Как да сготвя еленско месо?

  • 28 592
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте, мъжът ми ходил днес до едно стопанство и взел, че купил един елен-лопатар. Проблема е, че аз незнам как се готви. Има ли нещо специфично? Някакви рецепти да споделите Hug В момента имам плешка, ребра и бутове.

# 1
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Препоръчвам ти да пробваш тази рецепта,в оригинал е точно за еленско или месо от лос:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,416.msg103225.html#msg103225 Peace

# 2
  • Мнения: 411
Аз съм пробвала следните рецепти и е ставало добре

Елен месо на ивици с чили сос
500 грама месо от бута
Марината:
2 супени лъжици настърган джинджифил зелен
2 скилидки счукан чесън
2 супени лъжици сос Hoi-Sin
2 супени лъжици чили сос
100 мл соев сос светлина
(не солен)
1 супена лъжица сусамово масло
1 супена лъжица шери

2 супени лъжици растително масло
1 супена лъжица сусамово масло
1 връзка бланширани аспержи, нарязани на парчета (около 300 грама)
150-200 г варена яйчна паста
3 малки обелени и нарязани на ситно тайландски люти чушки
100 г соеви кълнове
70 грама сладък грах
5 диагонално нарязан зелен лук
1 малка консерва царевица
1 връзка пресен кориандър листа (отстранени от дръжката)
½ връзка нарязан на ситно листа босилек Тайланд (отстранени от дръжката)
100 мл сос чили, сливи
30 грама нарязани фъстъци
2 лайма

Съставките на маринатата се смесват и месото се поставя за около 30 минути.  След като извадите месото от маринатата заделете си 2 с.л. от нея.
Загрява се зехтина в тиган по-дълбок или лок. Поставя се месото, леко да се запържи, след което се добавят зеленчуците, пастата, сос чили- сливи и двете са с.л. марината в тигана. Добавете половината от кориандър и босилек.
С останалия кориандър и босилек и на ситнените фъстъци се поръсва готовото месо. Сервира се с лимонени резени.


Дивеч с чери сос, печени круши и салата рукола с пармезан случай

 пържола:
300 грама месо от бута
по 1 супена лъжица масло,Сол, черен пипер

Чери Сос:
1 супена лъжица сушени череши
Сок от един портокал
2 с.л. настъргана портокалова кора
2 супени лъжици бяло вино,
4 супени лъжици масло лешник
щипка захар
1 / 4 ч.л. дижонска горчица
Сол, черен пипер

Круши:
4 круши
50 грама разтопено масло
Сока от един лимон
1 / 4 чаена лъжичка сол

Аксесоари:
120-150 г прясно настърган пармезан
1-2 връзки пресен рукола салата
2 супени лъжици препечен тиквени семки
 Приготвяне
От предния ден месото се маринова. За целта накълцайте черешите. Смесете портокаловия сок, кората от портокал, виното, олиото, захарта, горчица и малко сол. Поставете месото и го оставете да пренощува.

Печени круши:
Обелете крушите, извадете сърцевината и разделете на четири части. Сложете почистените круши в една форма, разбъркайте добре разтопено масло, лимонов сок и сол и залейте круши. Пече се при температура 200 ° C, докато крушите станат меки и златни. Оставя се да изстине.

Пържола:
Месото поръсва със сол и черен пипер и се пече в горещо масло във фурната, до порозовеняване. Нека да е кратко време, след това се нарязва на тънки филийки.

Сервира се върху листа от рукола, гарнирано с печени круши с черешов дресинг. Поръсва се с препечени семена от тиква и пармезан.


# 3
  • Мнения: 5 001
Ето погледни на Пеп-чо блога има страхотни рецепти,вкусни са и с гарантиран превъзходен вкус!

http://pep-4o.blogspot.com/search/label/%D0%AF%D1%81%D1%82%D0%B8 … D0%B2%D0%B5%D1%87

# 4
  • Мнения: 382
Аз (по съвет на девер ми, който е ловджия) готвя сърнешкото по следния начин:
Слагам нарязаното месо, цели картофи, няколко цели глави кромид лук, 2-3 скилидки чесън, сол, черен пипер, малко вино или бира и вода в гювеч. Пека във фурната на 100-150 градуса 4-5 часа. Става страхотно!

# 5
  • Мнения: 9 146
светкавица, ловджиите са само консуматори, не готвят  Wink

шегувам се. Но тези меса е добре да се мариноват предварително, иначе както и да го направиш задушено - на бавен огън за дълго време, ще стане  Peace

dorabella , каквото и да решиш да правиш, отдели си първо  по-крехки парчета от бута за това мариновано филе

Общи условия

Активация на акаунт