Бременни майки в чужбина - 32 тема

  • 23 279
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 071
Терминатор, благодаря за разказчето! Дано скоро да имате успех с кърменето!

Последният писък на модата в БГ: Детски креватчета, покрити с камъни Сваровски Simple Smile))) Рекламираха ги в сутрешния блок на Нова ТВ


Аз май вече започнах да усещам бременността в цялата й прелест - последният хит при мен е едно такова изтръпване под гърдите, някъде около ребрата. Много е странно, ама вероятно е от разтягане на матката и притискането на всичко останало нагоре. Веселба Simple Smile
November Rain, аз още се чудя за чая от малинови листа, не съм го решила напълно. Аз повече залагам на арниката, ама чакам да ми пратят координати на БГ хомеопат, че да се консултирам първо.

# 721
  • Мнения: 490
Терминатор, подобно на моя сценарии твоето раждане, само разликата е,че при мен епидурала ускори нещата. Час след като ми я сложиха малкия човек се появи Laughing, но той си беше доста ниско долу още от естествените ми контракции, вероятно за това бързо и излезе. С епидурала си се усеща натиска, или на мен вече ми беше попреминла упойката Thinking Лидокаина не успива ли и бебето? Дано си минала без шевове, на мен ми е останал един и ме мъчи Tired
      За крещенето, аз бях претръпнала от предната вечер още(нали ме чакаха да си родя естествено с моите си контракции), една която раждаше чак заплашваше лекарите и болницата със съд, защото не и слагат епидурал, а тя с 10см разкритие, така си е дошла в болницата Crazy
      Подкрепям November Rain за кърменето, а млякото ще дойде само трябва да си почиваш и да бъдеш спокойна. Докато дойде коластрата си е достатъчна Peace

# 722
  • Мнения: 1 285
mimkis , чак до съд е стигнала мацката Joy Бях чела една статия на една френска акушерка , която разказваше за практиката си като такава!Каза, че от време на време попадала на лошо отношение от страна на родилките, които я обиждали, псували, все едно били обладани от зли демони, но ги разбирала напълно  и била толерантна в предвид състоянието им Simple Smile
Терминатор, поизмъчила си се, но пък е важен крайния резултат  bouquet
Вярно, че не ми остана много, ако бебата не се обърне имам още 3седмици.Ако се обърне, дано, когато тя реши Hug

# 723
  • Мнения: 154
Лидоикаина ми го сложиха през епидуралната...май, не знам дали успива или не бебето, знам че аз лично си бях друсана от него, помня че дрънках някакви глупости. Сложиха ми го в крайната фаза, защото просто нямаше смисъл да се мъча, пък и нямах вече никакви сили.
Относно кърменето момичета и аз бих се съгласила с вас, ако не го бяхме дехидратирали нашия Робърт. И аз си мислех, че не се дохранва и тъпо и упорито държах малкия през десет минути на гърдата си, а той сучеше ли сучеше. Не се беше изпишквал близо 20 часа (накрая като се изпишка беше оранжево) и акал от ....не помня и накрая в спешното, добре че не стигнахме до игли и системи. Тъй че колкото и да не ми се иска да му давам от бутилка, просто нямам избор Sad

# 724
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Здравейте мами Hug

Днес вали, ли вали..... ама в къщи е добре Whistling
Терминатор - мерси за разказа Hug Мъчила си се, но с Робърт изглеждате невероятно Heart Eyes Да се обичкате и много да се радвате с таткото на новия член на семейството... Party

Мари: дано бебка се обърне, но и да не стане, стискаме палци секциото да мине добре Praynig
Шамшина - при мен пък дупето ми изтръпва Mr. Green ама наистина, само на едно и също място и вечно са ми студени бутчетата ooooh! - според мен и проблемна циркулация на кръвта...а това изтръпване при теб, е може би защото бебко се е наместил надолу с главата и сега опъва крачета Heart Eyes

Ели - днес чакаме новини от теб Hug

Аз съм спокойна, че бебко няма да дойде скоро...поне не до края на месеца /така си мисля де/ newsm78 - та с таткото тези дни довършваме каквото имаме като задачки...да сме готови в случай на изненада Mr. Green
Айде коремчета...идва края и на тази тема, в новата ще чакаме късни ноемврийчета/ранни декемврийчета Crazy Mr. Green

# 725
  • Мнения: 7 914
Terminator
  след раждането се радвах, че само майка ми разбираше какви ги нареждах. Mr. Green
 Важното е, че всичко е минало добре -  гушкай бебока, всичко се забравя. Hug

# 726
  • Мнения: 490
Terminator, на нас в болницата ни казаха да пием по 4л вода минимум, вашия климат е и по жесток, при вас вероятно трябва повече.  И моя Давид не беше пишкал, чак вкъщи се изпишка, ама той като се роди веднага се изпишка Mr. Green, докато го мереха и днес направи същия номер Whistling От мекониума се изчисти точно за една вечер пак като се прибрахме вкъщи. По принцип периода на чистене е една седмица, но това, че го кърмех през 2-3 часа, му помогна да изкара всичко на веднъж, вече втората вечер.
      Мари, дано се обърне малката, на Стерчето май се обърна в последния момент Thinking
       cutty, по-добре по-рано бебко да се появи, че по-късно е по изнервящо, чакането става нетърпимо Peace

# 727
  • Мнения: 170
Terminator, доста си се пизмъчила, но болката се забравя и остава малкото сладко човече, коете те радва от ден на ден повече. Не се притеснявай за кърмата, ще слезне, само спокойствие  Hug
Между другото момченцата много обичат да се изпишкват, когато ги преобуваш, моя син таи сутрин за пореден път ме окъпа, така че имайте го предвид. Joy
Мари, дано нещата се развият по най-благоприятния за теб начин. И аз много исках естествено раждане, но след моето бих предпочела да бях направила секцио честно казано.
Shamsina, и аз мисля, че е от опъването на бебчето, и  мен редовно ме шутираха там.
Cutty, с нетърпение очаквам да видя снимки скоро. Hug

# 728
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
flufffy, ааа, не само момченцата  Mr. Green Само дето при девойките траекторията е по-различна   Joy

# 729
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Хммм - по въпроса с пишкането...май Мила Елеан имаше такъв въпрос към мамите в другата тема и четох че препоръчват докато се сменя памперса, бебко /коментираха момченца/ да е покрит с лека кърпа, така че и да пишка, да не окъпе мама Joy

Момичета - имайте търпение и снички ще сложа...но малко още да поизчакаме Hug Mr. Green

# 730
  • Мнения: 154
Флъфи да ти кажа, нищо не съм забравила Simple Smile
Мари пожелавам ти бебето да се обърне в най-скоро време.
Как да различа коластрата от кърмата, май имам кърма, но честно казано хич не съм сигурна и моя мързел отказва да суче повече от 15 минути Sad
Снимки от мен ето тук gidenski.com

# 731
  • Мнения: 170
Terminator, още ти е прясно, споко, ще забравиш, вервай ми Laughing
Cutty, ти ако видиш за каква струя става въпрос едва ли кърпа ще може да я удържи. Joy В повечето случай успявам да реягирам и да насоча струята към памперса, но не винаги съм толкова бърза.

# 732
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
момичета хайде на новата темичка:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=543019.0

Общи условия

Активация на акаунт