оформяне на пита "слънце"

  • 19 060
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
3дравейте майсторки  bouquet

моля ви дайте ми линк със снимки, 3а да видя как се оформя питата "слънце". От 2 часа седя на компа и не намирам много.Само една насока, но се сетих,че някъде видях как бе някак си многолистно слънце..и ето това немога да намеря.

Другиден  я правя 3а прохождането на сина ни. В такав стрес съм..не съм правила никога пита..
Сте направя и сръбската погача и сте я навия и нея някак newsm78 но как точно нямам идея..

"слънце" е 3а търкалянето а сръбската да си я ядем така.т.е. исках да има сладка и солена пита

много ви благодаря 3а отклиците, 3нам ,че няма да ме оставите Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 1
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=2110 тук има някой идеи,аз за прощъпулника на малкия правих пита "слънце"същата я има тук,от потребител BoBo4

ето моята как се получи.
Дано съм била от полза.

# 2
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
3дравейте майсторки  bouquet

моля ви дайте ми линк със снимки, 3а да видя как се оформя питата "слънце". От 2 часа седя на компа и не намирам много.Само една насока, но се сетих,че някъде видях как бе някак си многолистно слънце..и ето това немога да намеря.

Другиден  я правя 3а прохождането на сина ни. В такав стрес съм..не съм правила никога пита..
Сте направя и сръбската погача и сте я навия и нея някак newsm78 но как точно нямам идея..

"слънце" е 3а търкалянето а сръбската да си я ядем така.т.е. исках да има сладка и солена пита

много ви благодаря 3а отклиците, 3нам ,че няма да ме оставите Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ето тука в тази тема ще намериш това което те интересува.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=487667.0

# 3
  • Мнения: 135
благодаря ви момичета,
да 3нам го то3и линк но не намерих,поне от два дни,това което търся Sad

ами сте правя както ми каже фанта3ията и това е ..горе долу 3нам как се прави..дано "горе долу"то не ме и3ложи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 22 867
Виж и "слънцето" на Танита, стъпка по стъпка е, ако те устройва. Рецептата е сполучлива!

# 5
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Може би имаш в предвид тази питка "Слънце":






  Между пластовете се маже с масло,за да не се слепят.

 newsm78 Simple Smile

# 6
  • Мнения: 135
lina kaz дааааааааааа
точно та3и

мноооого благодаря

# 7
  • Мнения: 7 418
lina kaz,а рецептата на тестото ще кажеш ли?  Simple Smile

# 8
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
lina kaz,а рецептата на тестото ще кажеш ли?  Simple Smile

   Можеш да използваш тесто,което на теб най ти допада,аз най-често правя по тази рецепта:
4,5-5 ч.ч.брашно
30гр.мая
3с.л.олио или разтопено масло
1,5ч.ч.прясно мляко(или смес мляко и вода)
2 яйца
2с.л.захар
2ч.л.сол

# 9
  • Мнения: 7 418
  Благодаря,Лина!   bouquet

# 10
  • Мнения: 27 524
Болярска пита  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 0
 cookЗдравейте, дълго време търсих къде да запиша една рецепта, която съм правила отдавна. Но тъй като става много хубава искам да я споделя с вас. Може битук не е точното място, но аз не намерих дуго къде да споделя.Предварително се извинявам. ooooh!

     
    Питка цвете

 Продукти: 1кг. брашно
1 с.л. сол
1 щипка сода за хляб
1 кибритена кутийка мая
1 винена чаша мляко /прясно или кисело/
1 лимонада
1с.л. олио
1с.л. захар
 От всички продукти се замесва тесто. Втасва, а след това се разточва на кора, която се разрязва на 8 еднакви тригълника. Всеки триъгълник се маже с масло и се навива като кифла, от широката част към върха. Всяка кифла се разрязва на две половинки. В намазнена тава се нареждат в два кръга парчетата, така, че по-широкият край на всяко парче опира в/у тавата, а върхът е във височина.Върховете на големия кръг, които са наредени в самия край на тавата с ръка леко се накланят към ръба на тавата.Вторият кръг се оформя в средата на тавата, там върховете стърчат във височина. Отново втасва 15мин. и се пече в по-слаба фурна, за да не се препекат много върховете на цветето.Изпечена леко се навлажнява и покрива с кърпа, за да се задуши.Опитайте мисля, че ще ви хареса.  Party

# 12
  • Мнения: 17 987
  Може би имаш в предвид тази питка "Слънце":

Ох, умирам от срам, ама не можах да разбера как се докарва тази прекрасна питка, може ли по- подробно да обясните  Embarassed

# 13
  • Мнения: 22 867
Ох, умирам от срам, ама не можах да разбера как се докарва тази прекрасна питка, може ли по- подробно да обясните  Embarassed

raja_nikol , лесно е и приятно, не е трудно, само изглежда така. Виж ТУК, обяснено е!Успех!  bouquet

# 14
  • Мнения: 17 987
Лабрекс, страшно ти благодаря, това вече е друго   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт