Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 4 част

  • 96 343
  • 1 786
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 0
За тези, които питат за припознаването - ние с приятеля ми отидохме при най-близкия нотариус в началото на 9ти месец, просто с личните карти. Те ни дадоха тяхна бланка /една/, имаше поле за данните на бащата и поле за данните на майката. В полето за детето ни казаха да напишем датата на термина само. Така си пестим по нататъшни бланки, знам ли. Струваше 6лв. Ако не съм родила до вдруги ден /2.10.11/, на 3ти трябва да постъпя в патологична бременност/преносвам вече 7 дни/,престоя не се заплаща някой ако пита Simple Smile Като ни изпишат ще драсна някой ред да разкажа как е минало и с топла, топла информация от мястото на събитието.
Мислете позитивно и с усмивка напред. Най-хубавото тепърва предстои. Simple Smile))))))

# 1 096
  • София
  • Мнения: 13 206
За първи път чувам нотариус да дава така декларации. А ударил ли си е квадратния печат на гърба? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Нищо не пестиш. Детето се припонзава с 2 декларации. Едната е от майката собственоръчна, другата от бащата нотариално заверена + личните карти длъжностното лице в ТК записва детето и родителите му в Акта за раждане.

# 1 097
  • Мнения: 0
Хехе..печата е по-скоро правоъгълен, има и кръгъл /ако това те интересува/ :Simple Smile))))) Просто става и по този начин...не винаги има само един начин за вършене на нещата :Simple Smile)))))) Хубав ден!

# 1 098
  • Мнения: 2 483
Благодаря на всички за информацията!   bouquet

Не разбирам кво им пречи да постъпят както в Шейново, при положение, че и в ТК ежедневно се раждат N-на брой бебета и да улеснят процеса. Както вече споменах, в Шейново нещата се уреждат на място само с личните карти на двамата родители без никакви нотариални декларации, а и нямат нотариус на щат в болницата  Simple Smile

Просто става и по този начин...не винаги има само един начин за вършене на нещата
Едва ли има човек в България, който да не знае, че нещата стават по няколко начина  Rolling Eyes
А не е ли важно в декларацията да фигурира име и реална дата на раждане на детето, а не предполагаема дата, каквато е терминът?  newsm78 А името? Някои родилки оставят решението за името едва когато бебето се роди...

# 1 099
  • София
  • Мнения: 13 206
Кафенце, явно в Шейново длъжностното лице има статута на нотариус Grinning При припознаването бащата прави един вид волеизявление (тъй ли се нарича на юридически), че детето е негово. Това става пред нотариус, значи лицето в Швйново би трябвалод а има такива права. В ТК и преди 8 г. така припознахме голямата ми дъщеря.. с декларацият от външен нотариус.

mo.omin, по-добре не публикувай името на нотариуса дето дава празна бланка с печати и подписи, на която можеш да попълниш всяко име на мъж  Shocked

А не е ли важно в декларацията да фигурира име и реална дата на раждане на детето, а не предполагаема дата, каквато е терминът?  newsm78 А името?

И не само! Така мога да припиша детето на който си искам  Mr. Green Mr. Green Mr. Green А ако той не иска?  newsm78 Абе това с празната бланка не е шега работа, освен, че е незаконно  Crazy

# 1 100
  • София
  • Мнения: 650
На нашата декларация не пишеше името на детето. Пишеше "на дете родено от......(майка) на ....(дата)" Peace
В родилното бебето също е само с номер, а в епикризата също е бебе номер..., родено от......
Това само за информация ви го казвам  Wink

# 1 101
  • София
  • Мнения: 13 206
"jeny", а как се знае какво е името на детето, което се записва  newsm78 newsm78 newsm78

# 1 102
  • Мнения: 2 483
Дни на отворени врати през октомври

I САГБАЛ „Света София” ЕАД, София, кв. Красна поляна,
ул. Миxaлaки Ташев 2
За записване: тел. тел. 920 20 31/ вътр. 211-  регистратура
4, 25 октомври, вторник 13:00 ч.

# 1 103
  • София
  • Мнения: 650
Бебето в болницата се идентифицира с "Бебе номер.... родено от майка....." Номера е същия който е на гривничката която я слагат на ръката и на бебето и на майката. Името на бебето не се отбелязва никъде (е освен във формуляра който се попълва за име  Mr. Green ). Поне така беше в ТК когато аз раждах.

# 1 104
  • София
  • Мнения: 13 206
Бебето в болницата се идентифицира с "Бебе номер.... родено от майка....." Номера е същия който е на гривничката която я слагат на ръката и на бебето и на майката. Името на бебето не се отбелязва никъде (е освен във формуляра който се попълва за име  Mr. Green ). Поне така беше в ТК когато аз раждах.

Аз ли нещо не съм във ред или ние обсъждаме точно формуляра за припознаване на дете  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes А номера и гривничката тук нямат нищо общо. Ти твърдиш, че във ВАШАТА декларация не е пишело име на дете. Първо декларациите са две. Едната попълва майката в родилния дом, че дете ЕДИКОЕСИ родено от майка едикоя си има за баща едикой си. Бащата носи декларация в която пише, че баща едикойси припознава дете ЕДИКОЕСИ, родено от майка едикояси  Grinning 2 пъти през 8 г. съм попълвала една и съща декларация, а бащата на децата носеше едни и същи нотариални декларации, подписани при различни нотариуси. И двата пъти раждах в Тина Киркова и прая уточнението, че говорим само за нея както е видно и от заглавието на темата  Wink

Спирам по темата, защото почвам да се чувствам супер инфантилно обяснявайки за 12342874 път толкова прости, ясни и логични неща  Rolling Eyes

# 1 105
  • София
  • Мнения: 650
В моята декларация направена от нотариус не пишеше името на детето. Пишеше: детето родено на ....от майка....
Това е. Докато не излезе акта за раждане, и особено в болницата, името на бебето не е чак толкова важно.

# 1 106
  • София
  • Мнения: 13 206
В моята декларация направена от нотариус не пишеше името на детето. Пишеше: детето родено на ....от майка....
Това е. Докато не излезе акта за раждане, и особено в болницата, името на бебето не е чак толкова важно.

 Shocked Shocked Shocked Акта за раждане не е листа дето получаваш ти. Акта за раждане е в родилния дом, книгата, в която се записва раждането. И точно той е важен, той е документа, който удостоверява, че детето е родено на тази дата и че е живо. Удостоверението за раждане дето получаваш ти се изготвя на база на акта

# 1 107
  • sofia
  • Мнения: 4 296
И на мен нотариуса ми каза, че не трябва да се пише името на детето в декларацията

# 1 108
  • Мнения: 943
Е добре! Името като не пише, бащата какво декларира, че припознава? Шкаф ли?  Thinking

# 1 109
  • София
  • Мнения: 2 006
Ами то на майката ще й е технически невъзможно да роди друго дете в близките месеци. Достатъчно е, че в декларацията пише дете родено на... от майка ХХХ.

Общи условия

Активация на акаунт