ALMOIXÀVENA (MOIXÀVENA) - Алмойшавена

  • 14 965
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Направих го в събота и стана страхотно.Ометох го за нула време.
Сега обаче имам питанка-ако направя тестото вечерта и го оставя в хладилника дали ще му стане нещо?
Искам  сутринта само да го пека,че сутрините с двете деца ми е като лудница и страдам от липса на време,а много ми се иска пак да си хапна от  Алмойшавена.

# 31
  • Мнения: 24
Чудесна е рецептата, ЕТО го и моя  Grinning
Присъединявам се към въпроса на mama moni  Peace

# 32
  • Мнения: 0
 newsm50  Жени без работа  Grinning

# 33
  • Мнения: 503
Днес за следобедна закуска спретнах това чудо ,но...фатална хрешка Naughty ,забравих да застела тавичката с хартия и тестото залепна.Това не попречи да излапам почти половината тава. Laughing

# 34
  • Мнения: 2
Днес направих алмойшавена и стана страхотна. Благодаря за рецептата  Peace

# 35
  • Мнения: 64
А ок ли е в тефлонова тавичка вместо върху хартия?

# 36
  • Мнения: 14
А ок ли е в тефлонова тавичка вместо върху хартия?
Става и така - днес го направих в тефлонова тавичка - леко намаслена и стана идеално. Благодаря а вкусната рецепта!  bouquet

# 37
  • Мнения: 48
Днес, най-после отделих време и направих Алмойшавена. Изненадах се, че стана много бързо и лесно. Веднага се изяде, че и рецепта раздавах. За мен най-трудното е да се разстели в тавата. С нож и бъркалка ми беше трудно, накрая си намокрих ръката и така го разстелех.
Мас не използвах, но по-късно си купих от Лидъл, и следващия път ще добавя. Обичам да спазвам рецептите.
Благодаря за рецептата, става любима в семейството. Hug Hug Hug

# 38
  • Варна
  • Мнения: 355
Звучи супер! Също се присъединявам към питането дали може да се забърка предната вечер и да се опече сутринта, че моята ламя още със ставането крещи ам-ам и няма време за много приготовления.

# 39
  • Мнения: 503
https://www.youtube.com/watch?v=wgjh949iLGk
Един друг вариант на сладкиша.

# 40
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
яко на какво има вкус

# 41
  • София
  • Мнения: 15 466
Вкуса е като на еклер!

# 42
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
а коя е оргиналната рецепта, че в нета има и др. и гарнира ли се с нещо

Общи условия

Активация на акаунт