Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 588

Кики, много е гальовна принцесата ти Simple Smile Много мило ми стана от поста ти  Heart Eyes Моята не си пада по тези неща. Аз я уча да милва, гушка и целува, но го прави само, когато я подтикна. Понеже все се засилваше към другите деца и сега докато тръгне й казвам "гушкай и милвай", защото иначе голям пердах ги чака  Mr. Green

Танци - и Мони е прима-балерина  Mr. Green Чудя й се от къде ги е видяла тези неща. Тя цяла хореография има - клякане, пляскане, завъртане... Голяма скица ви казвам  Joy Трябва да я издебна тези дни за едно клипче...

За национална среща съм много ЗА. Аз много обичам да пътувам, но таткото... Ето вече 3 пъти му мрънкам да идем до Варна с детето да се видим с бебешоците там, но... "То пари няма, ама аз ко ша прая, сега ли точно..." АМАН ВЕЧЕ!!! Така, че не обещавам нищо...



Сисе: Извиняваѝ, че сега те отразявам, но...

Много са сладки нали...нашите танцьорки, ще ги съберем трите и с мама НЕЯ..и кункурс ще организираме до година! Heart Eyes

А относно мъжлеУ ти...все едно за моя си писала..хехех... Laughing Тоѝ наистина много работи и не съм убедена, е ще го убедя! Simple Smile
Ама вие даѝте предложение дали става с автобус да се пътува! Wink

# 616
  • София
  • Мнения: 813
Синапова, за разнообразие няма да те критикувам /много/.
Аз това не бих го направила, но си е мое лично мнение, всеки си носи отговорност за действията или бездействията. НО недей да разчиташ някой свише да ти пази детето, а теб да те няма. Стелето добре го е казала за пушката.
И аз вземам кухня, впрягам каляската с елените, обличам го като за северния полюс пълно снаряжение, и се допързалваме до кухнята. За няма и 10 минутки ходим и се връщаме, двамата. Ако е мноооого лошо времето, ще сготвя нещо, ако не яде готвеното има купешки пюрета, абе варианти се намират. Откакто е застудяло излизаме всеки ден, за по малко но на въздух, а и вятър да няма. Студа не ме плаши толкова, колкото ако е ветровито. Въпреки че пък има дъждобран за вятъра  Laughing
Защото дребчовците все намират нещо невероятно да свършат, ето днес Емо пръсна едни списания и докато се намеся се претъркули няколко пъти, доста театрално и без поражения, но се стресна. После се пъхна под леглото да си взема една играчка, ама като казвам пъхна, тоест целия, гледах отстрани само дали ще успее, че много усилия впрегна  Joy Пъхането добре, ама назад не може и рееев, естествено аз СЪМ там. Колко ли още неща може да измисли дето не ми минават на мен през ума ... ще узная скоро сигурно  hahaha
Пъ Съ За мъжлетУ, на моето му обявих още от днес за 15.01, и той веднага ме отряза  Grinning, че затова отрано почвам "обработката"  hahaha

# 617
  • Мнения: 6
здравейте  Simple Smile
Точно от една година не съм писала ,но това не значи ,че не ви чета.
Така се получава от скитане по циял ден навън ,а изпити имах.Сега като се застуди малко ще се поспрем.
Днес отбелязахме първия сняг във Варна, и вчера имаше маклко ,но не ставаше за игра.Днес Елис така се радваше като вали и само изчакахме татко да тръгне за работа и навън.Слезнахме пред блока,че като се намокри малката да мога веднага да я прибера.
Беше голяма  забава  Joy
Синаповка-мислех ,че си правиш шега ,за да провериш реакциите ни,но се върнах назад да прочета предишните ти постове и......
ОТИДИ НА ПРЕГЛЕД! накратко иначе няма да ми стигнат 50 стр да кажа какво мисля.
Реакциите на останалите майки ,така като гледам на всички са еднакви и трябва сериозно да си помислиш.

# 618
  • Мнения: 307
ами по тази логика дай да не ходим до тоалетна дори. Не знам от кога майките трябва да са супер въздесъщи същества и супер идеални. Мислите ли че циганките нон стоп си гледат децата и им треперят. Ами или ще стане човек или не това е положението.

То по тази логика и като го гледаш може да стане нещо и въййййййй

Съжелявам не съм толкова идеална майка колкото сте вие

# 619
  • Мнения: 53
Ох боШкееее моля ви хайде да не спорим и разваляме темата сега,не се надигайте да нападате.

Синапова ,циганките имат по сто деца и те се самоотглеждат,и сигурна ли си че няма лоши случки и при тях.Ние не сме идеални майки нито една от нас,никой не казва че като ходиш по детето няма да се случи нещо.Но не предизвиквай съдбата това е.

Защо ми се струва че тази тема ще я затворим по рано Thinking Whistling Crazy


Нея хихихи все забравям че си "туристка"  hahaha Вярно че на теб може да се разчита за голЕмата среща Hug

Пъ.Съ. Ооооо Слънцееее добре че е ФейсО да се гледаме там Hug Хайде пиши по често,метни тук една снимка на Елис да я видят каква е хубавица и другите Hug

Пъ.Съ. 2 Васиииии иди иди че стана...  hahaha

# 620
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Синапова, не става въпрос за идеални майки. Ако ще го правиш с цел възпитаване в самостоятелност, подходът е напълно погрешен. Единствено ще го възпиташ в самотност. Детето на тази възраст трябва да расте уверено, че има някой до него. В самостоятелност ще започнеш да го учиш първо да играе само, после да се обслужва само, да взима решения само ... Но всичко с времето си. В момента децата имат нужда единствено да се чувстват обичани и сигурни.
Ако е за времето, тези дни не е чак толкова бедствено, че да не можеш да излезеш с него или ако ти е толкова проблем намери някой да я взима кухнята. Ако ще и срещу заплащане.

А примерът с циганките изобщо не е удачен, по новините с изпогорели деца оставени сами в домовете си са 99% от ромското население.

# 621
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мия, надушвам ги аз тез работи  Mr. Green

Пиша в отделен пост, че по-бързо да изписваме темата  Hug


П.п. А и Синапова, има доста книги за възпитанието на децата, ако не можеш да си позволиш рови из нета, чети, съвествай се с други майки.

П.п.п. Който не е видял във Фейсбук клипчето с Никол, как казва "благодаря", ето http://andreyapenkovska.multiply.com/video/item/61/61

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 18:53 от wassilena

# 622
  • Мнения: 307
всяко дете си е различно и се наглася спрямо майка си.
Моето дете си играе само аз си готвя свиря си ровя из интернет а той си играе, и дори има на секцията място което стига там му стои преходната чаша с вода и си взима и си пие сам. Като му писне от мен ходи в другата стая и затваря вратата, а там няма какво друго да направи освен да си дрънка на пианото и да си изследва звуците. Като му писне се заиграва с една топка. Там няма нищо друго освен няколко играчки леглото му и пианото и една етажерка с малко книги и ноти които са на последните две рафтчета а долните рафтчета са с негови играчки.

# 623
  • Мнения: 6
Браво на Николк!Много е сладкаSimple Smile
Елис говори на френски и японски засега Grinning

# 624
  • София
  • Мнения: 88
Синапова, бе тя и оная циганка оня ден казваше, че не е очаквала,че като го "млатнат само един път" с дървото по главата, ще умре, ама те-на пробваха хората. Ако се сравняваш по интелект с тях ....

# 625
  • София
  • Мнения: 88
Освен това - както разбрахме, циганките кашлица с греяна ракия лекуват, пък ние друго мислим.
Така, че, моля те - тия оправдания не на мене. Постъпката ти е ужасна и толкова.
Аз също не мога да готвя.
Ми купи две пюрета и две каши да имаш в къщи за екстремни случаи. Кус-кус и сирене купи.

# 626
  • София
  • Мнения: 88
Ами преди два дни на съседите една тръба вода изби и стана наводнение. Какво очакваш в такава ситуация - Митко да си вземе якето и да излезе на вън ли? Ами и да заключи ако искаш?
Айде стига, че само се ядосвам вече  #Cussing out

# 627
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
slance666, тя Никол знае още цееееели 7-8 думички - как прави котето, кучето, кравата, патето, кончето, тата, мама, баба, та та (чао) и това е. Просто тези опити за "благодаря" са ми много странни, защото други лесни думи не се опитва да повтаря, но на тази й е намерила чалъма  Joy

# 628
  • Мнения: 53
Алюююю J.R. успокой се бре моме  Hug Брей каква зодия си че така се палиш hahaha
И аз да кажа за сиганити (циганите) то от оставянето им да са самостоятелни от малки затова пропушват на по 5-6г. и правят секс и забременяват на по 11-12г. Хайде стига точка бочка.

Ей хайде  я оставете Синаповката хайде стига...иде коледна тема с аромат на меденки,на канела,с привкус на топъл шоколад и мляко с какао.
Вместо да се палите я вземете качете снимки на децата за колажа да не ви почна Mr. Green hahaha

Слънчо мой Мишко и той тези двата езика ги говори.Да ги съберем да си поговорят  hahaha

Васи е как ние мерудийте големите баш мафиотки ако не сме тук Mr. Green
И тук да кажа че Николче ме просълзи с нейното благодаря.Нацелувай я Hug

Хайде че ме чакат за вечеря  Heart Eyes

# 629
  • София
  • Мнения: 222
Eee викам си темата лети направо, утре пускаме нова, а то Синапова пак взривила трибуните...

Ми аз се чудя какво да кажа, то много се изписа, съгласна съм с останалите майки... На кратко и без обиди - не мисля, че на тази възраст сега ще го научиш на нещо като го оставяш сам. Знам че живееш с идеята, че детето ти е напред с материала и е по-развито от останалите, но въпреки всичко не виждам каква точно дисциплина възпитава оставането му сам в къщи в момента при положение, че както сама казваш той си играе сам дори и като си там.  Това на което искаш да го научиш явно той го е постигнал вече...
Аз също се стремя да извеждам Ева всеки ден и на твое място бих го взимала с мен до кухнята. Той нали рано проходи, би трябвало вече да е достатъчно стабилен. Ако искаш да го учиш толкова на нещо - ми води го за ръчичка до там и обратно, да свиква да ходи по неравните ни тротоари и улици ...
Колкото до това дали може или не може да се случи нещо, наистина да не предизвикваме съдбата - примери и случаи бол (отвори новините - поне веднъж седмично има ужасни случки). Аз съм вадила на Ева от устата парчета фурнир от холната ни врата. Остро, отчупено от нея, но извадено защото съм тук до нея и мятам по едно очо постоянно дори и да готвя, чистя, ходя до тоалетна и т.н. Естествено че и докато го гледаш може да стане нещо, но вероятността за това е много по-малка.

Сега за нещо хубаво - Василена гледах още в ФБ клипчето, много е сладуреста малката. Ние сме далече от такива постижения, едвам да-да и ам-ам от скоро се чува....

Общи условия

Активация на акаунт