Суров паниран жълтък?

  • 5 913
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 959
Вчера в един ресторант ядох сурови панирани жълтъци, е няма такава вкусотия, попитах съответно как се правят, но както можете да се досетите не ми казаха (било тайна  Crazy). Та реших да попитам тук, дали случайно някой незнае тази велика тайна  Mr. Green? Как точно се панират, как се прави самата панировка? Защото като го ядеш, жълтъка отвътре е като на рохко яйце..... просто страшно вкусен  Flutter
Е, вие сте на ред, чакам идеи  Hug

# 1
  • Мнения: 959
ама никой ли не е ял такова нещо, или просто наистина рецептата е кът  newsm78

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Това не знам, но се сетих като деца майка ни пържеше едни жълтъци, продаваха се в пакетчета, от заколените кокошки ги вадеха, недоразвити яйца. Страшна вкусотия. Някой виждал ли е някъде такова нещо? Бяха с най-различни размери, смесени.

По темата сега ми хрумна, може би са замразени жълтъците, за да се панират, без да се разтичат. И при панирането не упяват да се загреят достатъчно, че да се сготвят и остават течни. Подобна на пържен сладолед е техноогията според мен. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 341





Единствената идея която ми хрумва е жълтъкът да се замрази за кратко  (колкото да хване коричка) и после да се панира. Мисля си, че ако се бланшира за кратко в посдолена и покиселена вода и после се панира няма да остане рохко в средата......
Трябва да се  експериментира май..............

# 4
  • Мнения: 25 621
Ако яйцето е съвсем прясно, няма нужда да се замразява, достатъчно е да се оваля внимателно в панировката. Между другото, каква беше тя?
Друг вариант е да се панират жълтъци от неснесени яйца. Малки са, но са обвити в някаква ципа, която не им позволява да се пръскат.

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Как Сийке, за тези жълтъци питах и аз- виждала ли си да се продават?

И за съвсем пресния се сетих, но колкото и да внимаваш, при пренасянето ще се разпука мисля. Залагам на замразения. Трябва да опитам, че се заинтригувах с тия панирани жълтъци.

# 6
  • Мнения: 25 621
Как Сийке, за тези жълтъци питах и аз- виждала ли си да се продават?


Не съм виждала да продават. Само извадени от селска кокошка (щастлива).

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ясно. А едно време се продаваха, сега ги оползотворяват по друг начин явно.

# 8
  • Мнения: 1 092
Никога не съм виждала такива жълтъци да се продават..

По темата на мен ми хрумва да се пуснат жълтъците предварително във вряща вода като  за панагюрски яйца и след това да се панират. Не знам дали ще стане, само предположение.

# 9
  • Мнения: 959
да, и ние с колешките, които го ядохме стигнахме до извода, че може би първо ги замразяват и тогава ги панират, но как ги замразяват само жълтъщите, в какво и после как ги изваждата и ги панират? А самата панировка не беше нищо особено, предполагам, че ще става с всякаква, но въпросът е каква е технологията?  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 092
ако се раздели белтъка и жълтъка и се замрази във формичка за мъфин?

# 11
  • у нас
  • Мнения: 1 870
толкова обичам рохки яйца, че ми потекоха лигите. Следя с интерес да видя да не би някой да докара рецептата Peace

Джемма можеш да питаш в птицезавод или птицекланица. Аз много обичам и носилата Embarassed

# 12
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
тъйййй...

първо предположение - изпържено яйце във фритюрник?!?

Защото, ако яйцето се пусне в сгорещената мазнина на фритюрника се получава топка с течен жълтък и хрупкава коричка от препържен белтък.

Може ли да получим снимка, дори и лоша телефонска ще отприщи размишленията Simple Smile

второ предположение за сега нямам, трябва ми още инфо...за панировката например - имаше ли зърнест характер - галета, царевично брашно ...изпърженият продукт на топче ли стои или е сплескан ... твърдо ли е ...абе като как изглежда в чинията?!??
Вие за обяд с гарнитура ли го ядохте, как е обявено в менюто?

# 13
  • София
  • Мнения: 15 466
Ясно. А едно време се продаваха, сега ги оползотворяват по друг начин явно.
Аз не съм виждала да се продават, но си спомням баба, като колеше кокошка, ни ги даваше, на мен и сестра ми. Вареше ги в супата!

# 14
  • Мнения: 793
http://www.receptite.com/recepta.php?r=14842- това намерих  Crazy и на мен ми е интересно  Peace Вчера рових, но ми излизат само като меню към заведение Tired

Общи условия

Активация на акаунт