Училища първолаци Варна

  • 144 335
  • 1 111
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 927
lucky girl,

айде дай имена, моля те......нека си говорим открито....пък който иска да чете.....

Моето есенно проучване показа чудесни впечатления за цели 2 преподавателки - Хаджиева и Албена Петрова....между тях ще избирам....май ще е Хаджиева...

Темата ще се раздвижи полека лека......аз например още не съм се замъкнала до училището, просто го бях планирала за след Нова година....

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 806
Здравейте, всички! Много се надявам, тази тема да потръгне и да бъде от полза за всички нас, които тази пролет трябва вече окончателно да вземем решение за училищете на своите първолаци.
Аз се опитвам в момента за себе си да изясня, кое е най-важно за мен в едно начално училище, как си представям доброто училище за моето дете. И като че ли, това би било по-скоро спокойното квартално училище, което обаче и да го стимулира към повече знания, може би с извънкласни занимания, като кръжоци, състезания, викторини, а не някое много популярно училище, където може да се чувства и потиснат от прекалените амбиции и самочувствие на другите деца или техните родители. И аз не знам със сигурност, но във всички случаи бих желала да има някакъв по-деен училищен живот, да има атмосфера училището, да създава чувство за принадлежност към някаква общност. Е, разбира се, хубаво е и да не е на другия край на града. За мен другия край е Чайка напр. Дали "Добри Чинтулов" се доближава до моите представи, ще се опитам да разбера през следващите няколко месеца. Как е при вас и дали пък не преувеличаваме значението на началното училище?

Ние сме в "Чинтулов", аз съм доволна. Най-вече от факта, че детето ми свикна с обстановката, децата и учителките много бързо, при положение, че не сме от квартала и дъщеря ми не познаваше нито едно дете от класа си, нито самото училище, нито квартала.

Относно т.нар. кръжоци - не е това, което е било през твоите ученически години  Simple Smile

Има си избор на допълнителни занимания, но са към някоя школа (от рода на тези като в градините). Аз записах моето на модерни танци, 2 пъти в седмицата по 1 ч времетраене колкото да се разнообразява и раздвижва, защото  учат  целодневно, а сега зимата не излизат навън.



# 32
  • гр. Варна
  • Мнения: 17
И моята дъщеря е в първи клас на есен 2011 г. Желанието ни е за ОУ ''Славейков". Ако имате инфо за начало и начин на кандидатстване, моля споделете! Ние не сме от района на това училище и това дали ще ни е проблем?

# 33
  • Мнения: 5
Здравейте  и от мен. Аз също ще имам първолаче тази учебна година. Най-близкото ни училище е "Черноризац Храбър", но ние от скоро живеем в този район и кварталът ми е още непознат. От друга страна дъщеричката ми обича много да рисува и  се колебая, дали да кандидатства в СОУ "Климент Охридски" в паралелка с рисуване. Дали някоя от вас има детенце там, за да сподели впечатления?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз да се запиша в новата тема (досега писах в старата ooooh!). Насочили сме се към "Найден Геров", че ни е най-близо, а и има добри отзиви за него.

Някой знае ли дали там има специализирани паралелки и, ако да, какви?

Препоръчаха ми г-жа Рухова, смятам да се срещна с нея другия месец. Идея си нямам обаче как ще стане това - аз работя, значи трябва да се измъкна от работа в работно време, нямам никаква представа какви са им смените, кога ще е удобно да се видя с нея и т. н. Маля, миналите по този път, да дадат идеи! Praynig

Доста деца от градината на Симона ще се запишат там, как е по-добре, да настояваме да сме в един клас или не?!

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 806
И аз да се запиша в новата тема (досега писах в старата ooooh!). Насочили сме се към "Найден Геров", че ни е най-близо, а и има добри отзиви за него.

Някой знае ли дали там има специализирани паралелки и, ако да, какви?

Препоръчаха ми г-жа Рухова, смятам да се срещна с нея другия месец. Идея си нямам обаче как ще стане това - аз работя, значи трябва да се измъкна от работа в работно време, нямам никаква представа какви са им смените, кога ще е удобно да се видя с нея и т. н. Маля, миналите по този път, да дадат идеи! Praynig

Доста деца от градината на Симона ще се запишат там, как е по-добре, да настояваме да сме в един клас или не?!

