контактни лещи и секцио

  • 1 920
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте,мами !

Задължително ли по време на секциото трябва да се махнат контактните лещи ?  Whistling
Питам,защото ако си махна лещите ще си играем на сляпа баба hahaha и няма да си видя бебето,а пък с очила ми е много неприятно,защото не съм свикнала Confused.
Упойката ми при секциото няма да е пълна.
Благодаря за отговорите Peace.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Не е препоръчително да си с лещи. Щом секциото ще е със спинална упойка си вземи очилата.

# 2
  • Мнения: 186
По добре попитай лекарите,но и аз мисля че не  е желателно да си с лещи ,сложи си очилата /ако ти дадат/

# 3
  • София
  • Мнения: 44 101
е, колко толкова ти е неприятно с очила...все ще издържиш  някой друг час. или поне да си погледнеш детето.

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Мен ме накараха да ги махна, а когато извадиха бебето, анестезиологът ми сложи очилата, за да мога да я видя. Grinning Всичко минава малко като в мъгла, така че изобщо не помня дали съм била с очилата през останалото време. Освен бебчо, няма какво друго интересно да видиш.  Wink

# 5
  • Мнения: 1 167
Лещите задължително се махат, но защо нямам идея. Една позната обаче се направи на ударена и не си ги свали... нищо и нямаше след това  Whistling

# 6
  • Мнения: 9 481
И двата пъти бях с лещи и никой не ми е казвал да ги махна..
Първото ми секцио бе с пълна анестезия, второто Rolling Eyes- с "неуспешна спинална".

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
При първото секцио бех с лещи - не знаех, че трябва да ги сваля, нито съм питала, де.
По време на операцията анастезиолога стоеше до главата ми и ги видя. Каза, че е трябвало да ги махна, не обясни защо. както и да е.
Понеже са твърди и не мога да стоя дълго с тях, очевидно беше, че е по-добре да ги махна, защото след операцията не можеш да станеш веднага, добре, че мъжа ми беше през цялото време с мен, та ми помогна с разтвори и контейнерчета вечерта.

Вторият път си бях с очилата през цялото врмеме, верно малко като ударен самолет, щото и аз не съм свикнала с тях.  Laughing Видях си бебето поне.  Laughing
Понеже раждах в друга болница, добре че така направих, защото стоях в Реанимация до следващата сутрин и нямаше да имам възможност да ги сваля, щях да спя с тях и сутринта да съм като вампирка.


ПП. МТВ, изтръпвах на няколко пъти като четох някъде разказа ти за липсващата упойка. Егати некадърника.  Hug

# 8
  • Мнения: 3 157
Аз раждах нормално,но бях с лещи-просто от цялото напрежение забравих изобщо за тях...нищо ми няма.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 535
И аз раждах нормално, но ме бяха предупредили да съм без тях, ако се наложи упойка. Е, наложи се пълна упойка след раждането... Анестиолозите си имат такива изисквания - без лак на ръце и крака, без лещи. Не съм искала да ми обясняват защо  Thinking

# 10
  • Мнения: 27
По-добре си махни лещите. После ще трябва да лежиш в реанимация и повече от едно денонощие няма да можеш да се обслужиш. Ще си сложиш за малко очилата да си видиш бебето, после ще спиш  Grinning. Леко раждане!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 426
Аз си родих с очилата.Попитаха ме дали искам да ми ги махнат и аз отказах.То остава нищо да не можеш да видиш Embarassed.Гледах си наоколо и слушах радио.Иначе си бях с лак на краката и никой нищо не каза при все,че лежах 5 дни и в патология.Мисля,че е по-добре да не си с тях,по-удобно е Grinning.Леко и безпроблемно раждане и бързо възстановяване след това!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 621
По-добре без лещи. Слагаш си очилата, все ще издържиш за малко с тях. Peace

# 13
  • Мнения: 1 677
Бяха ми казали, че не трябва да съм с лещи. Отидох с очила, по време на самата операция ми ги махнаха и анестезиоложката ми ги даваше, за да видя бебчетата.

Общи условия

Активация на акаунт