На море в Турция - all inclusive, тема 10

  • 73 634
  • 728
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 507
Леле , sorry doniboni , обърках те....Още веднъж съжалявам..

# 196
  • Мнения: 2 018
Момичета ето малко снимки и от мен.  Laughing
Благодаря на всички участници в темата, защото тя ми помогна да избера курорт точно по мой вкус.   Hug

http://boslavova.snimka.bg/travel/marmaris-emre-biyich.510103.19223364 - написала съм и някой друг коментар към снимките.

Чувствам се длъжна да напиша коментар за почивката ни, защото именно и аз се ръководех от вашите мнения:
Доволна съм и от обслужването и от чистота в Емре. Всички много се стараят без администраторките - все намусени и не знаещи руски.

Сервитьори: Очаровани сме от тях! Коментирахме с мъжа ми как тези сервитьори не спират да бачкат - като пчелички са, усмихнати и винаги готови да помогнат. Винаги бързат, чистят - не се спират и не можеш да ги видиш да стоят отстрани  и да си приказват докато изчакват да се появи работа. Ако ли пък нямат работа в момента - за отсервиране - те я търсят. Помагат на някой клиент, на земята ако видят буклуче - взимат го. Колко ли получават? 

За храната: Сладките им са божествени. За основно - като че ли нямаха кой знае каква фантазия. Рибата почти отсъстваше от менюто. Но ние наблягахме на салатите, питиетата и сладките. Виното им не е много хубаво, но пък имаха една тяхна ракия Йени раки – нещо като мастичка, узо... ммм, много ни допадна.   

Камериерките: ние бяхме на 5 етаж. Имаше една пълничка, нисичка вечно усмихната камериерка. Сменяше всеки ден кърпите и ако са се зацапали и чаршафите.

Чистотата - супер чисто е и вътре е вън. Видяхме как едно момче чисти оградата. Лъска, търка... Посред нощ с една подводна /нещо като прахосмукачка/ чистят басейна, отделно мият външния ресторант.

Стараят се хората. Общо взето съм доволна. За Емре на втора линия - имаше българи отседнали там - стаите били малко по-големи, но пък дето каза едно момче - няма да се гоним в стаята, я? Прав е. Стаите в Емре бийч не са големи, но са достатъчни. Имат вана и безжичен интернет в стаите. Това на нас много ни помогна /интернета/, защото си контактувахме с близките само чрез него. И снимки изпращахме и дори поработихме малко.

Нещо, което може би няма да ви хареса в Емре е че там държали много строго относно храната и дават ленти след 14 наобед и режат пак наобед лентите в деня на тръгване. Ако часът ти на тръгване е късно вечерта, а си си платил до обяд, то не разчитай да се смилят над теб и да те оставят да си хапваш. Аз не се сблъсках с това защото ние тръгнахме много рано сутринта и загубихме почти цял ден - първо пристигнахме късно вечерта, а си тръгнахме много рано. Но това беше мой проблем, защото аз се съгласих да пътувам с Тез тур /за пръв и последен път/.

 Аз се двуомих между Паша и Емре и си избрах Емре, но и Паша не е лош. Те са почти един до друг. Влюбена съм в Мармарис и пак искам да се върна там! Много ми хареса и хотел Мирамар бийч, че имат много стаи с изглед към морето и доста палми в двора. Дори съм го снимала с фотото. Ама той е май по-скъп, като хотел. Имаше и от нашия хотел в посока Ичмелер, но преди Ичмелер - в зеленината едни хотелчета, вилички... Супер бяха.

Общо взето това е. Ако се подсетя още нещо ще пиша. Както казах - влюбена съм в Мармарис - той е нещо като комбинация между нашите Родопи с море и палми. Пак ще се върна там.

