режим на хранене на дете на една година

  • 12 805
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 112
Здравейте,
на нас режимът ни е следният:
7-8 АМ 200мл
11 - Закуска - каша със сирене и масло, като редувам кашите или плод с каша
14:30 - обяд - месно пюре/ зеленчуково с жълтък
18 - плод с каша/ йогурт или с извара
21:3- - АМ 200мл

Понякога се успива до 9-10 и ако му дам Ам няма да закусва. За това му давам първо закуската и после АМ, колкото изпие.
Въпросът е, че ми се иска да му давам вече вечеря вместо плод следобеда, ама тогава ще останем без плод за деня. Мога да ги редувам в закуската, но тогава пък през ден ще яде плод и пак ми се струва малко. Между храненията му давам, но количеството хич не е голямо..  newsm78

# 46
  • Мнения: 87
Здравейте,мами.Нашия режим е следния:
-сутрин към 6ч. -кисело мляко
-към 9-10:00ч. -попара или мляко с бисквитки,или млечна каша,или филийка с пилешки пастет
-плод по някое време
-към 12-13:00ч.-пиле с ориз или супичка със сухар и плод
-към 16-17:00ч. кремче с бисквита ''Закуска''
-към 20:00-20:30 печени картофи със зеленчуци,или мусака(ако може да се нарече мусака де) smile3503,или ориз със зеленчуци,или домати с ориз/+- десерт(плод или крем)
-към 12 пак мляко
Е има и още неща,който му приготвям,но сега не се сещам.
Но ме притеснява това вечерно хранене Weary дали е нормално? newsm78 smile3506Разбирам да го държа гладен,пък той яде като лудо  Joy и пак.Говорих с док. и каза,че след годинката сам щял да спре да яде нощем,но вече сме на 1г. и 1м. и все още се събужда,за да хапне..и не мога да го излъжа с вода  Weary

# 47
  • Мнения: 194
Здравейте,мами.Нашия режим е следния:
-сутрин към 6ч. -кисело мляко
-към 9-10:00ч. -попара или мляко с бисквитки,или млечна каша,или филийка с пилешки пастет
-плод по някое време
-към 12-13:00ч.-пиле с ориз или супичка със сухар и плод
-към 16-17:00ч. кремче с бисквита ''Закуска''
-към 20:00-20:30 печени картофи със зеленчуци,или мусака(ако може да се нарече мусака де) smile3503,или ориз със зеленчуци,или домати с ориз/+- десерт(плод или крем)
-към 12 пак мляко
Е има и още неща,който му приготвям,но сега не се сещам.
Но ме притеснява това вечерно хранене Weary дали е нормално? newsm78 smile3506Разбирам да го държа гладен,пък той яде като лудо  Joy и пак.Говорих с док. и каза,че след годинката сам щял да спре да яде нощем,но вече сме на 1г. и 1м. и все още се събужда,за да хапне..и не мога да го излъжа с вода  Weary
На година и 1 месец не е ли рано за такава тежка вечеря?

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 074
-към 20:00-20:30 печени картофи със зеленчуци,или мусака(ако може да се нарече мусака де) smile3503,или ориз със зеленчуци,или домати с ориз/+- десерт(плод или крем)
-към 12 пак мляко
На година и 1 месец не е ли рано за такава тежка вечеря?
Зависи от детето, моето момче хапваше подобна вечеря към 10-тия месец. Просто беше гладен. Ако нямаше вечеря, а само мляко, после ставаше 2-3 пъти да търси шишето. И изпиваше по 210мл, не е като да се глези.

# 49
  • Мнения: 87
Е как ще е тежка..аз не му давам по няколко манджи.. Peace Ако има само мляко..не знам по колко пъти ще се събужда да яде  Crossing Arms АМ не пие..пък и предпочитам да му дам сготвено,вместо АМ  newsm10 newsm03 Peace

# 50
  • Мнения: 17
Режима на дъщеря ми е следния:
08.30  АМ
10.30  Пасирани плодове(със или без бисквитки), йогурт, дует с извара, кус-кус със сирене или плод, мюсли и т.н.
13.30  Редувам месно и зеленчуково пюре (в зеленчуковото редувам жълтък или сирене) + плод или плодожо пюре за десерт
           След като обядва следва следобеден сън. Спи до към 16.30 и като стане давам малко плод.
18.00  Супа с два сухара или някакжа каша
21.00  Заспива с АМ.

Аз се чудя дали да и махна сутрешното АМ и да и давам направо по-сериозна закуска, но за сега си го пие  и си го търси и май е по-добре да и го оставя още известно време.

# 51
  • Мнения: 194
 Peace Да са живи и здрави, щом им се яде да хапват! Учудвам се защото моята е много злояда и понятието вечеря ми звучи като за 6-7 годишно Simple Smile Май ще си вечеряме АМ още дъълго време Laughing

# 52
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Нашият режим е следният:
6-7 часа кърмене в просъница. После си доспива.
9-9,30 часа каша, кус-кус със сирене, попара, овесени ядки
13,30 часа малко супа и основното от ДК + плод, кремче или кис. мляко /но не повече от 50 гр/, че става много ядене наведнъж.
16,30 часа кремчето от ДК или дует с извара, често и аз му го приготвям, йогурт
19,30 часа останалата част от супата + каквото си докопа от масата - коричка, кашкавалче, парченце зеленчук или плод
22.00 часа кърма
През нощта се кърмим пак по 1,2-3 пъти, но по малко, в просънца пак.
АМ не пием, пил е няколко пъти досега, харесваше му, но докато имам кърма и иска да  се кърми, ще давам, после ще видим... Grinning

# 53
  • Мнения: 3 675
Ние сме на сл.режим

1. кисело мляко с бисквити-7.30-8
2.банан-към 11-11.30
3.месното от кухнята- към 13.30
3.крем от кухнята - 16.30-17.00
4. супа-19.30-20.00
5.ам -към 23-23.30

като винаги към месното или супата слагам една филия хляб или сухар, каквото имам в момента

# 54
  • Мнения: 21
Детето ми е на 11 месеца и половина. Режимът ни е следния:

8.00-9.00 - АМ (200-220мл);

12.00-12.30 - основното или супа от кухнята (това, което съдържа месо или риба) + половин десерт от кухнята;

16.00 - 16.30 - мл. каша или кис.мляко с бисквити;

20.00 - постното от кухнята + половин десерт от кухнята.

Отскоро ползваме ДК, преди вечеряше кис.мляко с бисквити. АМ го отказа отдавна, само сутрин може да го пие. Между храненията може да хапне малко плод.



Общи условия

Активация на акаунт