Училища първолаци Варна

  • 144 237
  • 1 111
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 958
В "Славейков" няма специализирани паралелки - всички учат допълнително математика - ЗИП. От първи клас учат английски, но само разговорно, започнаха да пишат във втори.

Благодаря ти!От тази информация още повече ми се прииска да успее детето да се запише в "Славейков", мисля ще му е интересно да учи повече математика, тъй определено има слабост по тази дисциплина/ доколкото в момента я изучават в ДГ/

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 378
sea woman, а коя учителка ще препоръчаш в "Захари Стоянов"?

Всички.  Mr. Green Зависи какво търсиш за детето си. На лични може да обменим информация.  Wink

# 47
  • Мнения: 5 254
Добре де, защо не искате да пишете тук имената на учителките? Пазят се в тайна ли?
Нали затова е темата, за да се обмени опит.
Аз например нямам грам информация, а учителите в у-ще Раковски, но като гледам, явно никой няма да учи там  Rolling Eyes Или поне не му се занимава да дава събраната от него информация.

Например мога да дам информация, за учителката на племенницата ми в "Славейков". Много са доволни от Милена Кирилова. Била спокойна, обръщала индивидуално внимание на всяко дете.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 418
Вместо запис...един въпрос.

Не смятате ли, че ако детето ходи в училище близо до раб. място е по-добре.
Имаме още много време до 1-ви клас и все пак ще чета отзивите за училищата с интерес.

При нас казуса е следния : кварталното е "Ангел Кънчев" (точно на съседната улица), но пък аз работя в района на Чаталджа и не шофирам (стигам до работа за 15 мин пеш и не ми се е налагало)


Както навсякъде си има плюсове и минуси, но все в един момент, ще се наложи детето да ходи или да се връща само от училище. Говоря когато стане 4-5 клас. Ще започнат следобедните смени. След като майката ходи на работа едва ли винаги обедната й почивка ще съвпада с края на часовете. Ако ходи на частна занималня в близост до училището - мисля че ги взимат след часовете.
Пример: моя приятелка живеят в цветния квартал(Белите лилии), детето учи в Ангел Кънчев, а майката работи в близост до 2 училища в центъра. Първи клас целодневно - занималня, всичко добре. Втори клас - сборни занимални, не успява детето с домашните, вечер изнервено вече в къщи, пишат домашни до 21-22 часа, нямат баби и дядовци във Варна. И месец след започването на учебната година се пробваха да се прибира сам в къщи след училище и да се подготвя до колкото успява. После вечер с майка си продължават, но детето е спокойно и отпочинало. Но всеки би трябвало да прецени според детето си, дали ще може да се справи, дали родителя ще се справи с мисълта - детето да е само в къщи.
Както се вижда съм "ЗА" кварталното училище, но като малка (след 4 клас) много завиждах на децата, които идваха с автобус на училище  Mr. Green и  седях с тях по спирките да ги изпращам  Joy

# 49
  • Мнения: 2 784
sea woman, а коя учителка ще препоръчаш в "Захари Стоянов"?

Всички.  Mr. Green Зависи какво търсиш за детето си. На лични може да обменим информация.  Wink
Всички, всички, ама все има някоя от която са по-доволни и деца, и родители.  Laughing Аз, да си призная, съм пуснала собствено проучване- един познат на майка ми, който работи в частна занималня, в която повечето деца са 4-5 клас от "Захари Стоянов". Най-общо казано държа да има подход към децата, да обяснява разбрано, да проверяват домашни, но пък и да не ги засипва с такива и да е спокойна, а не някой нервак, защото моето дете в момента в който му се викне спира да съобразява изобщо.   Mr. Green

# 50
  • Мнения: 984
Работила съм с екипа на ОУ "Захари Стоянов" и не една битка сме спечелили заедно, пристрастна съм с две думи.
Но все пак искам да ви споделя, че в начален курс екипът е на ниво - работи се изцяло в посока на успеха на всяко дете доколкото е възможно. Има известно текучество на педагозите, но това е разбираемо - всеки търси по-доброто за себе си - във всяко училище е така напоследък.
Бих препоръчала педагози като Маргарита Михайлова и Катя Кирилива, Албена Проданова и Димка Попова, Нели Узунова и други. Всички изброени са с различна емоционалност, но с подход към децата и стремеж да ги научат.
Директорката от години води устойчива политика за внимание към всеки ученик и, предполагам, до днес прави предварително проучване сред родителите за желанията за "профилиране" в обучението на децата им. Но все пак, паралелките с изобразително изкуство и самите преподаватели по изобразително са професионалисти и с подход.
Единият минус е големината на паралелките. другият е ежедневната борба с МГ за територия. И навремето беше пролем и сега е. За съжаление, сградата е твърде нефункционална и от години не отговаря на нуждите на квартала от качствено основно училище и едновременно с това МГ се свива и не може да се разгърне както трябва.

Може би най-накрая ще се намери разумен и достатъчно обаятелен и влиятелен човек в Общината, който ще убеди г-н Петков /директорът на МГ/, че най-доброто за учениците му ще е да ползва освободена сграда в Младост, Трошево или Владиславово, или дори може и да настои да му се построи такава сграда, което му хипотетично желание , вярвам моменталически ще се осъществи.

Така кварталът ще си отдъхне и ще си има поне едно основно училище с качествена база, която да покрива всички изисквания към обучението на децата - а те са най-важното!

Последна редакция: чт, 20 яну 2011, 16:00 от Мишона

# 51
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Ние сме се насочили към " А . Пушкин". Някой има ли идеи дали още има някакъв изпит за там и въобще как става подбора? Ние сме за 2012 ама се чудя предучилищна там дали няма да ни даде предимство ???

Последна редакция: пт, 21 яну 2011, 08:11 от Devik

# 52
  • Мнения: 5 178
Девик, в момента преобразуват филиала на ДГ" Звездичка" в сграда за предучилищни групи на Руско
за 2012 би трябвало да имат вече 3 пълни предучилищни групи от по 24-25 деца.

Мисля, че всяко училище дава предимство на децата карали ПУ в училището Thinking

# 53
  • Мнения: 9
Здравейте! Simple Smile Да се запиша и аз в тази тема!Ние живеем в района на Лятно кино тракия!Най-близкото училище е ОУ "Йордан Йовков.Но честно казано почти никакви мнения нямам за него.Базата изглежда доста стара и неподържана.Моля някой който има инфо относно добрите учители за тази година да сподели,също има ли занималня.каква е атмосферата в училището!Другото училище което аз предпочитам е Славеиков,то ни е малко по-далечко но-не това е най-важното!ЗА него също събирам мнения!! Simple Smile newsm78
Сега ходим на градина на Чаталджа,(защото преди живеехме там) и малката и се иска да има деца от групата в първи клас,което означава да я запиша в Найден Геров,но за съжаление ни е далеч!! Sad

# 54
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Девик, в момента преобразуват филиала на ДГ" Звездичка" в сграда за предучилищни групи на Руско
за 2012 би трябвало да имат вече 3 пълни предучилищни групи от по 24-25 деца.

Мисля, че всяко училище дава предимство на децата карали ПУ в училището Thinking
Благодаря  Peace ще проверя Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3 927
Devik, най-добре да сте предучилищна там, гледай какво се получава:
http://www.moreto.net/novini.php?n=117524&s_words=%EF%F3%F8%EA%E8%ED&p=

Ели, наистина не разбирам кое му е отчетното на темата, направих просто едно продължение. ОК, заглвавието си е добре, но нали точно набор 2004 ще са първолаците тази година....

Може ли някой да ми обясни що е то отчетна тема, моля. (на лс)

За лошото  Wink квартално Ангел Кънчев записването ще започне средата на февруари, още не са готови за приема. Ето сайта им:
http://treto-ou-varna.hit.bg/kontakti.html

Последна редакция: пт, 21 яну 2011, 13:02 от Taneto

# 56
  • Мнения: 603
Включвам се, за да следя темата.
Аз се колебая между Найден Геров и Стефан Караджа. Струва ми се, че за Найден Геров има по-добри отзиви. Но не ми харесва това, че синът ми ще пресича всеки ден главна улица, когато започне на ходи сам на училище.
Стефан Караджа ми изглежда по-спокойно. И читалището с извънкласни занимания е отсреща.

Последна редакция: пт, 21 яну 2011, 20:24 от valval

# 57
  • Мнения: 16
Привет на всички мами, с първолаци през есента. Аз също съм такава. Скоро не бях влизала във форума, но тази тема много ме вълнува и се включвам. Моите колебания са между "Захари Стоянов"и "Раковски". Някъде в темата видях, че има май някой като мен. Ще следя с интерес всяко мнение за тези училища.

# 58
  • Мнения: 86
Тането, какво му е лошо на училището? Защо правите антиреклама на нещо, което не познавате? Споделете притесненията си.

# 59
  • Мнения: 125
Здравейте мами на първокласници! И ние извървяхме този път на избор на училище на дъщеря ни. Вече сме втори клас. Мога да Ви посъветвам единствено като изберете училище, да разберете, кои учители ще поемат първокласниците. Ние имахме разговор с директорката, харесахме я.Питахме за преподавателите на първокласниците, но нас тя това ни го спести.Записахме дъщеря ни там и резултатът беше кошмарен първи клас. Естествено сега сме в ново училище и само мога да кажа, че разликата в преподаването, държанието и ръководенето на двете госпожи( от старото и новото училище е огромен). Не се подвеждайте по думите на директорите, тъй като за тях всяко дете е важно, за да сформират необходимите паралелки, а и от там финансиране. Няма лоши училища, има лоши, неподготвени и непрофесионалисти учители (педагози).

Общи условия

Активация на акаунт