Токуда Болница - София - 7 тема

  • 46 669
  • 729
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
В темата се обсъждат раждането, престоя и лечението в Болница "ТОКУДА" - гр. София

Сайт на болницата
Телефонен указател
ДКБ и лабораториите за изследвания работят и в събота, а резултатите от тях могат да бъдат проследявани и онлайн – след еднократно заявяване за парола.
Детска кухня Токуда


Местоположение на болницата
бул. "Никола Й. Вапцаров" 51Б (с кола входът е от ул. "Ат. Дуков"), кв. "Хладилника", 1407 "Лозенец".
Болницата разполага с паркинг за колите, като първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.

Транспортни връзки:
Автобуси: 88,120
Маршрутна линия: 32
Карта

Транспорт от Централна Гара:
От Цетрална гара – Автобус №305 до спирка "Румънско посолство"
От спирка "Румънско посолство" – Автобус № 120 до спирка "бл. 4 ж.к. Лозенец"
(след светофара при ул. Атанас Дуков)

Предишни теми:
Болница Токуда  - тема 1
Болница Токуда  - тема 2
Болница Токуда  - тема 3
Болница Токуда  - тема 4
Болница Токуда  - тема 5
Болница Токуда  - тема 6

Добре дошли  Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 1 262
Благодаря за новата темичка Алена  bouquet
Веднага се записвам като един редовен потребител Grinning
За тези , които се интересуват отностно стволовите клетки, току- що ми отговориха от болницата, че трябва да се предупреди предварително лекаря , който ще ви води раждането и екипа му, за да оформят договор с избраната от вас банка за стволови клетки.Имат подписан договор с няколко такива банки, помолих да ми ги изпратят.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 067
Привет и от мен!!!

Алена
   bouquet Мерси за новата тема.

# 4
  • Мнения: 295
Слагам се и аз в новата темичка.Алена,благодарности  bouquet
Mari,мерси че сподели тази информация за клетките!

# 5
# 6
  • Мнения: 1 269
a.l.e.n.a , благодарности и от мен  Hug

# 7
  • Мнения: 39
Записвам се и аз   bouquet

# 8
  • Мнения: 82
 И аз да ви следя

a.l.e.n.a, благодаря за новата тема

# 9
  • Мнения: 205
вместо " запис"  да попитам- като ти сложат катетър в гръбнака как лежиш по гръб, и като не си усещаш краката как се местиш от лява кълка на дясна. Всъщност си давам сметка, че не знам какво представлява секциото. Каква е разликата между спинална и епидурална упойка. Не ми се смейте, но доскоро си мислех, че секциото се прави с пълна упойка  Embarassed
Момичета, ако обичате някоя от вас да ходи да роди вместо мен Joy

# 10
  • Мнения: 196
Я и тук за попитам  - в момента по новините страшно се шуми за т. нар. избор на екип, в Токуда знаем, че е задължителен, но новия здравен министър каза, че максималния горен праг за всички болници ще стане 950лв., което е доста по поносимо от 1500 както е за раждане в Токуда при все, че минаваш и по здравна каса. Дали ще ни огрее да намалят цените или просто ще ги "регламентират" по друг начин?

# 11
  • Мнения: 76
вместо " запис"  да попитам- като ти сложат катетър в гръбнака как лежиш по гръб

И аз наскоро точно това се чудех Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 4 589
look_at_me катетъра не се усеща, защото ти слагат лепенк аи ти го премятат през рамо, няма страшно. Краката не ги местиш, местят ти ги сестрите, но малко след секциото като те оспусне, анестезиолога идва да те провери, ти помагат и после като се отпуснат, ще си ги наместваш сама  Joy

# 13
  • Мнения: 1 262
look_at_me, разликата е , че при епидуралната оставят катетъра в гърба ти по време на операцията и след нея, като вливат периодично дози от анестезията , също така иглата не прониква в  обвивката на гръбначния мозък, докато при спиналната правят еднократно вливане в гръбначната обвивка. На мен ми правиха секциото с епидурална, но пък във Франция такава е практиката при секцио да се използва епидурал.
И на мен хич не ми се раждна секцио , отново!
Иначе за лежането по гръб, ами явно не пречи изобщо да се лежи с катетър в гърба.
Исках да ви попитам , къде ви сложиха абокада?Защото четох, че някой от момичета споделиха , че са им ги слагали в китката, на мен това ми е слабото място, имам някаква фобия, даже не мога да си погледна вените там Sad
Предпочитам в горната част на ръката , или във горната вена, там където вземат кръв от вената.

Последна редакция: пт, 12 ное 2010, 19:33 от mari:)

# 14
  • Мнения: 83
Алена, благодаря за новата тема, запис и от мен Simple Smile
...да попитам и теб. Имам спомен, че някъде назад в темите споменаваш, че си раждала при Колева (дано не греша). Ти как роди физиологично или секцио? Все още се наявам да се намери някой който е раждал физиологично и да сподели как е при Колева в тази ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт