Баба каза така... Тема № 2

  • 140 564
  • 724
  •   1
Отговори
# 630
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
запис и се връщам назад да ви чета

# 631
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Аз да попитам дали някой има опит с разширени или спукани вени и капиляри. Днес доктора ми изписа едно мазило, но се интересувам и от нещо друго, че стана доста видим проблема, аз съм бременна та може би и това има някакво отношение, а и стоя доста време права. Thinking
Повече витамин С укрепва стените на кръвоносните съдове и можеш да се мажеш с ябълков оцет. Той също помага за стягане на разширени вени. Можеш и  да го ползваш в кухнята за салати и супи. Казват, че по-лесно се ражда, връзките стават по-еластични. Имаше го в една книжка за ябълковия оцет.

# 632
  • Мнения: 2 401
Ани ка, благодаря, интересни съвети! Аз общо взето спазвам точно това, което казваш, и аз прочетох, че ябълковият оцет е подходящ за целта и мажа с него, отделно и пийвам по малко, взимам и бирена мая тя пък има и вит.С, дано да има ефект.

# 633
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Синът ми е с хрема и кашлица, в комплект и с Т до вчера. От два дни обаче много му "текат" очичките...направо бели парцали, мога ли нещо да слагам, за сега промивам с преварена вода. Днес е по-добре, но да си знам. За хремата днес сложих във физ. разтвор малко клеева, ама евднага ме усети Simple Smile Иначе му давам сребърна вода +клеева...и изписаните лекарства Sad
И има ли начин в следващата таме някакси да се ситематизира даденото инфо за кашлица, хрема и прочие...че трудничко се четат 50 стр. когато се налага Simple Smile

# 634
  • Мнения: 6 003

И има ли начин в следващата таме някакси да се ситематизира даденото инфо за кашлица, хрема и прочие...че трудничко се четат 50 стр. когато се налага Simple Smile
ами първата тема е готова ( виж на 41 стр) сега доправям втората,надявам се до седмица да съм готова.

# 635
  • Мнения: 117
От два дни обаче много му "текат" очичките...направо бели парцали.

При моите синове, след като започна да им давам сребърна вода следващите няколко дни имат бял секрет в очите след ставане, това е изчистване провокирано от сребърната вода. Проследи да не се чисти организма благодарение на нея, от кога даваш ср. вода и в каква концентрация.
Може да почистваш очите и със сребърна вода, но внимателно всяко око с отделен тампон отвътре навън

# 636
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
От два дни обаче много му "текат" очичките...направо бели парцали.

При моите синове, след като започна да им давам сребърна вода следващите няколко дни имат бял секрет в очите след ставане, това е изчистване провокирано от сребърната вода. Проследи да не се чисти организма благодарение на нея, от кога даваш ср. вода и в каква концентрация.
Може да почистваш очите и със сребърна вода, но внимателно всяко око с отделен тампон отвътре навън
Аз сребърната я почнах днес, а той секрета беше онзи ден и вчера вече и в др. око. Днес е по-добре, почти няма... Очите само с преварена и имам мицеларна вода, с нея също чистих. Продължавам с клеевата обаче, тя като че най-добре му действа.

J_M_M , извинявай, аз се сетих че преди седмица-две четох систематизираното инфо, но като го потърсих на 1-рва стр. го нямаше и затова попитах Simple Smile

# 637
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Очите се почистват от вън навътре. Може да се ползва и отвара от лайка. Сребърната вода може и да се капне вътре в окото, но е неприятно.

# 638
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Ще споделя и моята рецепта :
Дъщеричката ми е на 2г.и 8 месеца , от юли 2011 не е боледувала , последно тогава от 6-та шарка , по нова година - 2 дни хрема и 1 ден с температура .
Цяла зима всяка седмица по един път Осилококциум , а ако забележа светнали очички или леко да е отпаднала - веднага топло мляко / с нескуик -само така пие млякото/ или чай билков с мед.По този начин забелязах ,че веднага пресичаме грипа или неразположението.
Миналата година получи гърч - и сега трябва да я следим да не вдига повече от 38 градуса , но даже и да вдигне веднага мокра хавлия на крачетата . Много и е неприятно и плаче , гушкам я в себе си и така докато дръпне студеното. Но по-добре така , отколкото ада които преживяхме преди година. 

# 639
  • Мнения: 735
Лек за главоболие?

# 640
  • Варна
  • Мнения: 433
На малката носа й е запушен от 4дни,"стеримар"а не помага-моля за идеи  Hug
В първата тема четох, че нагрятата готварска сол помага. Пробвах, при сина ми свърши работа.
 Слагам готварска сол в платнена носна кърпичка и я правя на вързопче като хубаво го "завързвам" с ластик. Затоплях на радиатора, сега като е топло с ютията - покафенява кърпата, но не можах да открия по-бърз вариант за затопляне. Така затопленото вързопче се слага между веждите - трябва да е поносимо топло,  да не е горещо. Държи се докато изстине, повтаря се многократно.
 Благодарности на първоизточника!   bouquet

Може да пробваш и сребърна вода да капеш в носа.

Това и аз го знам, но с морска сол, не готварска  newsm78

# 641
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Разрязвате 4 глави лук на четири, но не додолу и ги слагате в чиния пълна до половината с вода. Помага за отпушване на носа. Слага се близо до детето на масичка или стол.

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 07:28 от Ani Ka

# 642
  • Мнения: 169
И аз да споделя за запушен нос.
Само да не ме застреляте,но аз намокрих в ракия,домашна клечки за уши и  намазах в основата на ноздрите.Ами детето се оправи,а 5 дни го мъчихме с най различни капки.

# 643
  • София
  • Мнения: 864
Какво ще предложите при алергична кашлица на дете на 2.7 г.? :thinkin

Моето дете е с такава кашлица и това което съм забелязала че му помага /освен хомеопатията/ е чаят Силна кръв, който се купува от аптека Вербена в София. Мисля, че може да се поръчва и по пощата.
Друго за сега не съм открила. Ще пробвам да включа и витамин С въпреки, че не съм хич фен на даването на добавки и прочие.

# 644
  • На небето
  • Мнения: 5 530
При настинка и грип (и най-вече болки в гърлото): Аз правя следното 2 лимона изцедени (идват около 200мл. приблизително) с 350мл. вода (аз ползвам сребърна), ако ви дойде киселичко сложете повечко вода. 1 пълна с.л. мед. Това питие го изпивам за около 1-2 часа, на другия ден си правя пак. И така поне 5 дни.

Общи условия

Активация на акаунт