В 8 ч би трябвало учителката да е там вече - освен да отидеш преди работа. Не знам дали е удачно децата, посещавали една група да са заедно и в един клас - да кажат другите. От една страна има плюсове, от друга, мисля си, че има и доста минуси...

# 36
# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 422
Аз също съм се насочила към "Найден Геров" и добри отзиви имам за Георгиева, Александрова и Рухова. На приятелка дъщерята е при "една госпожа" (също 4клас) - за тази учебан година не са имали проверено домашно  Sick
И от нашата група много майки са се насочили към "Найден Геров" тъй като е в близост до градината и голяма част от децата са от района. Незнам на какъв принцип сформират класовете, но ги размесват (лични наблюдения от тази година). Ако си се насочил към определена госпожа, трябва да се заяви задължително в молбата.

Последна редакция: пн, 17 яну 2011, 17:40 от k_savova

# 38
  • Мнения: 2 784
sea woman, а коя учителка ще препоръчаш в "Захари Стоянов"?

# 39
  • Мнения: 7 821
Момичета, това не е отчетна дублираща темата на 2004. Не допускаме отчетни по градове! Темата е за обмяна на информация, относно училищата, учителите и евентуално занималните във Варна, нищо друго!

Промених заглавието, за да е по-ясна целта и.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ели, добре, разчиствала си. Peace Но, като изключим последния ми пост, в предишния имаше коментари и разсъждения, свързани с училището и евентуалната среща с учителката (дали е възможно сутрин да се срещна с нея) - него пък защо го махна?  newsm78 Не виждам нещо отчетно, да не говорим, че, за да се проведе нормална комуникация по даден въпрос, е съвсем нормално да се засегнат и други, странични. Надзъртам и в софийската тема чат-пат, тази нараства с доста по-умерени темпове, и без това няма много желаещи да споделят как е било при тях преди г1-2 години, така че не виждам защо трябва да се орязва допълнително... Tired

# 41
  • Мнения: 11 980
 В случай, че за едно училище има повече желаещи, отколкото е възможно да бъдат приети деца, как се прави подбор?Какво е от значение- местоживеенето ли?Има ли "опашки" за записване или съвсем спокойно се подават документи, а после се прави подбор?

В "П.Славейков" какви специализирани паралелки има?От к ой клас се учи чужд език?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 095
В случай, че за едно училище има повече желаещи, отколкото е възможно да бъдат приети деца, как се прави подбор?Какво е от значение- местоживеенето ли?Има ли "опашки" за записване или съвсем спокойно се подават документи, а после се прави подбор?

В "П.Славейков" какви специализирани паралелки има?От к ой клас се учи чужд език?
Горните въпроси имен ме вълнуват. А чужд език се учи от втори клас.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 389
В "Славейков" няма специализирани паралелки - всички учат допълнително математика - ЗИП. От първи клас учат английски, но само разговорно, започнаха да пишат във втори.

# 44
  • Мнения: 5 178
Вместо запис...един въпрос.

Не смятате ли, че ако детето ходи в училище близо до раб. място е по-добре.
Имаме още много време до 1-ви клас и все пак ще чета отзивите за училищата с интерес.

При нас казуса е следния : кварталното е "Ангел Кънчев" (точно на съседната улица), но пък аз работя в района на Чаталджа и не шофирам (стигам до работа за 15 мин пеш и не ми се е налагало)
Та взех да се замислям дали ако е около Чаталджа няма да ми е по-удобно. Сутрин ще ходим заедно към Чаталджа, на обяд (ако няма стол) мога да го заведа да обядваме някъде,  след което да го заведа на занималня и вечер (около 16:30 -17:00 ) да се прибираме пак заедно.

За мен е важно също и изучаваното да не превишава драстично заложеното по програма, защото това убива желанието на детето да учи, изяжда всичко свободно време и резултата е дете с много набити в главата знания, но без обща култура, защото няма време да прочете една книга..

Общи условия

Активация на акаунт