*От какво са съставени козметичните ни продукти?*

  • 90 184
  • 728
  •   1
Отговори
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте мили дами!
 
Добре дошли в шестата ни тема   bouquet
Мисля, че поне от 2 години не съм пускала нова тема, ето, че ми дойде реда Simple Smile

Надявам се с това заглавие да става по-ясно за какво си говорим.
Моля ви пишете името на продукта, а и цената (ако я знаете) и то по възможност всичко в един постинг, за да не натоварваме излишно.
Разбира се не е задължително само състави да коментираме, но пък и само марка без състав също не става.

Ние, специалистите, ще продължаваме да ви помагаме при избора на козметика. Помагайте ни и вие - описвайте действието на продукта, който ви е харесал и на този, който не ви е допаднал. Защо ви хареса, кое не ви хареса, кое ви накара да го купите, кое ви разочарова като го пробвахте и пр.

Ето и старите ни теми:

За скъпата и евтината козметика

За скъпата и евтината козметика - 2 тема  

За добрата козметика

За добрата козметика - 2

За добрата козметика - 3

Последна редакция: сб, 28 авг 2010, 04:59 от Sofi

# 1
  • Мнения: 3 675
И аз благодаря за новата тема  bouquet
Също така благодаря и за отговора, който получих в предишната тема, но честно да си призная, той тотално ме обърка  Confused
Да разбирам ли, че няма "добри" и "лоши" силикони и колкото повече силикони има в една маска за коса толкова по-добре? newsm78

Кое е нещото, с което маската на Orzene, превъзхожда маската на Kerastase

Orzene с бира (цена - окло 6лв)
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Isopropyl lsostearate, Behentrimonium Chloride, Phenyl Trimethicone, Glycerin, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride,Trideceth-12,Silocon Quaternium-16, Undeceth-11, Butyloctanol, Undeceth-5, Parfum, Beer, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Starch, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Panthenol, Triticum Vulgare Gluten, DMDM Hydantoin, lodopropynyl Butylcarbamete, Citric Azid, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Alpha-Isomethyl lonone.

Kerastase Masque Oleo Relax (цена - около 80лв.)
Aqua (Water), Behentrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Amodimethicone, Potato Starch Modified, Cetyl Esters, Isopropyl Alcohol, Elaeis Guineensis / Elaeis Guineensis Oil, Shorea Robusta / Shorea Robusta Seed Butter, Methylparaben, Trideceth 12, Citric Acid, Chlorhexidine Dihydrochloride, Cetrimonium Chloride, CI 47005 (Yellow 10), CI 14700 (Red 4), Parfum/Fragrance

# 2
  • Мнения: 636
Аз веднага ти отговарям с какво Керастаз превъзхожда другата маска  Mr. Green - Shorea Robusta Seed Butter и Elaeis Guineensis Oil!

Аз честно казано се интересувам единствено от ефекта, който постигам, а не от съдържанието. Не се връзвай толкова лесно на това "богато" съдържание!  Hug  Повечето на брой съставки не гарантират добрия състав!

И друго се сещам. Мисля, че производителите имат право 5 или 10 години да не изписват съдържанието и съставките на патентованите си съединения. Но не съм сигурна дали това е вярно, нито пък дали е точно така!

Много ще се радвам, ако специалистите кажат и нещо повече за технологията. Например за нано-технологията, както и за съединенията от олио и вода, които на моята коса действат доста по-добре от "простия" силикон. Въоще, ако може малко повече информация дали въобще има такова животно.

Също ще се радвам и на отговор на въпроса, кой е по-добрият заместител на себума -  Маслото /бадемово, шеа и т.н./ или силикона?

Последна редакция: сб, 28 авг 2010, 12:26 от Люлякова

# 3
  • Мнения: 3 675
Аз веднага ти отговарям с какво Керастаз превъзхожда другата маска  Mr. Green - Shorea Robusta Seed Butter!

Аз честно казано се интересувам единствено от ефекта, който постигам, а не от съдържанието.
В търсене на информация за Shorea Robusta Seed Butter, попаднах на този сайт  Mr. Green
Вече си представям, как сама си приготвям маска за косата  Joy
Само остана да проуча въпросът със силиконите - да ги има ли, да ги няма ли и ако е хубаво да ги има, какво да бъде тяхното количество и вид newsm78

# 4
  • Мнения: 636
Сложи малко диметиконче за по-лесно разресване  Mr. Green

Накрая ще се изучим ние  и ще пуснем наша марка  Joy

Между другото и макадамията действа много добре на косата,  маслото се продава и в България. Но се разтапя на водна баня и ме домързява за такива работи мен.

# 5
  • Мнения: 2
запис в новата темичка с едно въпросче:

До колко може да се вярва на органичните продукти?  newsm78
.. и още нещо: До сега ако сме свикнали със SLES има ли вероятност от по - леки пенители косата ни да не се измие напълно и да остане по - мазна?
 
