Отговори
# 615
  • Мнения: 567
Ох, аз дебна за вест от Нощни и влизам и какво да видя! Нощни, как си мила? Ако имаш нужда от нещо - пиши. Пази си силите.  Hug  Hug  Hug

Ahura, честито! Браво на теб - още една надежда за нас! Да ти е жива и здрава девойката! Да е винаги усмихната и да се кипри с това хубаво име!   bouquet

Мари, честито пораснало момиче на патерица! Да расте здрава и щастлива и да се радва на сестричката си!  Hug

# 616
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Добре съм!
Сутринта се бях сдухала, но прекарах деня в много приятна компания и сега съм в отлична кондиция!  Sunglasses Heart Eyes

# 617
  • Мнения: 177
Ahura, честита ти дъщеричка!  bouquet Ти успя! Поздравления, това е прекрасно! Чакаме с нетърпение разказа ти. Здраве, щастлива звезда и много любов на малката Магда!
Еления, честито голямо-малко момче!   bouquet
 Влизам да ви видя и какво се оказва!? Нощни очи, с теб сме! Hug НАближава най-прекрасният момент ... Дали ще е тази нощ?! Гладко и красиво раждане ти желая!

# 618
  • Мнения: 2
Ahura, супер новина, поздравления!  Hug Разбирам еуфорията ти и чакам с любопитство и интерес разказа ти. И честита дъщеричка, разбира се, да е жива и здрава, да порасне голяма и красива! Heart Eyes

# 619
  • Мнения: 83
Ahura, браво и честито! Да ти е здрава и щастлива Магда!   bouquet
Нощни очи, стискам палци!  Hug

# 620
  • Мнения: 961
Нощни очи, мисля те от няколко дни!  Hug

Честито на всички мами! Здрави и щастливи бебенца!   bouquet

# 621
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Момичета, аз успях!!! В петък , на 14. 01, в 12:00 часа родих дъщеричката си по естествен път, чрез индукция. Казва се Магда, 3090кг, 48см.
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Много здраве и много радост да е отредила съдбата за Магда!!! Честито ти малко съкровище, ahura!
Възстановявай се и пиши как мина всичко  Hug

# 622
  • Мнения: 22
Ахура, честито и от мен Simple Smile

# 623
  • Мнения: 96
Здравейте , момичета! Сега съм малко по спокойна и отпочинала и сядам да ви разкажа. Така се тревожех заради индукцията, но вярвах на моя лекар, който ме подкрепяше през цялото време. В петък сутринта ме приеха в болница и около 8:30 ми сложиха половин хапче простагладин и  още четвъртинка в устата, но какво беше не попитах, реших да се оставя и да не питам нищо. Оставиха ме да си лежа и да чакаме реакция. Честно казано след 40 мин без никакви позиви, си помислих, че няма да стане заради по-малките дози. След час и половина обаче започнаха леки болки долу ниско в корема, почти като менструални, и ме преместиха в предродилна зала, тогава ми включиха и системата на бавни капки. Започнах да чувствам все по-силни болки, наложи ми се в един момент да потърся нещо, за което здраво да се държа докато премине поредната контракция. Най-хубавото е, че при мен от приемането ми бяха 2 страхотни момичета акушерки, които ме окуражаваха и не гъкнаха докато им стисках ръцете, изтърпявайки всяка следваща контракция. Когато стигнах до 5 см, това стана след около 2  часа от поставянето на хапчето, ми сложиха епидурална упойка и това беше голямо облекчение за мен, признавам си. МНого  бързо стигнах до пълно разкритие, междувременно ми изтекоха и водите, но точно кога не помня, някои моменти ми се губят. Напъвах в предродилна около  20 мин. и когато вече бебето беше само на няколко напъна  ме преместиха букавално на ръце в родила зала. Там ми бяха необходими още 5 -6 напъна и точно в 12 часа на обяд изплака моето малко съкровище. Искам само да ви споделя, че помощта която ми оказа екипа беше огромна. Наложи се да ме посрежат малко, наложи се и доктора да ми натисне на 2 пъти корема, за да ми помогне, но може би тъкмо за това успях. Целият екип от неонатолог, педиатър, 2 акушерки, санитарки, анестезиолог и 2 лекари въздъхнаха с облекчение и започнаха да ме поздравяват. Момичета, това няма цена, това е неописуемо - да ти кажат"честита рожба", да усетиш как се изтъркулва от тебе едно топло малко кълбо, да го чуеш как изплаква...Аз бях с пълна упойка ппри секциото и всичко това сега така ме развълнува, че изобщо не усещах нищо друго - само безкрайна радост, тръпката е уникална. Позашиха ме - около 4-5-вътрешни и още толкова външни шева.Изкъпаха бебка и веднага ми дадоха да я гушна....
Не е невъзможно, момичета, просто намерете подходящия лекар,  силно вярвайте и не се отказвайте в никакъв случай!!!

# 624
  • Мнения: 1 262
Ахура, страхотен разказ!Сигурна съм, че чувството е неописуемо!
За съжаление, сега при второто секцио, анестезиолога ми беше вкарал нещо от което се замях, бях ни будна ни заспала, пропуснах първата глъдка въздух на бебето, явно точно тогава съм задрямала.При първото секцио бях отново в това положение но докторите ме разбудиха малко преди да извадят бебето и ми го показаха, целунах го.
Нощни, всички те мислим, дано нещата се развиват както ги беше планувала Praynig

# 625
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ахура  Heart Eyes

Мари, нещата вървят чудесно, макар и много бавно... Но определено така е по-добре за да не насилваме късмета си.
Очаквам окончателно развитие до края на седмицата! Heart Eyes

Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 13:11 от Нощни очи

# 626
  • Мнения: 4 753
Очаквам окончателно развитие до края на седмицата! Heart Eyes

а  Shocked  стига бе  Laughing  да проверявам през ден тогава как вървят нещата, че цъкам на всеки 5 мин   Laughing

# 627
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хаха, аз си давам по-дълъг срок, пък то нека си излезе по-рано бебочето!  Joy baby_neutral

# 628
  • Мнения: 189
Поздравления, Ахура- много да ви радва бебка и бързо възстановяване Peace

Нощни очи, топката е в теб сега, чакаме да ни зарадваш Hug

# 629
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
Да знаете, че не пиша, но следя темата от както минах четвъртия месец. Благодаряние на вас все повече се решавам третото ми дете да се роди по естествен начин както първото и да не се стига пак до секцио като при второто.
Докторите обаче постоянно ме стресират и ме вкарват в някакви супер филми и вече съм стигнала до там, че сънувам ужасни кошмари.

За това много ви моля , кажете ми дали има някаква опасност за операцията от предното раждане, което от преди 2г и 5м, в случай че бебето пак стане толкова голямо колкото предното. Докторът, който уж се нави да ме наблюдава през тази бременности и евентуално да раждам при него, преди два дни пак ме изкара извън релси. Като съм влязла в 9-тия месец според него ще трябва да ходя по 2 пъти седмично, за да се следи колко е голямо бебето. Според него ако пак е над 4кг, нямам шансове да родя нормално, защото имало риск от руптура на матката.

Та затова ви моля, ако има някоя от вас която да е родила по-голямо бебче след предишно секцио нека да ми пише, че ми е нужно малко подкрепа. Последните родени бебета като гледам все са под 4кг и затова вече наистина почвам да се чудя!  Rolling Eyes Извинявам се за объркания пост, но наистина колкото повече наближава, толкова по-зле се чувствам. Не искам пак операция, а пък от дурга страна ме е страх да не се случи нещо с мен или бебето, сам защото съм си навила на пръста пак да родя нормлано! Защото според околните , това е едва ли не прищявка от моя страна Confused Cry

Общи условия

Активация на акаунт