микровълнова фурна с грил

  • 11 779
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 493
Здравейте, може ли някой, който ползва такава да ми обясни какви съдове са подходящи за нея, защото нали метални не може заради микровълновата, пластмасови пък може да се разтопят на грила, а има и комбинирана функция, та съвсем се обърках. Моята стара фурна е само микровълнова, там е ясно, но за тези новите?

# 1
  • Мнения: 182
За комбинираната функция използвам йенските съдове.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 536
Ох, и аз не знам!
Имаме грил, но не го ползваме.
Още на втория ден като купихме фурната го включих и го ползвах и издъних микровълновия изльчвател. Как стана, като следвах инструкциите по книжката, не разбрах!
Добре че беше в гаранция печката.
Ама чакахме един месец да я оправят.
И оттогава не смея да го ползвам.
Нито всичките копчета и врътки, освен едно.
Колкото по-прост един уред, толкова по-добър!
За микровълнова - две врътки - за време и сила - и това е!

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Когато се ползва като грил - всякакви съдове без пластмаса. А когато включваш на комбинирано готвене - съдове подходящи за микровълнова

# 4
  • Мнения: 4 416
Майка ми има такава и я ползва успешно повече от 10 години.
Като готви на микровълни - от йенско стъкло
Като готви на грил (или на реотани) - такива, каквито стават и за обикновена фурна
При комбинирано - от йенско стъкло

# 5
  • Мнения: 626
Аз не съм доволна от грила , пробвах няколко пъти и много бавно става . Една фурна с вентилатор или конвекционна вършат по-добра работа. Иначе на въпроса като е на функция грил може да слагаш метал Peace

# 6
  • Мнения: 5 979
В инструкцията с уреда трябва да е описано . На грил се готви като на стандартна фурна , за комбиниран режим нямам представа , никога не съм го ползвал . Грилът ми го ползваме единствено за сандвичи .

# 7
  • Мнения: 52
Много често ползвам функцията грил.Грилът няма нищо общо с микровълните-това си е най-прост реотан,който запича отгоре храната(все едно обикновена готварска печка,на която си включила само горния реотан).Можеш да ползваш метални чинии и тавички.Ако е за кратко запичане можеш да ползваш и най-обикновени порцеланови чинии(дори и да имат метализирани картинки по тях).Най-често ползвам функцията за запичане на колбаси(например кренвирши с кашкавал слагам за 6-8 минути и стават чудесни;сирене може да се запече;тънки някакви пържолки и други подобни неща).

# 8
  • Мнения: 19 493
Благодаря много за отговорите! Май че най-универсален съд, който може да се ползва и за двете функции излиза че е йенското стъкло, такова и ще търся, че фурната ще я ползва един малко разсеян млад човек, да не стане фал!

# 9
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 9
Здравейте, да ви попитам като печете наденички и сандвичи на грила не излиза ли пара или пушек. Моята е поставена в един шкаф и незнам като взема новата с грил дали ще е добре на същото място.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте, да ви попитам като печете наденички и сандвичи на грила не излиза ли пара или пушек. Моята е поставена в един шкаф и незнам като взема новата с грил дали ще е добре на същото място.
излиза

# 11
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 9
Здравейте, да ви попитам като печете наденички и сандвичи на грила не излиза ли пара или пушек. Моята е поставена в един шкаф и незнам като взема новата с грил дали ще е добре на същото място.
излиза
благодаря

# 12
  • Мнения: 4 416
От моята нищо не излиза.

# 13
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 9
От моята нищо не излиза.
мисля да рискувам с тази
 http://www.emag.bg/mikrovylnova-furna-samsung-20-l-750-w-funkcij … BBBM/#new_reviews
пък ако не  става няма да използвам грила

# 14
  • Мнения: 746
Нашата е тази  http://www.technomarket.bg/mikrovylnova/samsung-ge-83x-bol-09121274
 Опитахме два пъти да запечеме сандвичи, но става бавно и се отказах. Сага само си топля вода за нес кафе в нея и от време на време някоя и друга чиния с храна.

Общи условия

Активация на акаунт