тук ще постна и 2-3 странички на произволно избран продукт от дадена марка (за шампоани става на въпрос) и техния състав:


Aubrey Organics- http://www.theorganicbodycareshop.com/product-details.asp?SID=7& … o-Island_Naturals
Bentley Organic - http://www.theorganicbodycareshop.com/product-details.asp?SID=14 … o-Dry_and_Damaged
Pure Nuff Stuff - http://www.theorganicbodycareshop.com/product-details.asp?SID=52 … r-Psoriasis_Blend
Faith in Nature - http://www.helios.co.uk/faith-in-nature.html

п.п. и една вметка да направя за себе си .. след като изчетох повечето от предишните теми с усмивка заявявам, че когато влезна в даден магазин за козметика определено малко или много успявам да преценя кои продукти си заслужават купуването и кои не .. благодаря на Софи и всички останали химици! Невероятни сте!!  Peace

# 6
  • Мнения: 2 843
Без да съм специалист, а вероятно и тъкмо заради това, когато чета темата и старите й варианти, все си мисля за относителността, неточността на начинанието по изброени съставки да се преценява качеството на даден продукт. Вероятно не всички съставки се вписват, не се знае количеството, нито технологията... как може само от един списък с лека ръка даден продукт да се отхвърля или славослови? Вероятно така се стига и до парадокса маска за 6 лева да се определи като по-добра от маска, струваща 80. Не подценявам съветите, дадени от специалистите тук, смятам консултациите им за доста полезни, но вероятно трябва да се набляга повече и на други детайли, свързани тъкмо с технологиите, за което пише и Люлякова.

# 7
  • Мнения: 2 652
Kaзват, че именно "чудотворното" на известния Creme de la mer били не самите чак толкова уникални съставки, а това, че ферментирали не помня колко време (месеци). Не знам дали това са само празни приказки или рекламен трик, защото не разбирам. Сетих се по повод на думата за технологиите.

Колкото до органичните продукти смятам, че не може да им се вярва ей така по презумпция само защото са органик. Това, че са ползвани биологични съставки не е равносилно на това да се направи добра формула.

Sofi, моля за мнение и аз за един серум с хиалуронова киселина - Nature's Way, Hydraplenish, Hyaluronic Acid Serum, Ultra Potency:

Sodium hyaluronate, water, SD alcohol 38-B (organic lavender alcohol)*, althea officinalis (marshmallow) root extract, chaenomeles japonica (quince) seed extract, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, sodium PCA.


Можеш ли да препоръчаш други добри серуми с НА, ако знаеш.

Последна редакция: сб, 28 авг 2010, 22:47 от I see you

# 8
  • Мнения: 19
Sofi много ти благодаря за отговорите,наистина полезна тема.Ползвах тестер на следния околоочен крем и бих искала да се уверя преди да го купя,че и съдържанието е задоволително .Съдържанието е следното:

cyclopentasiloxane, water purified, isostearyl palmitate, polyethylene, butylene glycol, polysilicone-11, ethylene/acrylic acid copolymer, palmitoyl oligopeptide, morus bombycis root extract, caffeine, phytosphin-gosine, triticum vulgare extract, scutellaria baicalensis root extract, olea europaea fruit extract, camellia sinensis leaf extract, cholesterol, linoleic acid, tocopheryl acetate, magnesium ascorbyl phosphate, pyridoxine dipalmitate, sucrose, gycerin, dimethicone, glyceryl polymethacrylate, glyceryl laurate, peg/ppg, 18/18 dimethicone, quaternium-18 bentonite, petrolatum, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, prpylene carbonate, sodium chloride, peg-8, dosdium edta, sodium sulfite, sodium matabisulfite, iron oxides

# 9
  • Торонто
  • Мнения: 837
Без да съм специалист, а вероятно и тъкмо заради това, когато чета темата и старите й варианти, все си мисля за относителността, неточността на начинанието по изброени съставки да се преценява качеството на даден продукт. Вероятно не всички съставки се вписват, не се знае количеството, нито технологията... как може само от един списък с лека ръка даден продукт да се отхвърля или славослови? Вероятно така се стига и до парадокса маска за 6 лева да се определи като по-добра от маска, струваща 80. Не подценявам съветите, дадени от специалистите тук, смятам консултациите им за доста полезни, но вероятно трябва да се набляга повече и на други детайли, свързани тъкмо с технологиите, за което пише и Люлякова.


Няколко пъти CI и аз сме казвали, че само по състав от етикет не може със сигурност да се прецени доколко е добър продукта. Аз когато не съм сигурна винаги го казвам.
Така или иначе обаче, в болшинството от случаите един специалист винаги може да разбере що за стока има пред себе си.

Първо, никога не съм чувала за регулации където и да било по света, според които можеш да скриеш използваните съставки. Можеш да имаш патент върху някоя формула, съставка или комбинация от съставки, но те все пак са изписани на етикета. И когато друга фирма поиска да те копира просто установява, че тази съставка се произвежда единствено за теб.
Пример за комбинация: В момента Лореал с всичките й подфирми държи патент върху комбинация от 2 UV филтъра, които по отделно всеки може да ползва, но във въпросната патентована комбинация ефектът е много по-добър. Производителите на UV филтрите още когато ги презентират ни осведомяват как можем да ги ползваме и как да не навлизаме в чужди води.

Второ, количествата не са написани, но всяка една суровина си има дадени граници, в които се използва. Специалистът затова е такъв, за да ги знае или ако не ги знае може да ги провери и да си направи извод за приблизителните проценти.
В първите теми е обяснявано, че съставките се подреждат в низходящ ред според вложения процент и на базата на тази информация с малко математика може да се направи доста точно предсказание за реалния състав.
(Ще отворя една скоба, че това отнема време и аз лично го правя само на работа за конкретен проект, и то не винаги, а само ако трябва много точно да се копира даден образец. Няма начин да правя тези изчисления на състави от нашата тема, за тях просто предполагам на базата на опит).

Разбирам разочарованието, че маска от 80 лв. е оценена по-ниско от такава за 6 лв.
Вярно е, че само крайната апликация има значение за потребителя.
Влагането на 2 масла повече (цитираните по-долу) ще оскъпи маската с по-малко от лев. Погледнах пак сега и двете - в Керастаз на второ място е Behentrimonium Chloride, което е всъщност кондициониращата съставка. Явно е в по-голям процент и затова ефекта е по-забележим, особено върху по-изтощена коса. Здрава небоядисвана коса може и да не намери разлика.
И тьй като няма никаква принципна разлика по отношение на иновация, ноу-хау и др. подобни, които да оправдаят високата цена, мнението ми е, че разликата в цените на двете маски е неоправдана

# 10
  • Торонто
  • Мнения: 837
запис в новата темичка с едно въпросче:

До колко може да се вярва на органичните продукти?  newsm78
.. и още нещо: До сега ако сме свикнали със SLES има ли вероятност от по - леки пенители косата ни да не се измие напълно и да остане по - мазна?
 

Ако е добра формулата няма такава опасност. И като потребител ти го казвам.
От по-масовите марки Лореал пуснаха Sulfate Free серия Ever Strong, която може и да я няма в България. Много е добра, но е и по-скъпа от другите им шампоани.

В линковете ти видях съставки, но не и състави. Може и да не съм довидяла нещо.

# 11
  • Торонто
  • Мнения: 837
Kaзват, че именно "чудотворното" на известния Creme de la mer били не самите чак толкова уникални съставки, а това, че ферментирали не помня колко време (месеци). Не знам дали това са само празни приказки или рекламен трик, защото не разбирам. Сетих се по повод на думата за технологиите.

Колкото до органичните продукти смятам, че не може да им се вярва ей така по презумпция само защото са органик. Това, че са ползвани биологични съставки не е равносилно на това да се направи добра формула.

Sofi, моля за мнение и аз за един серум с хиалуронова киселина - Nature's Way, Hydraplenish, Hyaluronic Acid Serum, Ultra Potency:

Sodium hyaluronate, water, SD alcohol 38-B (organic lavender alcohol)*, althea officinalis (marshmallow) root extract, chaenomeles japonica (quince) seed extract, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, sodium PCA.

Можеш ли да препоръчаш други добри серуми с НА, ако знаеш.


Напълно отговаря на името си и както е очевидно Sodium hyaluronate не присъства само за етикет.
Аз по принцип не препоръчвам марки, но в твоя случай не е и необходимо, хубав ти е серума.

# 12
  • Торонто
  • Мнения: 837
За силиконите намерете в първите теми постинга на CI, имаше много написано.
А може и в другия форум да го питате, той най-добре разбира силиконите.

Не мога да кажа, че "съединенията от олио и вода" (каквото и да значи това) са по-добри от "прост силикон".
За мен силиконите изобщо не са прости, напротив - изключително разнообразни са по състав и функция и в много продукти са буквално незаменими.

Момичета, какво по-точно ви интересува за технологиите? Въпросът е много общ ...
Това се спомена при сравнението на двете маски, затова ще кажа за тях, че производството им става по една и съща технология. Отделен въпрос е колко стриктно я спазват производителите, как контролират постоянство на качеството и пр.

# 13
  • Мнения: 113
Здравейте момичета. На мен ми е интересно да разбера вашата "технологията" на подбор на продуктите, които ползвате. Моля да споделите, кое е най-важното при избора- състава, рекламата, имиджа на марката, външния вид, предложението от приятелка.За 2 години тук в този сайт се изписаха стотици състави, коментираха се компоненти, действия. Има ли промяна в отношението ви към избора... на огромния козметичен пазар.

# 14
  • Мнения: 94
Здравейте на всички,
''Технология''на подбор нямам,но когато избирам козметика
гледам да е с по-малко парабени,ако искам овлажняване на кожата-да има
колаген или хиалуронова к-на,уреа-под 5%,ако е за проблемна кожа-алфабизаболол,да е без парафин и много други неща ,
научени и прилежно записани .Не вярвам на реклама,вземала съм доста неща по препоръка на форумки.Някои ми пасват,други изхвърлям.
Ако бях чела преди години тук,сега нямаше да имам проблеми с кожата.
Много съм се променила по отношение на това,какво слагам на лицето,косата,а и с какво се храним.Благодарение на вас знам много повече за козметиката.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт