Прием в детски ясли гр.Варна - 2010/2011 г. - 1

  • 46 599
  • 779
  •   1
Отговори
# 1
  • Варна
  • Мнения: 692
Благодаря за темата, AnMary!  Peace
И започвам с въпрос: отпадна ли районирането? Уж се говореше, че ще отпада, а като гледам сайта на Общината, май не е още ...

Последна редакция: чт, 04 ное 2010, 18:36 от Amica

# 2
  • Мнения: 252
Благодаря за темата!

Ние започваме, живот и здраве, към средата на Ноември да водим детенце в "Детско сърце". От началото на Януари досега все не сме класирани, а аз трябва да се върна на работа. Ядосвам се, че ни искаха удостоверения за платени данъци към Общината, за да имаме право да дадем детето на детска ясла, но сега ние няма как да искаме от Общината обещанието, че няма да работя за едната забавачка на същото това дете дори и да съм изряден данъкоплатец. Няма да задълбавам темата, но живеем в един параграф 22, на който краят му не се вижда.

# 3
  • Мнения: 86
Честито за новата тема!Дано всички деца да ги приемат!Ние също чакаме от януари, но няма никакъв резултат, а и не виждам скоро да се отворят нови места в "Младост".
Бубе - можеш ли да кажеш какви са таксите в "Детско сърце" и има ли осигурен транспорт.
Амика - доколкото ми е известно отпадна районирането за всяка ясла поотделно /преди към всяко детско заведение имаше определен брой улици или блокове/, а сега разшириха районна /Младост, Одесос, Приморски и т.н./.Ако някой има различна информация - моля да я сподели.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Честито за новата тема!Дано всички деца да ги приемат!Ние също чакаме от януари, но няма никакъв резултат, а и не виждам скоро да се отворят нови места в "Младост".
И ние така. Sad

# 5
  • Мнения: 252
Бубе - можеш ли да кажеш какви са таксите в "Детско сърце" и има ли осигурен транспорт.

Таксата в нашия случай е 270 лв на месец. Плаща се предварително за следващия месец, а ако детето отсъства, ще му се приспадне от следващата такса. Ще я оставяме в забавачката към 8-8.30, а аз ще трябва да я вземам до 13 часа на обяд. Таксата включва закуска и обяд. Не попитах за транспорт, защото мъжът ми ще кара с колата детето сутрин, а аз ще ходя с автобус до там на обяд. Луда работа, но много ми хареса мястото, а и дъщеряя ми веднага се хвърли да прегръща директорката и я хареса. Вила Вилекула се намира на Почивка. Живеем и работя близо до Катедралата, така че можете да си представите какво тичане ще падне.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 45
И аз ще следя темата....
Ние чакаме за ДЯ 4...,но кога ще ни огрее, скоро не са имали прием  Sad

# 7
  • Мнения: 456
Благодаря за темата, AnMary!  Peace
И започвам с въпрос: отпадна ли районирането? Уж се говореше, че ще отпада, а като гледам сайта на Общината, май не е още ...

И аз се чудя, че искам да кандидастваме за ясла която не е в нашия район Confused Иначе наистина в сайта районите още си стоят Confused В крайна сметка като отида другата седмица да подавам документите ще стане ясно какви са шансовете ни да кандидатстваме за тази ясла...Директорката уж каза че няма проблем да почнем от 1-ви юни и да побързам да подам документите до началото на декември тази. Само че не споменах тази подробност - че сме в друг район...Мисля като първо желание да пиша нея, а като второ и трето двете ясли които са сравнително близо до нас и са в нашия район.

# 8
  • Мнения: 656
Здравейте момичета! Ние сме от чакащите за прием от догодина, подадох вече документи, но имам едно питане. Съпруга ми си смени адреса по лична карта с настоящия ни адрес, намира се в същия район в който беше и стария адрес. Трябва ли да нося на директорката копие на новата лична карта или да подменям подаденото заявление? Промятана се състои само в промяна на различен блок и етаж, но на същата улица и в същия район.
Момичета да ви попитам и кога ще се приемат заявлания за прием в яслените групи към ОДЗ?

Последна редакция: пт, 05 ное 2010, 15:50 от Netty

# 9
  • Мнения: 212
Какви са тези нови правила за прием в ОДЗ, които тепрърва щели да се приемат? Данеби да се касае за това децата от яслената група в ОДЗ да не се прехвърлят в градината на ОДЗ-то?  newsm78
Ако някой е наясно, моля ви споделете.  Hug

# 10
  • Мнения: 88
Привет!
Аз имам една чуденка:) Моето момче е роден Януари 2009 и за сега няма да го пускам на ясла (бабите помагат), защото ще става батко и се притеснявам да не носи вируси на бебето. Но искам от другата година да кажем Август- Септември да тръгне на градина, за да може бабите да поемат малкият, ако се наложи да се върна на работа. Чудя се дали има смисъл да подавам документи за чиста ясла, тъй като Януари 2011 трябва да го изпишат като навърши 3, а ми се струва, че до май 2011 ще е твърде голям вече да си седи вкъщи, когато е официално приемът на набор 2009.
Дали ще мога да го пусна на градина от Ноември примерно 2010 (ние сме за Слънчо, в район одесос). За ясла сме за Звънче..за което не са много хубави отзивите. А отделно се чудя дали да не подам пак за ОДЗ (примерно в Победа, което не ми е много далече).
Ще съм благодарна мамчета да споделите вие как бихте постъпили на мое място?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 023
babyblue за градина трябва да има навършени 3 години.И аз си го мислих това,но не става.В годината която навършва 3 тогава и се подават документи за градина. Peace

# 12
  • Мнения: 212
Привет!
Аз имам една чуденка:) Моето момче е роден Януари 2009 и за сега няма да го пускам на ясла (бабите помагат), защото ще става батко и се притеснявам да не носи вируси на бебето. Но искам от другата година да кажем Август- Септември да тръгне на градина, за да може бабите да поемат малкият, ако се наложи да се върна на работа. Чудя се дали има смисъл да подавам документи за чиста ясла, тъй като Януари 2011 трябва да го изпишат като навърши 3, а ми се струва, че до май 2011 ще е твърде голям вече да си седи вкъщи, когато е официално приемът на набор 2009.
Дали ще мога да го пусна на градина от Ноември примерно 2010 (ние сме за Слънчо, в район одесос). За ясла сме за Звънче..за което не са много хубави отзивите. А отделно се чудя дали да не подам пак за ОДЗ (примерно в Победа, което не ми е много далече).
Ще съм благодарна мамчета да споделите вие как бихте постъпили на мое място?
Най-вероято няма да го изпишат януари, а чак юни месец(изписват се само тези, които навършват 3г до 31.12), защото се поучава един парадокс, ако го изпишат януари -хем не те искат в яслата, хем нямаш право да си на градина, защото си малък. Предполагам зависи от директорката, но познавам няколко майки, на които децата им са точно януари и ще си стоят в яслата до юни.
И един съвет, най-лесно се адаптират децата лятото, когато играят на площадката навън, по-добре е да се пусне през лятото.

# 13
# 14
  • Мнения: 233
Пожелавам ви успех на всички.Ние ще освободим едно място в ДЯ 5.Утре отиваме да пуснем изследвания за градината.Яслата е чудесна,персоналът е добър,отгледаха и двете ми деца.

Общи условия

Активация на акаунт