Питане за детска ясла

  • 8 887
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 750
Синът ми ходи на ясла от 10 месечен.
Без връзки, изисквания, рушвети.............. Naughty, директорката е изключителен човек, прие го точно навършил 10 мес.
Занесох проходилка и там си се разхожда по цял ден с нея.
Грижат се много добре за него, страшно съм доволна.
Нося си памперсите, шишето.....ако му се доспи сутрин го слагат........въобще прекрасни жени са.

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  В яслата,в която тръгна Борянка имаше 2-3 дечица на по 10 месеца/непроходили/,никакви проблеми от персонала,никой никога не се оплака   bouquet.Ние конкретно тръгнахме на 1г5м
 .А сега за вземането,прибираме децата от ясла и детска градина около 18-18:30 и пак никой не се е оплакал или попитал защо толкова късно.Държат се много любезно и мило,но и в интерес на истината винаги има и други деца,не са само нашите.Това с ранното вземане си го правят самите родители,работното им време е до 19 часа,а ние ги учим да си тръгват по-рано и е нормално да мрънкат ако закъснеем.Но ние слава богу нямаме този проблем.
 Веднъж попаднах в задръстване и се  обадих,че закъснявам.Отидох 5 мин преди 19 часа,детенцето ми седеше в скута на госпожата,ядеше бисквитка и четяха приказка.Аз от вратат почнах да се извинявам,а тя ме успокои ,че няма проблем.Извини се,че и е дала бисквитя и може би е развалила вечерята,но Дарина била гладна,а нямало нищо друго. newsm51Ами как да не съм благодарна на такива хора.И детето ми много си обича госпожите и ходи на градина с огромно желание!
  Дано повече дечица попаднат при такива госпожи!

# 17
  • Мнения: 955
В нашата ясла изискването е да е проходило, така че тези десет месеца са може би само като долна граница.
Освен това бих те посъветвала да побързаш с подаването на молбата защото има опасност да няма места.

# 18
  • Мнения: 1 209
здравейте мами и специално да-бо и змеица, моля ви кажете къде са тези ясли, където приемат деца на по 10 месеца. ще тръгвам по-рано на работа. Simple Smile благодаря предварително. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 505
Мами и аз съм пред същата дилема.Моля за помощ! Кажете ми кои са тия ясли приемащи 10-12 месечни дечица. Сега сме в центъра,но септември сме на друго място но и аз незнам къде още. За мен това е голям проблем защото започвам пак с учението и няма кой да гледа бебка,а за детеггледачка-не ми се иска ,а и ми е много скъпо. Моля да ми кажете.
Zmeica-Виждам че си много доволна от твоята-коя е тя?
Благодаря предварително!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Регламентираната възраст е 10 месеца.
Така е! Беба я взеха на 11 месеца. Никакви проблеми на са правили, че не може да ходи например...И пари не са искали Laughing

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
здравейте мами и специално да-бо и змеица, моля ви кажете къде са тези ясли, където приемат деца на по 10 месеца. ще тръгвам по-рано на работа. Simple Smile благодаря предварително. Simple Smile
Беба я взеха в 57 ясла "Приказка" до Румънското посолство. Не сме носили проходилка и не знам честно как се оправят, но са много мили и проблем не е имало. Само им оставям още кошницата за кола и ако някога не иска да спи я приспиват в нея. Laughing Ама там малките спят 2 пъти....Оставям и шише и залъгалка, за да съм по-спокойна. Освен това памперси, които са надписани и си слагат нейните...
 Иначе не ми се занимава повече с детегледачки/8 месеца/, а и яслата и се отразява страхотно за сега. Моля се само да не започне да се разболява често Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 750
Закъснял отговор ама..........сори
48ма ясла в Западен парк - там ходи Юрий.
Някой ако иска инфо пишете ми на лични.

# 23
  • Мнения: 418
А каква е минималната възраст за прием в детска градина?

# 24
  • Мнения: 1 800
А каква е минималната възраст за прием в детска градина?

В годината, в която детето навършва 3 години, на първия работен ден, примерно 3 януари се подава молба. Децата, навършващи 3 години през първото полугодие се приемат юни месец, а децата, навършващи 3 години през второто полугодие ги приемат септември.
Това е правилото, естествено има и изключения.

# 25
  • Мнения: 7 821
А каква е минималната възраст за прием в детска градина?

В годината, в която детето навършва 3 години, на първия работен ден, примерно 3 януари се подава молба. Децата, навършващи 3 години през първото полугодие се приемат юни месец, а децата, навършващи 3 години през второто полугодие ги приемат септември.
Това е правилото, естествено има и изключения.
При нас целия набор тръгва Септември, като в училище.

# 26
  • Мнения: 131
Много ми е трудно да реше дели де дам детето на детска ясла и от какава възрастл
Според мен за да го дадеш толкова малко трябва поне да е свикнало да спи по веднъж на ден. Но така или иначе когато и да го дадеш се подготви за един период от половин година долу горе във който ще бъде на ясла ден- два и после в къщи седмица- две, заради болестите. Но пък колкото е по-малко толкова по-лесно и бързо ще свикне със отделянето от мама. Аз дадох дъщеря ми на 3 години направо на градина и беше някакъв ужас докато свикне. Ревове и драми. Сто пъти съжалих, че не съм я дала по-рано и си мислех че никога няма да свикне, че ще се травмира и т.н. Но слава богу след около месец посвикна  Grinning ... и почнаха болестите  Sad

# 27
  • София
  • Мнения: 750
Много ми е трудно да реше дели де дам детето на детска ясла и от какава възрастл
Според мен за да го дадеш толкова малко трябва поне да е свикнало да спи по веднъж на ден.
В нашата ясла бебешорите ги слагат да спят и преди обед, Юрий още спи около 9-10 часа.

# 28
  • Мнения: 102
Добре де, с прохождането горе-долу ще се справим ние за яслата, НО!! трябва ли да го науча да си заспива сам в леглото? Моя е абсолютен глезаньо и съм си виновна за това, ама да го мъча ли с привикване да заспива сам? Не, че въовще имам идея как да стане това!! Доскоро заспиваше на гърда, а сега заспива само с люлеене!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 958
Ние живеем в Божурище (до Метро 2). Децата се взимат на навършени 10 месеца, но може и малко преди да ги навършат. Джуджето тръгна преди 3 месеца (ле-ле колко бързо мина). Като тръгна я слагаха да спи когато поиска. Тя спеше предиобяд към 9-10 и после лягаше в 16 за следобеден сън. Просто ме помолиха да ходя да я взимам към 15:30 веднага след закуска, за да не и развалят съня. Тъкмо тръгна за цял ден (това беше 3-тия ден) и тя взела, че си нагодила режима с другите деца. Най-голямото предимство бешше, че не трябва да се чака и ден за приема в яслата. Аз дори говорих с директорката 1 месец преди приема, а на самия и първи ден отидох, дадох документите на лелите и детето и си отидох. Да кажа само, че тя не заспива сама вкъщи, а само с мен  Twisted Evil В яслата заспива сама, сама се храни, пие си от чаша. Всички тези неща, които вкъщи отказва да ги прави. Похвалих си яслата и лелите, които са прекрасни жени и майки. Дано има повече жени като тях по яслите Peace

Общи условия

Активация на акаунт