе и да пропусне поредното забавление. Имало водна пързалка, но не й е обърнала внимание... Имало хубава градина, за разходки, с барчета, места за отдих, люлки и прочие за релакс.
Каза, че хотелът не е баш малък, но не и огромен. Лудница не ставала никъде.  Simple Smile
Но основният ресторант бил огромен и винаги имало места. Освен това сервирали обяд и на плажа, за който не иска да го напуска и така фактически може да обядваш на плажа, ако желаеш, а може да отидеш и в осн. ресторант. Изглежда, че е имало поравно желаещи и за двата вида обяд, защото приятелката ми каза, че осн. ресторант на обяд бил полупразен (а е улучила жега 37 градуса през деня в някои дни!).
Места се намирали без проблем и на басейна, и на плажа. Тя не е ставала рано, но каза, че и по-късно към обяд е отивала на плажа и след малко обикаляне са си намирали свободни шезлонги. Явно има места за всички желаещи...
За плажа: хубав бил, нормален пясък, но имало ивица с камъни на брега на морето и било неприятно влизането вътре, но за кратко.
За стаите в хотела: нормални, не много големи, но задоволителен лукс и впечатляваща чистота и хигиена.
Като единствен недостатък на Belek Beach Hotel приятелката ми изтъква отдалечеността от населени места и липсата на инфраструктура и благоустройство наоколо. Каза, че извън хотела в околностите му има само голи поляни. Имало наблизо някакъв търговски център, до който се е разходила веднъж и това е всичко.
Тази година тя смени хотела дефакто заради горното и за разнообразие, разбира се.

Ако се сетиш още нещо конкретно да питаш, казвай, ще я питам, но да е преди неделя.  Grinning

Изключително много ти благодаря   bouquet Това ми е абсолютно достатъчно, като информация. Сега смело мога да потвърдя резервацията. Ако всичко е Ок ще летим на 27.06  Laughing

# 38
  • Мнения: 2 018
Аз ще съм там от 11 до 27 юни, ако има някой желание може да се срещнем.

За съжаление ще се разминем - ние сме от 4 до 11.06 

# 39
  • Мнения: 120
Ех, супер оферти има, особено за ЛАСТ МИНИТ Simple Smile Като това например - http://www.aquatour.bg/02/981-31-33/ANTALYA_SA/hotel.html?hid=85 … 97&oid=288064

а имаше някъде и за 69 евро Simple Smile
Вчера на имейла получих това, но не знам колко е вярно, писах да ми дадат информация, но все още не са ми отговорили, а такъв сайт, като разширението на домейна на имейла им, няма.

***
Здравейте,

Днес разгледахме няколко хиляди тарифи за самолетни билети и промоции за почивка,за да изберем най-изгодните. Ето специалните предложения, които открихме. Моля обърнете внимание, че цените са крайни с включени всички такси.

София - Ню Йорк - София
539 евро
София - Монреал - София
670 евро
София - ШанХай - София
682 евро
София - Стокхоум - София
207 евро
София - Венеция - София
от 29 евро
София - Барселона - София
от 99 евро
Специален промоционален пакет за почивка в Турция за съответните дати ,включващ самолетен билет, 7 нощувки, трансфери, застраховка - местата са ограничени!
 Kusadasi 04.06 - 3* - 128 euro ALL INCLUSIVE
 Kusadasi 11.06 - 3* - 163 euro ALL INCLUSIVE
Bodrum   04.06 - 3* - 151 euro ALL INCLUSIVE
Bodrum   11.06 - 3* - 175 euro ALL INCLUSIVE
Marmaris 04.06 - 3* - 145 euro ALL INCLUSIVE
Marmaris 11.06 - 3* - 180 euro ALL INCLUSIVE
Alanya     26.06  от   368 euro ALL INCLUSIVE
Гърция - Насладете се на неповторима атмосфера сред скалите и манастирите на Метеора на промоционална цена от 42 лв на човек в двойна стая със закуска  в Хотел Рекс, Каламбака, Гърция - www.hotelrex.gr   Цената важи за целия летен сезон 2010.
Моля побързайте ако имате интерес, защото офертите са до изчерпване на количеството.
За повече информация и резервации ми отговорете на ana.ivanova@travelstoremaker.org или посетете директно нашия сайт www.centransit.bg , за да резервирате сами.
С уважение
Ана Иванова

# 40
  • Мнения: 7 605
Потвърждавам за промяната на часовете на полетите, това са чартери, гаранция няма!

# 41
  • София
  • Мнения: 3 414
Мерси момичета за отговорите за полетите,жалко че е далече за пътуване с кола с малки деца.Всъшност колко хил км са до Анталия?

# 42
  • Мнения: 7 605
Мерси момичета за отговорите за полетите,жалко че е далече за пътуване с кола с малки деца.Всъшност колко хил км са до Анталия?

1300km

# 43
  • Варна
  • Мнения: 119
Здравейте и от мен,
Моля помагайте спешно Hug
Искам да ви помоля за ли4ни мнения за някои от следните хотели:

Stone palace  (Side)
Asteria Elita resort( Side)
AMELIA BEACH RESORT HOTEL & SPA 5 * | SIDE 
CRYSTAL HOTELS ADMIRAL RESORT SUITES & SPA 5 * | SIDE
Lyra Resort(Side)

Бяхме се спрли на втория ,но прочетох и негативи за него като еднообразна храна и не добра анимация и това ме спря да резервирам.

От толкова много информация ве4е се объркахме напълно, а трябва бързо  да решаваме, 4е искаме да резервираме за 12.06.
Спряли сме се тях понеже ни устройват цените, а сме с дете на 4 г. и искаме да е AI  и да има забавлния и за него.
Благодаря ви предварително.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 414
Таня мерси,почвам да се замислям.Една приятелка съфорумка ще се върне в неделя,но те са в Кушадасъ,ще ми разкаже как е да пътуваш с малко дете до там с кола.Какво ще кажете мили дами по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт