На море в Турция - all inclusive, тема 11

  • 82 384
  • 736
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 7 605
Точно Риксос според мен могат да си позволят да премахат ОИ и пак да имат клиенти - в Бодрум местните богаташи, в другите хотели и руските. По този начин руските богаташи или тези които се смятат за такива могат да се различават от обикновения народ  Wink

Пък и има други хотели, които от години работят без ОИ и пак оцеляват. Но масовото премахване на ОИ няма да го преживеят.

# 316
  • Мнения: 5 278
Можете ли да ми кажете за този хотел цените в лева ли са или в евро? И това цени само за хотел ли са?
Много ниски ми изглеждат,явно нещо не разбирам.
И още нещо - в Турция има ли такъв бум на ентеровируси? Всяка година чета за България,като две години намазваме и ние. Няма значение дали си платил много или малко,вирусите си върлуват. Чужбината спасение ли е или не?  Не говоря за хотели супер лукс по 5 звезди,а за нормална почивка?
Ами да бях ви дала и линк към хотела  Joy Ето-
http://www.teztour.bg/hotel.php?id=247

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 09:15 от Djina

# 317
  • Мнения: 327
Привет момичета! Hug
Завърнахме се от Турция. Бяхме в хотел Делфин Дива - страхотно беше! Ще разказвам по-подробно тез дни, че сега ми е първи ден на работа. Препоръчвам хотела с 2 ръце. Предвидено е всичко. Даже за бебета си имаше отделно кътче в ресторанта - имаше микровълнова, пасатор, бисквити, мляко, кремчета и пюрета. Имаше малка пързалка и люлка в самата зала. Оххх, много неща имам да разказам, дълго ще стане. Обещавам подробности в съвсем скоро време.
П.С. Само да добавя за тези които се чудят с кой туроператор да ходят - гледайте да е такъв който работи с Тез Тур. Просто Тез тур са "окупирали" Анталия, организацията им е желязна. Още като слезеш има основно техни гишета, от там те разпределят къде да си търсиш автобуса, а то навсякъде главно техни автобуси има, поема те човек - при нас си беше българин, стоварва те пред хотела и после като си заминаваш те взема от хотела и е с теб до чекирането на багажа. Също и предлагат безплатен транспорт, който те води до определени магазини, които обаче са си бая скъпички и си те връщат пак в хотела съвсем безплатно /е, дадохме бакшиш на шофьора - все пак ни чака докато разглеждаме/. А и в нашия хптел си имаше представители на Тез тур през целия ден и чрез тях можехме да се свържем с българина който ни посрещна винаги когато имаме нужда.

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 12:57 от Sunsunny

# 318
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Можете ли да ми кажете за този хотел цените в лева ли са или в евро? И това цени само за хотел ли са?
Много ниски ми изглеждат,явно нещо не разбирам.
И още нещо - в Турция има ли такъв бум на ентеровируси? Всяка година чета за България,като две години намазваме и ние. Няма значение дали си платил много или малко,вирусите си върлуват. Чужбината спасение ли е или не?  Не говоря за хотели супер лукс по 5 звезди,а за нормална почивка?
Ами да бях ви дала и линк към хотела  Joy Ето-
http://www.teztour.bg/hotel.php?id=247

Цените са в евро и имате още летищни такси допълнително.
Посещавала съм хотела, ще кача снимки. Икономичен вариант, 3 звезди хотел, с най-голям плюс собствен залив, което го прави предпочитан от доста българи, спокойно място. Сейф - 3 долара на ден, Депозит за хавлията за плажа 3 долара, WI FI в района на лоби бара, централен климатик. Най-общо казано не е лош хотел, не е луксозен също.

http://elku.snimka.bg/travel/club-hotel-kosdere-4.526163

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 13:28 от Galactic Voyager

# 319
  • Мнения: 120
Здравейте! В събота през нощта се прибрахме от Анталия и да споделя как мина почивката ни в по-важни подробности! Simple Smile

ПЪРВО и най-важно - щом е Турция - на мен наистина много ми хареса - МНОГО Simple Smile За пореден път си прекарах невероятно в тази страна, нямам думи колко ми харесва там.

Излетяхме на 8 август с Пегасус еър в 5 часа сутринта. Самолетите им са по-хубави от тези на България еър, в тях обаче храната и напитките се плащат, ръчен до 6 килограма, чекиран до 20 кг. Полетът е около 70 минути, по въздух София - Анталия - 900 км, по суша - около 1500 км.
Летището в Анталия е много хубаво, организацията е много добра. Целият чартър около 150-200 човека отиваме при ТУР агентите и от там те ни разпределят кой за кой рейс е, в зависимост от разположението на хотела.
Нашият хотел беше в курорта МАХМУТЛАР - на 14 километра от АЛАНИЯ и на 130 километра от АНТАЛИЯ!
Около 3 часа пътувахме докато стигнем хотела, защото бяхме предпоследни и докато разкараме всичките по хотелите се поомотахме.
Бяхме в този хотел
http://www.galaxybeachhotel.com/eng.htm

Искам да повторя отново за тези, които не знаят.
В Анталия има два хотела ВЕНУС - единият е 4*, другият е 3*.
Аква тур и фирмите, които продават този хотел ЛЪЖАТ. Това мога да го кажа вече съвсем спокойно, след като разбрахме каква е историята.
Когато си купувахме офертата купихме за 4*-я ВЕНУС. В договора обаче видяхме, че настаняването ни е на 3* и попитахме защо. Оказа се, че сме си купили ваучер за 3*-я ВЕНУС, който е под всякаква критика (това го разбрахме впоследствие) От АКВА тур решиха да ни обезпечат с 4* хотел - ГАЛАКСИ БИЙЧ ХОТЕЛ. Базата ни беше ол инклузив за 6 нощувки 260 евро цена - прилично.
Настанихме се в Галакси хотел, нямаше проблеми. Но хотелът наистина не е 4*. Бил съм в Кушадасъ на 4* и беше уникално, този е по-скоро 3*. Гидът ни, ни каза, че в Турция четиризвездните хотели се делят на три класи - ниска среда и висока, Галакси, естествено, е ниска. Но и няма как за 260 евро да очакваш повече.
Стаите са хубави, прилични, хотелът е на първа линия, има басейн, хубаво е, но не се сменят чаршафи и кърпи всеки ден и баните не блястяха от чистота. Както и да е. Наистина само това беше кусурът.

Да ви кажа обаче каква е цаката на АКВА ТУР. Галакси е явно буферен хотел. Запознахме се с много българия в хотела - 6ма, които по същия начин са били подмамени от фирмите у нас. Купили са си ваучери за 4* хотел Венус, а са искали да ги настанят в 3*-я и като обезщетение ги пращат в Галакси. Всички навреме са видели проблема, освен две момичета от Македония, които са си купили 4*я ВЕНУС, но са ги настанили в 3*-я хотел. Македонките като отишли там не можели да познаят къде се намират. Вдигнали страшен скандал, искали си парите обратно и да си ходят в Македония. От аква тур обаче ги обезщетили с Галакси хотел, и така се запознахме с тях. Македонките ни казаха: "Галакси може да не е 4*, но онзи немаше и една звезда"
Simple Smile
Радвам се, че навреме в България видях за каква режисирана измама става дума, иначе ако ние бяхме в този тризвезден Венус, който нямал ни една звезда, не знам!

До тук с негативите Wink Цялата почивка беше повече от хубава. Средиземно море е едно райско кътче. Вечер ходихме от Махмутлар до Алания с бусче за 2 лири на човек. Алания е много приятен курорт, с много хубав нощен живот, но много скъп. Въпреки това всяка вечер излизахме, без първата, защото бяхме уморени.
Средно входът на дискотека е от 15 лири до 50 лири. Най-евтиният коктейл - имитация на мохито - само лед и няква зелена чорба е около 15 лири, другите коктейли са по 25 евро, шише турска водка 150 евро.
За млади хора е много подходящо там, както и за възрастни - от всичко има по-много.
Храната в хотела не беше чудо, но гладен няма да останеш. Най-много пестяха сладките, които бяха предимно от грис и нишесте. Напитките бяха разредени концентрати в машини, газирани нямаше. Алкохолът не съм го опитвал в хотела, но хората говореха, че бирата била ужасна.
Жегите са огромни. Вечер беше около 32 градуса, без никакъв вятър. Пред деня около 40.
Приятелите ми и познатите, с които се запознахме казаха, че им е харесало много, но не биха повторили, някои неща от ориента ги дразнели и най-вече хотелът. Тогава на летището се изнервих и им повиших тон, защото когато бяха в България като гледаха оферти и 700 евро им беше много за 4 или 5* се стискаха. Няма как за 260 евро да очакваш мега лукс и 100 човека да ти търчат след гъза. Това го няма дори в България. Аз съм ПРЕдоволен от почивката си.
В зависимост от няколко неща, с удоволствие бих повторил още една ваканция през септември, отново там.
Навръщане полетът ни много закъсня по неразбираеми причини.
Трябваше да излетим в 23.59, а излетяхме в 1.30

Това е Wink
Тези дни ще кача снимки и видеоклипчета.

# 320
  • Мнения: 1 220
Аз питах в предишната тема за хотелът, в който ние ще бъдем, но никой не даде мнение, вероятно никой не е и ходил.Това е хотела. Нямах възможност аз сама да избирам(т.е. избирах, но от 4 възможности, и то трябваше да реша за няколко часа), защото ни е нещо като подарък тази почивка, но ме привлече клубния тип настаняване и зеленината. Обаче сега особено много ми стана притеснено като чета отзиви(на руски и немски туристи откривам предимно) - храната била лоша, анимацията лоша(не че много ме вълнува точно тя, но едното ми дете е малко), претъпкано било Sad Чак не ми се тръгва  Cry
Това нещо като запис плюс оплакване  Blush

# 321
  • Мнения: 120
Момичета, видяли ли сте тази информация? - Турция премахва ол инклузива

http://www.novinar.net/news/turskite-hoteli-otkazvat-da-hraniat- … MzM0NDs1OA==.html

Да се включа и аз в дискусията с малко закъснение. Най-малкото Турция хич няма да загуби, ако българите спрат да ходят там, защото оказва се напливът на родни туристи за там хич не е голям, надявам се заради кризата. Гидът ни каза, че има едва полета седмично - на България еър и Пегасус, което са около 400 човека седмично и още толкова с рейсове, както и да е, това не е много важно, но искам да кажа, че не сме толкова много посетителите там както руснаци, украинци, грузинци и немци, например.
А и според мен както ядат руснаците българската лакомия - пасти да яде пред тях.
При нас в ресторанта на няколко пъти ми ставаше неудобно от гледките, които се разиграват на този ол инклузив. Стане ли 7 часа пред ресторанта имаше опашка, няколко пъти като ходихме да вечеряме около 20.30 часа нямаше вече никаква храна останала. Всеки пълни чинии като за последно, по земята падат дини, хората ги тъпчат като кокошки и продължават. Веднъж едни се скараха за последното парче кекс в тавата  #Crazy Joy Да се смея ли, да плача ли.

Турция според мен няма да махне ол инклузива. Че това се отразява на кръчмите - да, но в никакъв случай хотелиерите пък не са губещи. Аз и приятелката ми ако сме яли храна за повече от 20 лева на ден - двамата заедно - трамваи да станем, плюс това сме вечеряли и навън.

Това си говорехме, че ол инклузива е много хубав, но като че ли вече е за най-бедната и гладна класа хора. Всеки има нужда от храна, но повечето хора нямат никаква култура и обноски нито на хранене, нито на редене пред тавите - то е бутане, то е пререждане.

И една забавна случка, че ми стана дълъг поста:
В самолета на отиване за Турция мъж и жена се качват, и видимо за първи път пътуват със самолет. Жената явно си помисли, че се намира в автобус. Рече на мъжа си:
- Ооо, тези места ми харесват, я се паркирай ей тука, аз ше съм до прозореца да гледам.

В самолет никога няма да остане прав пътник, но би трябвало всеки да си спазва мястото. След 5 минути дойде до тази жена собственичката на мястото и й направи забележка. Българката, която е седнала на чуждото място стана, развика се, и се нацупи, все едно е нищо не е направила.

Послепис:
Колкото до паспорти, документи, пари. Колкото и да е лошо, но ние си оставяхме всичко в стаята и си вземахме само джобни. Не сме ползвали никакви сейфове. Вземаме си примерно 200 лири и излитаме. Все пак сме туристи и има много такива като нас, проверки няма, доколкото знам.
Иначе такситата в Алания са много скъпи и карат като луди. Около 50 лири вземат за много малки разстояние и то с пазерене. Един ни возеше една вечер в 4 сутринта след дискотека и мина със 130 километра на червено. Буквално се молехме в колата Simple Smile))

# 322
  • Мнения: 120
Аз питах в предишната тема за хотелът, в който ние ще бъдем, но никой не даде мнение, вероятно никой не е и ходил.Това е хотела. Нямах възможност аз сама да избирам(т.е. избирах, но от 4 възможности, и то трябваше да реша за няколко часа), защото ни е нещо като подарък тази почивка, но ме привлече клубния тип настаняване и зеленината. Обаче сега особено много ми стана притеснено като чета отзиви(на руски и немски туристи откривам предимно) - храната била лоша, анимацията лоша(не че много ме вълнува точно тя, но едното ми дете е малко), претъпкано било Sad Чак не ми се тръгва  Cry
Това нещо като запис плюс оплакване  Blush

Не се притеснявай и не се настройвай предварително зле Wink Винаги коментарите в интернет са лоши, не знам и аз защо, но си имам някаква логика за обяснение. Каквото и да кажем не може винаги всеки да е доволен и от примерно 100 туристи има 5 недоволни винаги, които си нямат работа и плюят в нета с лоши с коментари. Който си е прекарал добре не търси хотела да му дава оценка, но който не го е харесал почти задължително се отбелязва. То и за 7*я Бурж Ал араб има негативни коментари, та какво очакваш за 3 и 4*.
Какво означава претъпкано? Това са глупости. Не може в хотел с пансион 200 човека да спят 500. Абстрахирай се от тези неща и се наслади на почивката си Wink

# 323
  • Мнения: 1 220
Не се притеснявай и не се настройвай предварително зле Wink Винаги коментарите в интернет са лоши, не знам и аз защо, но си имам някаква логика за обяснение. Каквото и да кажем не може винаги всеки да е доволен и от примерно 100 туристи има 5 недоволни винаги, които си нямат работа и плюят в нета с лоши с коментари. Който си е прекарал добре не търси хотела да му дава оценка, но който не го е харесал почти задължително се отбелязва. То и за 7*я Бурж Ал араб има негативни коментари, та какво очакваш за 3 и 4*.
Какво означава претъпкано? Това са глупости. Не може в хотел с пансион 200 човека да спят 500. Абстрахирай се от тези неща и се наслади на почивката си Wink
Имах нужда да чуя нещо подобно. Знам, че настройката е важна.Успокоява ме факта, че хотелът е с 5 *, все нещо хубаво трябва да има все пак.
Каква валута се котира там, освен турските лири?

# 324
  • Мнения: 4 422
forski поздравления за реалното оценяване на условията спрямо заплащането  Peace
Аз досега на грозни гледки почти не съм попадала,първия път бяхме с германци и руснаци и ние единствени българи-културна работа,покле българи ,румънци,руснаци,германци ,хотела беше наистина много лукс,нямаше изстъпления на най-вкусните неща естествено се струпваха хора,но нормално,тая година с англичани и датчани основно , почти без руснаци,българи и румънци по-равно не съм забелязала нещо кой знае какво..Обаче мен най-неприятно впечатление са ми правили май румънци и руснаци...
Българите,че правим изцепки..така е ,агентката ни се оплака ,че имала туристи в 2 зв хотел за смешни пари и претенции като за 5 зв.  Simple Smile

# 325
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Ами днес имам запитване за хотел 5 звезди до към 400 лв със самолет......Според мен има хора, който нямат просто никаква идея за равнището на цените.

Форски, тебе и на палатка да те пратят пак ще си доволен, стига да е Турция, Египет или Тунис  Mr. Green Но пък отношението ти е супер....Това е начинът да се изкарва незабравимо. Peace

Отзивите трябва да се четат с доза критичност. Ето аз не харесвам хотел SUSESI DE LUXE RESORT SPA & GOLF 5*, просто не ми допадна. Ако реша със сигурност ще намеря хиляди недостатъци, а хотелът е всъщност хубав, много хубав. Peace

# 326
  • Мнения: 7 605
Отзивите трябва да се четат с доза критичност.

Определено  Peace  На някой може да му е криво и намира 100 кусура, на друг не му правят впечатление реалните кусури в друг хотел, а има най-невероятната ваканция, защото с аниматорите е станало голям купон  Crazy Но въпреки това, отзивите ти дават някаква идея, една тенденция. Аз никога не гледам само самата оценка, а чета какво са писали хората, защото за някой примерно е приемливо, че плажни хавлии се сменят само 2пъти седмично, а за мен не, а някой друг може да постави по-ниска оценка защото тенис кортовете били с лошо състояние, което на мен пък изобщо няма да ми прече  Peace

А това за 400лв..... Shocked  ooooh!
Намери ли нещо?  Laughing  Laughing  Laughing

# 327
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Е, не естествено. Но има за 600 + - с автобус, за 5 звездни хотели.

# 328
  • Мнения: 120
 Hug
Гледам да не чета коментари за хотели, тъй като това е мнението на хора, които може да нямат мозък и на две пуйки в главата си. Избирам и на своя глава се хвърлям, за да си понасям сам негативите после - естествено - ако имаш въпроси най е добре да питаш този, който ти продава продукта, а не да се доверяваш на анонимни коментари, които може да са и от конкуренция, примерно.

Иначе мойте хора пищяха за кърпите в банята, че не се сменяли всеки ден. Искам да кажа, че имам отлично ниво на хигиена, но дори и вкъщи не си сменям всеки ден кърпата за лице, а на 3-4 дни, така че пази Боже сляпо да прогледа, че отишло на хотел и вместо да си живее живота се занимава с дребнавости.

# 329
  • София
  • Мнения: 6 559
Иначе мойте хора пищяха за кърпите в банята, че не се сменяли всеки ден. Искам да кажа, че имам отлично ниво на хигиена, но дори и вкъщи не си сменям всеки ден кърпата за лице, а на 3-4 дни, така че пази Боже сляпо да прогледа, че отишло на хотел и вместо да си живее живота се занимава с дребнавости.
Peace Peace Peace  и аз много ги обичам такива. сърби, боли, драго ми е, ако може най-доброто за без пари.

Общи условия

Активация на акаунт