Ремонт преди раждане:)

  • 5 292
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте! Вече съм в 8-мия месец и най-накрая се сетихме за малко освежаване Grinning Добре че няма да е цялостен ремонт. Въпроса който ме вълнува е дали вие сте участвали в ремонта по време на вашата бременност.Шпакловане, грундиране, боядисване и др., понеже ми се иска и аз да се включа за да мине патардията по-бързичко, че не трая много мизерия Mr. Green Четох доста в нета и срещнах различни мнения за това дали е вредно за мен и бебето да се навъртам на ремонтната площадка Laughing, или пък да си почивам  Ако може споделете вашият опит или мнение, ще ми бъде интересно и полезно

# 1
  • Мнения: 9 441
По-добре си почивай,че после ще се молиш за миг спокойствие!Ремонта има ко да го прави. Laughing

# 2
  • Мнения: 141
Аз не бих участвала, а бих си почивала усилено Simple Smile А и от разни миризми на бои и т.н може да не се чувстваш комфортно...

# 3
  • Мнения: 40
За дискомфорта най-вероятно ще е така, но дали може пряко да навреди на бебока? Rolling Eyes

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
те такива ремонти нали знаеш как се проточват непредвидено дълго и накрая може да родиш,а вие още да сте в ремонт

според мен боите са вредни за вдишване.бих участвала в почистването

# 5
  • София
  • Мнения: 39 766
Не би навредило на бебето като цяло. Зависи какво разбирате под участие в ремонт.
Не трябва да вдигате тежко. Ако боядисвате не трябва да сте в помещението където се боядисва.

Когато бях бременна с 1вото си дете излязохме на квартира. Квартирата беше след основен ремонт, но трябваше да се изчисти цялостно. Боядисвах и черчеветата на прозорците Simple Smile
Циклихме и лакирахме паркет, но оставихме майстора да действа и се изнесохме докато изсъхне лака.

# 6
  • Мнения: 914
Някъде бях чела,че стаята в която ще спи бебето трябва да е боядисана поне три месеца преди да се е родило.Ние втория път не успяхме да го спазим.Нанесохме се месец преди раждането.А относно участието ти ,мисля че е по добре да не вдишваш препарати и бои.Към края се бях хванала да почиствам и от Пронто се чувствах все едно съм се натровила,а по принцип почти не ми е ставало лошо през бременноста.

# 7
  • Мнения: 6 323
Бременна с първото си дете до последно участвах активно в ремонта - и носех (колкото мога), и боядисвах, и фугирах. С фугирането ми беше най-трудно - ден преди да родя боядисах банята и фугирах плочките на пода - нямаше как да клекна, на четири крака ми беше неудобно, затова се местех седнала на едно малко тип "детско" столче.

Втори път не бих си го причинила това, но тогава нямах избор.

Ако е възможно, спести си мръсотията, миризмите и досега с бои и агресивни химикали (разтворители, почистващи препарати), както по време на ремонта, така и при основното почистване след ремонта.

# 8
  • Мнения: 1 125
 Rolling Eyes Лакирането е вредно, и то много! Както и миризмата на органични разтворители (тя не просто е неприятна, вредна е!). Шпакловането и варосването изобщо не са проблем, може да се включваш колкото ти понася.

# 9
  • Мнения: 3 695
Аз участвах активно в почистването след боядисването, на нищо не миришеше.  Peace

# 10
  • Мнения: 8 999
Ремонтирах точно в осми месец, преди раждането на първото ми дете. Лично боядисах нашата спалня и детската, занимавах се с майстори, влачех мебели. Чувствах се добре, въпреки непрекъснатите контракции, които ме спохождаха от края на четвъртия месец - просто, когато започне контракцията, спирах за момент, а след като отминеше - продължавах.

# 11
  • Мнения: 2 562
Ние правихме ремонт докато бях в 8ми месец.Уж работата беше за 3-4 дена,а накрая навъртяхме почти 2 седмици ooooh! Много неприятно нещо,но пък после е хубаво да ти е новичко.Обаче лично аз не съм участвала в ремонта,имаше си майстори за целта,както и активната намеса на мъжа ми.Също и чистенето после пак само мъжа ми го прави,самия той не ми позволи да помагам Blush Но няма как напълно да избегнеш миризмите на бои и строителни материали Tired

# 12
  • София
  • Мнения: 355
На мен ми ставаше много лошо от миризмата на блажна боя.Както са ти казали може да помогнеш с почистването.

# 13
  • Мнения: 945
Не бих ти препоръчала да участваш  с каквото и да е Stop
При първата ми бременност така се навирах, където не ми е мястото, и влязох за задържане в болницата Sad
Добре, че всичко се разви добре после Grinning
Седни си на д...то и си почивай Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 175
Правихме ремонт,когато бях към края на 7 месец,беше ме обхванало невероятно желание да помагам и да участвам във всичко.Но имах болки още от 4 месец и контракции от 6-тия и не посмях.Само чистех по малко и боядисах стените в едната стая,боята не беше от силно миришещите и не ме дразнеше.Когато започнеше контракция,спирах.Направихме ремонта за две седмици и две седмици след завършването му родих,бях в 8-мия месец.Не мога да съм сигурна дали това е повлияло на преждевременното раждане,но като си мисля сега,не бих рискувала.Все пак най-важното е бременността и не можем да си правим експерименти.Ако има кой да свърши основната работа,остави на него,ти само давай акъл  Laughing Желая ти лека бременност и раждане.А след това,когато дойде време за следващото освежаване или ремонт,участвай повече в работния процес  Hug

Общи условия

Активация на акаунт