Оформяне на питки и тестени изделия - стъпка по стъпка......

  • 432 316
  • 474
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 111
http://kyxarka.ru/news/1258.html

питка с риба за Никулден

# 166
  • софия
  • Мнения: 100
Да не е гол запис,ето една моя питка ,да се посмеете малко
http://sisak.snimka.bg/cooking/vkusnotii.549811.21653048
 Mr. Green
но важното е ,че опитите продължават Grinning

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 614
tuly  страхотно оформление БРАВО!!!

сисак  чекакво и е на питката ? Страхотно пухкава и напукана чак, това е знак ,че е много хубава. Peace

# 168
# 169
  • Мнения: 1 983
Здравейте,
напоследък ми остава време да меся, а от няколко дни усилено чета вашата тема.
Лабрекс, видях прекрасната ти питка на предната страница,май ми стана ясно как се оформя, би ли споделила само по коя рецепта я меси?   bouquet
Довечера ще покажа и моите творения, ако успея да ги намеря.
Ако ли не, ще си направя едно албумче и там ще качвам моите пити. Blush

# 170
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, видях прекрасната ти питка на предната страница,май ми стана ясно как се оформя, би ли споделила само по коя рецепта я меси?   bouquet

Snarky Chimpfanny, напоследък ( май от миналата година newsm78) меся основно по тая рецепта - СПОЛУЧЛИВО И ВКУСНО ТЕСТО ЗА ВСИЧКО, използвам я и за сладко, и за солено. Много ми харесва тестото, още повече че става и с едно втасване. А точно последната пита е на възелчета - 4 кори една върху друга, намазани с масло помежду им, разточени на правоъгълник и нарязани на ивици, всъщност като Питка „Възелчета" - стъпка по стъпка на stasi76 , само че преди да усуча, правя по два-три нареза по дължина на ивицата, зависи колко е широка, и усуквам.
Хайде, показвай, че да има идеи!  bouquet

# 171
  • софия
  • Мнения: 100
сисак  чекакво и е на питката ? Страхотно пухкава и напукана чак, това е знак ,че е много хубава. Peace[/b][/color]

Зиче, колкото и да се старая питките ми винаги се пукат отгоре,даже домочадието щом ме види да меся и почва да ме подиграва каква форма ще излезе от печката  Grinning,но на вкус наистина ги бива.
Колко си мечтая да направя някоя хубава и на вид,че да им натрия носа  Simple Smile

# 172
  • Мнения: 22 867
Да не е гол запис,ето една моя питка ,да се посмеете малко

сисак , какъв смях, чудесна ти питката!  bouquet Напомня ми на майкините, нейните стават така разппукнати, но са страхотни. Защото ти е равна, затова, ако я направиш на някакви завъртулки, или от отделни парчета тесто, няма да ти се пука. Но най-важното е да е вкусна, така че твоите хора трябва да са много доволни дори! Peace

# 173
  • софия
  • Мнения: 100
labrex,благодаря и на теб за милите думи,радвам се ,че ви има да помагате и споделяте чудесните си рецепти  bouquet,
и разбира се веднага почвам с въпросите Grinning,искам ето това да направя
http://www.youtube.com/watch?v=5go3-xPx5hA&feature=related
но незнам с кое тесто,помагайте

# 174
  • Мнения: 22 867
.....но незнам с кое тесто,помагайте

От всякакво тесто с мая става, от бутер тесто с плънка вътре сладка или солена, пък и от тесто със сода ще стане, е няма да е чак толкова красотно, но става. Peace

# 175
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Ехаа, това е много готино и изглежда лесно. Според мен и с козуначено ще стане добре, че и място за плънка ще има.
Не знам дали съм права де? Само си разсъждавам!

# 176
  • Мнения: 22 867
Според мен и с козуначено ще стане добре, че и място за плънка ще има.
Не знам дали съм права де? Само си разсъждавам!

Става, да! Peace

# 177
# 178
  • софия
  • Мнения: 100
Леле labrex страхотна си   bouquet,утре между сладките ще трябва да вмъкна и питката
Благодаря за многото идеи

# 179
  • Мнения: X
Само да споделя,че много по-добре се получава фигурата,ако нарезите са под наклон,както е в клипа,отколкото ако са напречно.Аз рязах напречно и го установих по време на залягането.Правих с плодова плънка и  бутер тесто.

Общи условия

Активация на акаунт