Училища първолаци Варна

  • 144 131
  • 1 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Да има ли такава тема или не....или е раничко  Thinking

изрових предходната подобна и я прелистих:
Къде ще учат първокласниците ни във ВАРНА?

но си помислих за актуална тазгодишна тема. Все пак от четвъртокласниците в училищата може да научим нещо интересно за нашите първокласници  Simple Smile... за преподавателите, които ще ги поемат и т.н. за всичко....

И за начало пълен списък с училищата във Варна:
Общински и държавни училища и детски градини на територията на Варна и областта - Община ВАРНА

http://rio-varna.hit.bg/RIO-U-Varn.htm

Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 08:24 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 377
Taneto, благодаря за темата  Hug
Записвам се да следя.
Насочила съм се към Захари Стоянов, всякакви отзиви за него ще са от полза. Peace

# 2
  • Мнения: 7 821
Хубава тема.
Само, моля, не дублирайте общата и не я правете отчетна!
Хубав ден!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 073
И аз да се запиша. Колебаем се между "Захари Стоянов" и "Найден Геров".

# 4
  • Мнения: 3 927
Темата ще е продължение на миналогодишната. В нея има много споделени мнения за училища, които ще са полезни, но се коментират други имена на преподаватели, а тазгодишните няма да са същите  Simple Smile
Изчетох я вече цялата и имам някакъв поглед върху нещата......макар че детето ми ще е в кварталното училище....

Няма да е отчетна. Обща такава не успях да видя.
Все пак имаме право на варненска тема нали? Все още заглавията на темите са такива, като че ли деца и училища има едва ли не само в София?!

И за начало (за който няма да чете старата тема) открадвам 2-3 мнения като основа за размисъл при избора ни:

цитат на chanel5:
Миналата година минах през този избор.Мога да споделя следното.Като слушате мнения за у-ща от познати и приятелки вземайте под внимание само тези, които идват от хора, които добре познавате.Чуйте какви аргументи имат за мнението си.Всеки подрежда по различен начин приоритетите си.Аз се интересувах от следното:                                 
- местоположение /необходимо време за водене/взимане/                                 
- цялостна база /като сграда/-не може амбициозни и всеотдайни учители и директор на място да оставят у-то им да напомня военни действия и не може детето ви да се стиска по цял ден, защото му се повдига в тоалетната                                 
- лавка, стол /ако ще разрешавате да ползва/                                 
- занималня /не се знае дали няма да потрябва/               
- интериор на класните стаи -там ще живее детето ви 9 месеца по половин ден и е добре да е уютно               
- местоположение на клсните стаи на първолаците спрямо по-големите ученици /обикновено са в отделно крило или коридор/           
Всичко по-горе е  с тежест 50%, а останалите 50% са учителката!Не можете да си представите колко различно може да бъде в различните паралелки дори на едно и също у-ще! /в съседен клас до средата на октомври нямаха проверено домашно!/               
И последно посетете потенциалните у-ща и особено в междучасие.Хвърлете един поглед какво се случва/ вашето дете догодина би било част от тази картина/.Повечето госпожи на 1кл.не ги оставят сами дори тогава.               
А когато сте си избрали г-жа отидете на личен разговор с нея поне 1път.               
Пиша всичко това единствено зашото помня колко бях объркана и уплашена /нали ми беше за 1-ви път/.И особено със зачестилите случаи на агресия напоследък.Надявам се да съм била полезна.               
Ще добавя само че ние вече имахме малки безобидни случки, но те все пак са част от училищния живот/ в определени рамки, разбира се/.
Пожелавам ви успех!!           


цитат на арт мама:
Да добавя, проверете правят ли предварителни родителски срещи. В някой училища се правят такива в началото на годината преди да се подават официалните документи. Също можете да подадете заявлението от първоначалмното записване - това дето дава само номер. Аз подадох в 3 - в трите имаше коренно различна организация. За мен тя е нещо зависещо от директора. А ако той не си е на мястото.. независещите от класната 50% вероятно не са добре...
И да допълня Chаnel 5 - ако искате детето да ходи на занималня в училище, минете през топлите месеци през двора му по обед, когато децата почиват. Там как стоят нещата с безопастността им също е важно и лесно се вижда.

 Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Да се запиша и аз в темата. Тането благодаря.
Дано се включат и майки на деца набор 2000г.и да споделят мнения за началните учителки.
Аз съм се насочила към Найден Геров, тъй като ни е най-близко до вкъщи и до работата ми.

# 6
  • Мнения: 11 917
за нас има време, но кажате какъв е "ритуалът" по записване в първи клас?
В смисъл- има ли райониране, кога се кандидатства, има ли опасност  да  не успее детето да се запише в желаното училище и как става подборът- по времето на записване ли?Питам, защото живея и работя в центъра и вероятно за най-близките училища ще има повече желаещи.

И още- има ли някакви предварително организирани срещи ,преди постъпване на децата в първи клас на които родителите да се запознаят с училището, учителките  .

# 7
  • Мнения: 151
хубава темичка  Hug,записвам се да ви следя

# 8
  • Варна
  • Мнения: 261
Хайде и аз при вас! Hug Аз съм се насочила да записвам малкият в  ОУ"Ангел Кънчев", тъй като ни е най-близко, а малчо ще трябва сам да се оправя. Мислех и за "Стефан Караджа", но засега само мислим...Проблема е, че ни е малко по-далеч..Но има време да го решим. Ще се радвам, ако някой сподели впечатления за тези училища.Засега само се чудя кога става записването за първи клас?

# 9
  • Мнения: 86
Имам впечатления от "Ангел Кънчев". Училището учи на една смяна. Първокласниците са на целодневен режим, на обяд се хранят в стола. Екипът от учители за следващата година е добър.

# 10
  • Мнения: 3 927
Айде изплювам камъчето и аз - и нашето училище ще е Ангел Кънчев. Мълчах си, защото за него преди няколко години чувах, че е най-лошото училище едва ли не. Някой има ли аргументиран отговор на това твърдение? Вече съм проучила 3 преподавателки за следващата година. Трябва да проуча допълнителните занимания в училището. Дъщеря ми обича да рисува и се изкушавам за Стефан Караджа, в което има паралелки с рисуване, а в А.Кънчев няма......но ще мисля.....

Светкавица,
има традиция нашето квартално училище да организира род. среща в кварталната детска градина, мисля някъде февруари-март.

# 11
  • Мнения: 5 250
Записвам се и аз в темата  Peace

За сега сме решили ОУ "Георги Раковски". Все още не съм проучвала учителките, материалната база ми хареса. Първолаците са отделени....като цяло само хубави отзиви чувам за там.
И аз ще се радвам, ако и други споделят впечатления и имат информация за учителките предимно  Peace

# 12
  • Мнения: 2 784
Записвам се и аз. Засега сме се насочили към "Захари Стоянов", но се колебаем и за "Раковски". И двете са ни близко. Отказахме се от кандидатстване в "Пушкин" защото е далеч от дома ни и няма удобен транспорт.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 378
По принцип всички училища правят не само родителски срещи в обкръжаващите ги детски градини, но и в самото училище, обикновено преди да стартира кампанията по записване. 

# 14
  • Варна
  • Мнения: 33
И аз засега съм се насочила към "Ангел Кънчев", но смятам да проуча още малко.

Общи условия

Активация на акаунт