Почерпка за рожден ден в офиса

  • 7 674
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 862
Здравейте,
наскоро ми предстои рожден ден и този път освен с традиционните бонбони, бира, ядки... съм решила да почерпя колегите си с нещо приготвено у дома.
В офиса сме 13 човека, като сред тях има веган, диабетик, човек който не обича сладко и като цяло никой не обича прекалено сладките неща.
За сега обмислям идеята за 3 различни вида мъфини от които един да е сладък, но лек, а останалите да са солени (веган и с месо).
Ще приветствам всякакви други идеи, както и идеи за пренасяне на подобни вкусотийки в добър вид.
Благодаря за отделеното внимание!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 670
Можете да вземете някоя идея от Зоя. Там има голям избот на това, което търсите - веган (не много сладки торти), различни дребни сладки и соленки, които са веган. Лично аз не бих се занимавала, а поръчала, вече има много голям избор.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 120
Салата морски дар.
Хумус и разбит овкусен хайвер с някакви гризини или крекери за топене.
Шишчета от плодове и сирена.
Салата Капрезе на шишче - домат и моцарела с риган и зехтин.
Коктейлни маслини с чушка и/или риба на клечка.
Мариновани или пушени парчета риба.
"Солети" от сурови зеленчуци с домашен дип.
Веган торта (има страхотни веган сладкарници).
Домашни крекери.
Хапки от веган палачинки с пълнеж от салати или зеленчуков пастет.
Домашен киш със сирена и броколи.
Има много варианти.

Последна редакция: сб, 09 апр 2022, 11:24 от Fever Ray

# 3
  • София
  • Мнения: 5 139
Веган палачинки, направени с ядково мляко, с разнообразни плънки и нарязани на пънчета.
Пръчици моркови и целина в лимонов сок с малко сол. Пръчици от зеленчуци с хумус.
"Канапета" от пълнозърнест хляб.
Брускети с домати и песто.
Мини банички.
Плато колбаси и риба за месоядните + зеленчуково плато за веган и вегетарианците.
Фурми, увити в бекон или прошуто + рулца от тиквички и патладжан с постна плънка.
Пълнени гъби със синьо сирене + гъби с тофу.
Пресни плодове.

# 4
  • Мнения: 12 763
2-3 вида пици. Лесно се правят, може да се направи за всякакъв вкус, лесно се поднася в офис и където и да е.

# 5
  • Мнения: 9 698
Хапки, кошнички, воловани… от бутер тесто. Позволяват хиляди вариации и пълнежи.
*Бирата леко не озадачи 😂

# 6
  • Мнения: 1 574
Мен ме озадачи пък че при такъв голям избор на готови неща някой иска да готви за колеги Simple Smile

Може да направите и някакви по-екзотични и красиви шишчета/хапки с морски дарове/филета/сирена/плодови/зеленчукови/ или рулца с нещо. Само се съобразете с времето за пренасяне, да не сложите нещо което ще загуби вид или ще се развали. Солено руло, примерно картофи с някаква ефектно изглеждаща плънка или месно някакво, примерно от пълнено със зеленчуци цяло парче месо. Също домашни бонбони, има и веган и солени варианти за такива, някаква веган торта/пасти, които стават и за диабетици, домашни бисквити, пълнозърсти солети със семена, крекери, чийзкейк.

За пренасянето най-удобни са някакви картонени или пластмасови опаковки/кутии, за да не се смачкат нещата. Обикновено от бързите витрини/хранения/сладкарници/пицарии човек може да си купи и само опаковка/кутия, ако нямате вкъщи. Но пък ако не намерите, и в съдове става.

# 7
  • София
  • Мнения: 862
При готини колеги има и желание за готвене. Simple Smile А и няма да съм единствената с подобна почерпка.
Бих поръчала, но искам да има и нещо от мен си.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 139
В нашия офис с кеф си организираме подобни събирания, на които всеки носи по нещо домашно - баница, соленки, мъфини, сладкиши. Сплотен екип сме и ни е приятно да се постараем, затова разбирам прекрасно авторката и желанието ѝ да се погрижи.
Въпреки това трябва да си призная, че за последния ми рожден ден (26 март) поръчах кетъринг от Grabo. Не беше лошо...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
Алкохол и сладко си купете-все пак е добре на рождения ден на има сладко. Хапки може да направите вие -с и без месо.

# 10
  • Мнения: 9 525
Мен ме озадачи пък че при такъв голям избор на готови неща някой иска да готви за колеги Simple Smile

защо? за мен е проява на уважение да направя нещо за колегите. е, ако бяха някакви тъпаци не бих, де. а и честно казао съм капризна и готовите неща много рядко ми допадат.
аз за рожден ден винаги правя торта /която всички чакат с нетърпение/. баница/банички винаги също се въприемат много добре или някакъв готин сладкиш. моите колеги много оценяват.
алкохол, разбира се. ядки, някакви мезелъци. в последно време се режат и плата с мезета и т.н.
може с кратка подготовка да се направи добра почерпка.

# 11
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 078
Сега с риск да бъда нападната искам да кажа, че аз не ям приготвена храна от колеги, дори от най-близките си. Не е и до хигиената на човека, но някак си ме е гнус.. Ужасно е това, знам, но предпочитам купешки неща.
Идеята за пица ми се видя най-добре като че ли.

# 12
  • София
  • Мнения: 862
Pupitka, не ви нападам, но то и купешката храна се прави от хора.
Ще има и някои неща, които ще купя-чипс, ядки, бонбони, салата (ще я взема сутрин, на самия ден, за да бъде свежа)..., но към момента основното ще е мини-банички и сладки мъфини.

# 13
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 078
О, аз никак не го приемам с лошо. Знам, че е странно, отне ми години да проям от на свекърва ми храната.🙄 Просто си е моя негативна черта, която отчитам.
Много добре звучи менюто. Весел празник!

# 14
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Определено мини банички или пък голяма хубава баница са добра идея.Аз занесох три баници в болницата като родих и ме изписваха-бяха направо врели и много им се зарадваха, защото вероятно им е писнало от бонбони и сладки.Та и за рожден ден бих заложила на това.

Общи условия

Активация на акаунт