Питане за детска ясла

  • 8 886
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 340
Искам да попитам каква е минималната възраст, на която може да бъде прието детето в детска ясла и къде е регламентирано това или всяко учебно заведение си има конкретна политика. Искам да съм запозната с практиката, преди да отида да проверя на място, за да не ме "метнат по върбите", както обичат да правят.
Извинявам се, ако е пускана подобна тема, но не открих такава.

# 1
  • Мнения: 694
За регламентираната възраст незнам, но моя приятелка ходи да се моли да вземат бебето и на 11 месеца, и даде някой лев на градината.
Майка ми ме е дала на 7м. на ясла и не е имало никакви проблеми немога да си обясня, защо става така, че не им се занимава с бебоци.

# 2
  • Мнения: 7 821
Регламентираната възраст е 10 месеца.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 340
И аз съм чувала, че по принцип е 10 мес., ама искам да прочета нормативния документ, където го пише, за да съм сигурна. Естествено, че не им се занимава с малки бебета, ама кой ще ми поеме разходите за бавачка?

# 4
  • Мнения: 3 927
Преди време попаднах на някакъв Правилник или Наредба за детските ясли. Ако го намеря, ще пусна инфо.

# 5
  • Мнения: 7 821
Чл. 1. (1) Детските ясли са здравно-профилактични и възпитателни
заведения, в които се отглеждат и възпитават деца на възраст от 10 месеца до
3 години. По изключение може да се приемат и деца от 2 1/2 месеца.
Повече ТУК.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 340
Благодаря   bouquet .

# 7
  • Мнения: 409
Абе искам и аз нещо да попитам, в тази тема /за това няма  да пусна друга / ами какво е необходимо да знае детето вече да рави на 10 месеца, за да го вземат на ясла, понеже съм чувала, че е необходимо да могат да ходят на тоалетна напр. сами и така нататъка /изисквания  Cry/ които на такава малка възраст, не съм сигурна, че бебоците могат да правят ...Някоя мама има ли опит? Аз съм чувала, че заради липсата на разлини навици у бебетата, не ги взимат на ясла  Thinking, могат ли да откажат?

# 8
  • Мнения: 2 732
Аз знам че ги искат само да са проходили.Но има деца и под 10 месеца с паяк ако имат основателни причини

# 9
  • София
  • Мнения: 2 190
Абе искам и аз нещо да попитам, в тази тема /за това няма  да пусна друга / ами какво е необходимо да знае детето вече да рави на 10 месеца, за да го вземат на ясла, понеже съм чувала, че е необходимо да могат да ходят на тоалетна напр. сами и така нататъка /изисквания  Cry/ които на такава малка възраст, не съм сигурна, че бебоците могат да правят ...Някоя мама има ли опит? Аз съм чувала, че заради липсата на разлини навици у бебетата, не ги взимат на ясла  Thinking, могат ли да откажат?

В нашата ясла няма такива изисквания. Носиш си памперси, шишета с вода и мляко,  биберон-залъгалка / всичко, което прецениш, че е нужно/. А за едно детенце от групата на дъщеря ми, което още не може още да ходи, само искаха да има количка при гардеробчетата, че ако ги извеждат  навън, да има в какво да го возят.

# 10
Много ми е трудно да реше дели де дам детето на детска ясла и от какава възрастл

# 11
  • Мнения: 175
мисля че трябва да има конкретна причина за да дадеш детето си на детски ясли а от персонала на яслите са ми казвали че идеалната възраст е година и осем месеца.Не мога да кажа дали е така но когато мина и през това ще знам със сигурност.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 173
Ами то много неща пише в тази наредба, които на практика не се спазват, например за 12-часов работен ден, къде лелките ще те чакат до 19 часа да си вземеш детето?   newsm78

Всъщност, за София това ако не важи, трябва да мина на работа на половин работен ден  Close

# 13
Мили майки, аз съм медицинска сестра в яслена група.Яслената група е една плюс още три групи детска градина.Това е т.нар.ОДЗ.При нас се приемат деца от 1 до 3 години.Единственото изискване към децата е да са проходили и да са на един сън-само след обяд.Това се налага,защото песонала на групата се състои от 2мед.сестри и 2 лелички разпределени съответно на първа и втора смяна.Ако детето не е проходило едната от двете ще трябва да го води или да го носи.А другите деца?А кой ще бди над него ако трябва то да спи,а другите да излязат на вън преди обяд?

# 14
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз също знам, че отказват да вземат деца под година, защото един човек от персонала трябва да се занимава изключително с него. Естествено, че има изключения, но и те са си прави.

# 15
  • София
  • Мнения: 750
Синът ми ходи на ясла от 10 месечен.
Без връзки, изисквания, рушвети.............. Naughty, директорката е изключителен човек, прие го точно навършил 10 мес.
Занесох проходилка и там си се разхожда по цял ден с нея.
Грижат се много добре за него, страшно съм доволна.
Нося си памперсите, шишето.....ако му се доспи сутрин го слагат........въобще прекрасни жени са.

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  В яслата,в която тръгна Борянка имаше 2-3 дечица на по 10 месеца/непроходили/,никакви проблеми от персонала,никой никога не се оплака   bouquet.Ние конкретно тръгнахме на 1г5м
 .А сега за вземането,прибираме децата от ясла и детска градина около 18-18:30 и пак никой не се е оплакал или попитал защо толкова късно.Държат се много любезно и мило,но и в интерес на истината винаги има и други деца,не са само нашите.Това с ранното вземане си го правят самите родители,работното им време е до 19 часа,а ние ги учим да си тръгват по-рано и е нормално да мрънкат ако закъснеем.Но ние слава богу нямаме този проблем.
 Веднъж попаднах в задръстване и се  обадих,че закъснявам.Отидох 5 мин преди 19 часа,детенцето ми седеше в скута на госпожата,ядеше бисквитка и четяха приказка.Аз от вратат почнах да се извинявам,а тя ме успокои ,че няма проблем.Извини се,че и е дала бисквитя и може би е развалила вечерята,но Дарина била гладна,а нямало нищо друго. newsm51Ами как да не съм благодарна на такива хора.И детето ми много си обича госпожите и ходи на градина с огромно желание!
  Дано повече дечица попаднат при такива госпожи!

# 17
  • Мнения: 955
В нашата ясла изискването е да е проходило, така че тези десет месеца са може би само като долна граница.
Освен това бих те посъветвала да побързаш с подаването на молбата защото има опасност да няма места.

# 18
  • Мнения: 1 209
здравейте мами и специално да-бо и змеица, моля ви кажете къде са тези ясли, където приемат деца на по 10 месеца. ще тръгвам по-рано на работа. Simple Smile благодаря предварително. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 505
Мами и аз съм пред същата дилема.Моля за помощ! Кажете ми кои са тия ясли приемащи 10-12 месечни дечица. Сега сме в центъра,но септември сме на друго място но и аз незнам къде още. За мен това е голям проблем защото започвам пак с учението и няма кой да гледа бебка,а за детеггледачка-не ми се иска ,а и ми е много скъпо. Моля да ми кажете.
Zmeica-Виждам че си много доволна от твоята-коя е тя?
Благодаря предварително!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Регламентираната възраст е 10 месеца.
Така е! Беба я взеха на 11 месеца. Никакви проблеми на са правили, че не може да ходи например...И пари не са искали Laughing

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
здравейте мами и специално да-бо и змеица, моля ви кажете къде са тези ясли, където приемат деца на по 10 месеца. ще тръгвам по-рано на работа. Simple Smile благодаря предварително. Simple Smile
Беба я взеха в 57 ясла "Приказка" до Румънското посолство. Не сме носили проходилка и не знам честно как се оправят, но са много мили и проблем не е имало. Само им оставям още кошницата за кола и ако някога не иска да спи я приспиват в нея. Laughing Ама там малките спят 2 пъти....Оставям и шише и залъгалка, за да съм по-спокойна. Освен това памперси, които са надписани и си слагат нейните...
 Иначе не ми се занимава повече с детегледачки/8 месеца/, а и яслата и се отразява страхотно за сега. Моля се само да не започне да се разболява често Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 750
Закъснял отговор ама..........сори
48ма ясла в Западен парк - там ходи Юрий.
Някой ако иска инфо пишете ми на лични.

# 23
  • Мнения: 418
А каква е минималната възраст за прием в детска градина?

# 24
  • Мнения: 1 800
А каква е минималната възраст за прием в детска градина?

В годината, в която детето навършва 3 години, на първия работен ден, примерно 3 януари се подава молба. Децата, навършващи 3 години през първото полугодие се приемат юни месец, а децата, навършващи 3 години през второто полугодие ги приемат септември.
Това е правилото, естествено има и изключения.

# 25
  • Мнения: 7 821
А каква е минималната възраст за прием в детска градина?

В годината, в която детето навършва 3 години, на първия работен ден, примерно 3 януари се подава молба. Децата, навършващи 3 години през първото полугодие се приемат юни месец, а децата, навършващи 3 години през второто полугодие ги приемат септември.
Това е правилото, естествено има и изключения.
При нас целия набор тръгва Септември, като в училище.

# 26
  • Мнения: 131
Много ми е трудно да реше дели де дам детето на детска ясла и от какава възрастл
Според мен за да го дадеш толкова малко трябва поне да е свикнало да спи по веднъж на ден. Но така или иначе когато и да го дадеш се подготви за един период от половин година долу горе във който ще бъде на ясла ден- два и после в къщи седмица- две, заради болестите. Но пък колкото е по-малко толкова по-лесно и бързо ще свикне със отделянето от мама. Аз дадох дъщеря ми на 3 години направо на градина и беше някакъв ужас докато свикне. Ревове и драми. Сто пъти съжалих, че не съм я дала по-рано и си мислех че никога няма да свикне, че ще се травмира и т.н. Но слава богу след около месец посвикна  Grinning ... и почнаха болестите  Sad

# 27
  • София
  • Мнения: 750
Много ми е трудно да реше дели де дам детето на детска ясла и от какава възрастл
Според мен за да го дадеш толкова малко трябва поне да е свикнало да спи по веднъж на ден.
В нашата ясла бебешорите ги слагат да спят и преди обед, Юрий още спи около 9-10 часа.

# 28
  • Мнения: 102
Добре де, с прохождането горе-долу ще се справим ние за яслата, НО!! трябва ли да го науча да си заспива сам в леглото? Моя е абсолютен глезаньо и съм си виновна за това, ама да го мъча ли с привикване да заспива сам? Не, че въовще имам идея как да стане това!! Доскоро заспиваше на гърда, а сега заспива само с люлеене!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 958
Ние живеем в Божурище (до Метро 2). Децата се взимат на навършени 10 месеца, но може и малко преди да ги навършат. Джуджето тръгна преди 3 месеца (ле-ле колко бързо мина). Като тръгна я слагаха да спи когато поиска. Тя спеше предиобяд към 9-10 и после лягаше в 16 за следобеден сън. Просто ме помолиха да ходя да я взимам към 15:30 веднага след закуска, за да не и развалят съня. Тъкмо тръгна за цял ден (това беше 3-тия ден) и тя взела, че си нагодила режима с другите деца. Най-голямото предимство бешше, че не трябва да се чака и ден за приема в яслата. Аз дори говорих с директорката 1 месец преди приема, а на самия и първи ден отидох, дадох документите на лелите и детето и си отидох. Да кажа само, че тя не заспива сама вкъщи, а само с мен  Twisted Evil В яслата заспива сама, сама се храни, пие си от чаша. Всички тези неща, които вкъщи отказва да ги прави. Похвалих си яслата и лелите, които са прекрасни жени и майки. Дано има повече жени като тях по яслите Peace

# 30
 ooooh!подновявам стара тема, ама съвсем се заплетох.......Моля мамите, които знаят за ясли, които приемат под 1 година да споделят кои са и къде са

# 31
  • Мнения: 505
На 6-ти Септември-1-ва детска ясла.(пресечка на Патриарха) Приемат 10 месечни.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 688
В Хиподрума има таква ясла,ако искаш ще разпитам по-подробно

# 33
Здравейте мамита

Моля ако знаете кажете частни ясли в Младост 2 или 3.


Благодаря ви. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт