Баба каза така... Тема № 2

  • 140 497
  • 724
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 113
Старата тема навъртя 50 страници и пускам нова.
Ето и линк към Баба каза така... Тема № 1: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Присъеденявам се в новата тема  bouquet

# 2
  • Мнения: 720
Кажете нещо за нахапано от бълхи,моля!Детето е меко казано "изядено",пъпките са станали вече големи и го сърбят ужасно!
бях чела някъде за смесване сол и оцет и без да се топи солта,намазваш върху пъпката и облекчавало сърбежа.Пробвай.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
 Hug

# 4
  • Мнения: 6 442
И аз тук.

С една питанка.
Синът ми кашля вече 2-3 седмици.Водих го при няколко лекаря, но казват, че поводи за притеснение няма  newsm78 Гърлото му е абсолютно чисто, гърдите също.Кашля предимно нощем и сутрин. Мисля си за някава алергия... Идеи?
Лекарите само вдигат рамене и казват, че нищо му няма.

# 5
  • Мнения: 431
И аз тук.

С една питанка.
Синът ми кашля вече 2-3 седмици.Водих го при няколко лекаря, но казват, че поводи за притеснение няма  newsm78 Гърлото му е абсолютно чисто, гърдите също.Кашля предимно нощем и сутрин. Мисля си за някава алергия... Идеи?
Лекарите само вдигат рамене и казват, че нищо му няма.

И според мен е алергия ,добре е да го заведеш на алерголог .

# 6
  • Мнения: 594
И аз тук.  Whistling

# 7
  • Мнения: 2 641
И аз тук.

С една питанка.
Синът ми кашля вече 2-3 седмици.Водих го при няколко лекаря, но казват, че поводи за притеснение няма  newsm78 Гърлото му е абсолютно чисто, гърдите също.Кашля предимно нощем и сутрин. Мисля си за някава алергия... Идеи?
Лекарите само вдигат рамене и казват, че нищо му няма.

И според мен е алергия ,добре е да го заведеш на алерголог .
Много радикално  Peace
чисти остатъчен секрет. Нормално. Можеш да го оставиш сам да го изчисти, а можеш и да му помогнеш скомпресчето с мед или отхрачващи чайове. Нашият син по същия начин завършва лечение с кашлица. Не съм притеснена от това, нито пъл лекарят му. Hug

# 8
  • Universe
  • Мнения: 1 556
   Peace Бабешките рецепти на Йорданка Христова /каза ги в предаването "На кафе"/

Да не се излиза на студено време с незащитена лигавица – в устата бонбон или дъвка /по д-р Спок/
За грипно състояние  – смесват се по 1 с.л. лимон, зехтин, ракия – пие се 3 пъти на ден  по 1 с.л. /в тази рецепта няма мед/
За кашлица или трахеит – намазва се трахеята с мед, отгоре се поръсва със сода бикарбонат, отгоре се поставя плат и болният преспива с този "пластир"
За температура /по Петър Димков/- намокря се памук с камфоров спирт и се прави разтривка 100 пъти по гръбначния спирт - от шията до опашката /ако памукът изсъхне, отново се намокря/. За половин час се смъква с около 10 деления. 
Бялото на лимона /между плода и жълтата кора/ лекува – кръвоспиране; начало на хрема  /слагат се вътре в носа/ и външни хемороиди

# 9
  • Varna
  • Мнения: 603
запис   bouquet

# 10
  • Мнения: 6 442
Нивеа, ако е боледувал съм съгласна да не е изчистена.Но не е боледувал от май месец.

# 11
  • България
  • Мнения: 490
и ние сме с такъв проблем в момента.след почването на учебната година се почнаха хреми,кашлици.пихме суметролин които за 1 месец ни е третия антибиотик.всичко отшумя.профилактично започнах да давам сребърна вода и клеева тинктура като и впръсках и в носа.окцилококциум по 1флакон на седмица.
след седмица започна хрема и сега силна и влажна кашлица.кашлицата е поинтензивна през ноща.
след преглед от личния лекар има изписан кетотифен заради съмнение за алергична кашлица.семеиството ни е обременено от алергия.
не ми се изка да и давам сериозни лекарства искам колкото може поскоро да спре тая кашлица.за първи път давам хомеопатични лекарства-да ли са отключили алергия?

# 12
  • Мнения: 1 296
и от мен запис Peace

# 13
  • Мнения: 2 732
и аз да се запиша -това с лимона ракията и зехтина всеки път нов лимон ли? Thinking

# 14
  • Мнения: 61
Днес говорих с хомеопата ни. В момента времето предразполага към тези простудни състояния - кашлица, хрема.
Много деца, а и все повече възрастни са в това състояние.
Съветът и бе - детето да се загрява след прибиране от учебното заведение. Било то чай, вълнени чорапи след потапяне на крачетата в морска сол. Повече пресни сокове. Инхалация с лайка, след което промиване с физиологичен разтвор и силно издухване на секретите. Ако секрета е бистър и много течен мажа с клечка за уши напоена с клеева тинктура.

Общи условия

Активация на акаунт