Сетих се нещо, което тук не бях прочела - в Мармарис има ОГРОМЕН пазар. Има малко снимки в албума. Пазара е на два етажа - първия е с хранителни стоки - по това време има много дини, пъпеши..., супер щандове за млечни продукти, зеленчуци, кори за баница... абе каквото се сетите и на вторея етаж за дрехи, чанти обувки, бижута... пак, каквото се сетите.  Пазара наистина е огромен и не знам дали успяхме да го обиколим целия. Неи с мъжът ми май не умеем да се пазарим и даже ни беше неприятно това, че трябва да си нащрек постоянно - все искат да те преметнат, като чужденец, но нямаше друг начин. Аз успях да се спазаря за една рокля. Първо ми я предложи за 60лири и накрая стигна до 35. Мисля, че и двамата останахме доволни. Роклята наистина е хубава. Но друго не успяхме да си купим. Имаше много и хубави чанти. По 5 долара казваха, че струват, значи можеха и да  намалят. А чантите наистина бяха хубави, просто нямах нужда от такава в момента.

Допълвам и за рафтинга - той беше може би най-запомнящото преживяване. Но съветвам тези, които искат да отидат да се съберат групичка българи и когато предлагат да си купите диска с филмчето и снимките - да го купи един. Защото ние трябваше да си платим цялата сума 75 лири за диска, а нямахме с кого да го поделим - нямаше други желаещи българи за рафтинг.

Последна редакция: вт, 15 юни 2010, 10:39 от Бо_

# 197
  • Мнения: 7 605
Супер звучи, сниките ще гледам по-късно  Blush  Това за сервитьорите е по-скоро правило в Турция, отколкото изключение. Българските хотелиери имат мноооого да учат от съседите си  Tired

# 198
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета много хубави снимки. Бо снимките от самолета са страааашни. Благодаря ви, че ни направихте част от вашата почивка Hug

# 199
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
...наистина страхотни снимки. И ние заминаваме след дни за там..
Интересуваме как е плажа? Гледам че е пясък ама морето плитко ли е? Колко часа пристигнахте сутринта и дали ви настанха веднага или се налага да чакаш?




Морето е плитко, да и то доста. Чудесно е за малки деца. Трябва доста да се повърви навътре за да стане по дълбочко.
За пристигането...ние преспахме в Айвалък една нощ /разделихме пътя на две/, закусихме и тръгнахме към Кушадасъ, пристигнахме там към 11:00 часа мисля  newsm78, веднага ни сложиха гривните и можехме да ползваме всичко в комплекса и аквапарка. Настаниха ни в стаите в 14:00 часа, просто нямаше свободни по-рано. Но това не ни попречи, защото първо бяхме наспани и отпочинали, второ, че багажа си ни стоеше в колите  Simple Smile

# 200
  • София
  • Мнения: 2 437
Искам да попитам момичето, което скоро се върна от хотел Миракъл (соре не помня името Embarassed). Това го прочетох за хотела в страницата на Тез тур -

ВНИМАНИЕ !!! ВАЖНО !!!

ХОТЕЛЪТ НЕ ПРЕДЛАГА ХРАНА И НАПИТКИ В ПЪРВИЯ ДЕН ПРЕДИ ЧАСА НА НАСТАНЯВАНЕ И СЛЕД НАПУСКАНЕ НА СТАЯТА В ДЕНЯ НА ОТПЪТУВАНЕ !!!


Бях чела, че предлагат храна до 15 ч. в деня на напускане, но явно вече не е така, а е до 12 ч. newsm78Правилно ли разбирам?


 
 

# 201
  • Мнения: 7 605
http://boslavova.snimka.bg/travel/marmaris-emre-biyich.510103.19223364 - написала съм и някой друг коментар към снимките.
http://boslavova.snimka.bg/travel/marmaris-emre-biyich.510103.19223874 Valerianella locusta му е името на латински, и тук и във Франция е много популярна салата  Peace
Чудесен разказ и в снимки, мерси!   bouquet

Донибони, и вашите снимки са чудесни!   bouquet  Хотела изглежда много хубав, само да бяха махнали целофаните на щведската маса  Laughing

# 202
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
http://boslavova.snimka.bg/travel/marmaris-emre-biyich.510103.19223364 - написала съм и някой друг коментар към снимките.
http://boslavova.snimka.bg/travel/marmaris-emre-biyich.510103.19223874 Valerianella locusta му е името на латински, и тук и във Франция е много популярна салата  Peace
Чудесен разказ и в снимки, мерси!   bouquet

Донибони, и вашите снимки са чудесни!   bouquet  Хотела изглежда много хубав, само да бяха махнали целофаните на щведската маса  Laughing


Да, целофаните по принцип ги разпечатва първия който си вземе от храната, но след това си оставаха така през цялото време.
Между другото главния готвач постоянно присъстваше и налагаше контрол в ресторантите, това ме впечатли доста  Simple Smile

# 203
  • Мнения: 2 018

http://boslavova.snimka.bg/travel/marmaris-emre-biyich.510103.19223874 Valerianella locusta му е името на латински, и тук и във Франция е много популярна салата  Peace


Има странен вкус и вид, но аз обичам експериментите и си го хавахме.
А как е популярното му име?

# 204
  • Мнения: 7 605

http://boslavova.snimka.bg/travel/marmaris-emre-biyich.510103.19223874 Valerianella locusta му е името на латински, и тук и във Франция е много популярна салата  Peace


Има странен вкус и вид, но аз обичам експериментите и си го хавахме.
А как е популярното му име?

Май полска салата  Thinking

# 205
  • Varna
  • Мнения: 103
Септември искаме да се възползваме от чартърите от Варна.
Спряла съм се на няколко хотела и ще съм благодарна, ако някой сподели впечатления

CRYSTAL FAMILY RESORT & SPA www.crystalhotels.com.tr

AMARA CLUB MARINE HV-1  www.amaraworld.com

# 206
  • Мнения: 327
Искам да попитам момичето, което скоро се върна от хотел Миракъл (соре не помня името Embarassed). Това го прочетох за хотела в страницата на Тез тур -

ВНИМАНИЕ !!! ВАЖНО !!!

ХОТЕЛЪТ НЕ ПРЕДЛАГА ХРАНА И НАПИТКИ В ПЪРВИЯ ДЕН ПРЕДИ ЧАСА НА НАСТАНЯВАНЕ И СЛЕД НАПУСКАНЕ НА СТАЯТА В ДЕНЯ НА ОТПЪТУВАНЕ !!!


Бях чела, че предлагат храна до 15 ч. в деня на напускане, но явно вече не е така, а е до 12 ч. newsm78Правилно ли разбирам?


 
 




Ние бяхме мин.година в Мирикъл ,но този проблем го нямаше.Бяхме с ранен полет на отиване и късен на връщане.

# 207
  • Мнения: 65
Мама МОНИ, странно ми е как в ресторанта или на бара разбират, че си пристигнал сега, или че си тръгваш в деня, та да те ограничат от храна в тези дни? Струва ми се нелогично .... При нас храна и напитки се предлагаха нон стоп - от момента в който прекрачихме хотела, до момента в който излязохме с багажа.

# 208
  • Мнения: 7 605
Мама МОНИ, странно ми е как в ресторанта или на бара разбират, че си пристигнал сега, или че си тръгваш в деня, та да те ограничат от храна в тези дни? Струва ми се нелогично .... При нас храна и напитки се предлагаха нон стоп - от момента в който прекрачихме хотела, до момента в който излязохме с багажа.

Много лесно, ако е с гривни, просто ти ги слагат когато те настаняват и ти ги махат когато напускаш стаята.

# 209
  • Мнения: 65
Е, ако е с гривни - да. Звучи доста "цинцърски" обаче - колко можеш да изядеш, за няколко часа!!! Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт