Посинял нокът след изпуснат предмет ???

  • 4 049
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. Преди 3 дена имах малък инцидент. Падна ми една метална тръба на крака. Вследствие ми посиня част от нокътя на палеца, тоест под него. В начало болката беше голяма, но на другия ден ме боли само където е посиняло. Знам за случаи при които нокътят пада, но аз мисля че при мен няма да падне. Въпросът ми е има ли някакъв шанс да се премахне синьото под нокътя, тъй като ми казаха, че щяло да си остане така завинаги ???
Благодаря предварително Simple Smile

# 1
# 2
  • Мнения: 12 662
Като израсне нокътя.

# 3
  • Мнения: 2
четох нещо за пробиване с игла за да излезе събраната кръв ....

# 4
  • Мнения: 282
четох нещо за пробиване с игла за да излезе събраната кръв ....
...и за да влезе инфекция  Sad.

По-добре без такива самодейности, наистина има риск от инфектиране и тогава нещата ще станат много по-лоши.
Ако няма усещане за „разпъване“ на пръста, туптене, силни болки - нищо не прави. Ако има такива усещания - при хирург, той ще прецени дали и какво да прави и ще го направи при стерилни условия.

Както вече се каза по-горе, като израсне нокътят, ще се махне синьото. Това е кръвоизлив и под него очевидно има и травмирано нокътно ложе. Добра хигиена и да се остави времето да реши проблемът, това бих препоръчала.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 344
Миналата година ми падна едно легло върху двата крака,по същия начин ми посиня нокътя,но не падна,а синьото ми стоеше до преди 2 месеца,нищо не съм правила,мина си....

Общи условия

Активация на акаунт