Баба каза така... Тема № 2

  • 140 593
  • 724
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 0
Благодаря, но нещо,което е подействало наистина, понеже съм чувала, че кръвно без лекарства не минава..
Четох някъде, че д-р Михайлов съветва да се изпива около 2 литра чай или вода на ден Shocked Но пък от време оно слушаме, че многото течности вдигат кръвното и съм озадачена ooooh!

# 541
  • Русе
  • Мнения: 11 920
 evst,  освен лека на  Solar Wind , който също е добър- може и чесън с кисело мляко. Една кофичка с поне една главичка счукан чесън.
  Водата също е важен фактор. Тя е най добрия диуретик.

# 542
  • Мнения: 0
Tц.Не смъква с чесън.А защо влизам в настройки и кликвам -покажи публикации и винаги ми дава 0 newsm78

# 543
  • Мнения: 431
Някой пробвал ли е при възпалено ухо да капе капки от печен праз ?
 Как ще да се изцеди ,течен ли става този праз като се изпече  newsm78 ?
Само да си намеря праз,ще пробвам на малкото ,че му е възпалено ушенцето и много плаче горкичкото Tired .Със зехтин пробвахме вече.


# 544
  • Мнения: 0
Колко е малко детето? Аз четох за сок от алое- който има вкъщи - в саксия -директно стиска от листото. Аз понеже нямам и купих от аптеката на ампули и даже имам една си я държа в хладилника - при такива случаи.
А и за праз съм чувала- сок от печен праз май беше, но незнам как точно.
Успех и да пишете оправяте ли се Hug

# 545
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Някой пробвал ли е при възпалено ухо да капе капки от печен праз ?
 Как ще да се изцеди ,течен ли става този праз като се изпече  newsm78 ?
Само да си намеря праз,ще пробвам на малкото ,че му е възпалено ушенцето и много плаче горкичкото Tired .Със зехтин пробвахме вече.
Това е ухо, не мисля че всичко може ей така просто да се излекува с бабините илачи. Ухо как боли не еистина...а на неговата възраст... на лекар водихте ли го?

# 546
  • Мнения: 0
Да- и аз съм чувала , че много боли...
Междудругото -топло помага- ако не друго - да се топли със сешоар ушенцето или с топла кърпа.

# 547
  • Мнения: 431
Почти на годинка е детето.Водихме го на УНГ,каза да капем "Отипакс" и това е .А ,да-каза и да затопляме  и ако видим зор ,да даваме Хексалгин  #Crazy !
За праза друг доктор ми го каза .Алое нямам,нито Дебела Мара .

# 548
  • Мнения: 6 442
За ухо - сок от листата на дебела мара.

# 549
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
За ухото: запичаш малко праз, нарязан на ситно, и като омекне го слагаш в парче марля, за да изстискаш сок. Капеш после в ухото. Да е топъл, но не горещ.
Друго, което съм правила: няколко скилидки чесън, изчистени и нарязани, запържват се леко в малко зехтин /олио/ и се капе пак в ухото. Пак топло, но не горещо.

# 550
  • Мнения: 431
За ухо - сок от листата на дебела мара.


Мноооого трудно откриваемо се оказа това растение ,къде ли не търсих !Накрая намерихме нещо подобно (от магазина не знаеха дали се казва Д.М. ?!?),но като проверих по латинското наименование на саксията ,се оказа ,че е друго  ooooh! .

За ухото: запичаш малко праз, нарязан на ситно, и като омекне го слагаш в парче марля, за да изстискаш сок. Капеш после в ухото. Да е топъл, но не горещ.
Друго, което съм правила: няколко скилидки чесън, изчистени и нарязани, запържват се леко в малко зехтин /олио/ и се капе пак в ухото. Пак топло, но не горещо.

Много благодаря ,значи такъв е номерът с праза  Whistling .

# 551
  • Мнения: 115
Здравейте   bouquet
Бихте ли ми казали някакъв лек против разтройство?
Благодаря!

# 552
  • Мнения: 0
Чай жълт кантирион- при нас веднага действа newsm10- горчи малко, но не слагай мед

# 553
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Здравейте   bouquet
Бихте ли ми казали някакъв лек против разтройство?
Благодаря!

Поглъщаш 2-3 зърна боб/суров/ или ориз/повечко от него пак суров/.Също чай от шипки или компот от дренки.Още чай от кората на нар Peace

# 554
  • Мнения: 115
Много ви благодаря момчета за бързите отговори.   bouquet
Днес съм в къщи и нямам много от изброените неща, но се възползвах от оризовите зърна. Като, че те ми помогнаха. Преди това изпих половин чаша вода с размита 1 с.л. брашно в нея.

Общи условия

Активация на акаунт