Болница Токуда - тема 6

  • 39 886
  • 736
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 391
В темата се обсъждат всякакви въпроси свързани с раждането, престоя и лечението в Болница "ТОКУДА" - гр. София

Отделения

Важна информация

Важни телефонни номера:

Централа: 
02/403 4000
Информация:
02/403 4900
Централна регистратура:
02/403 4901
02/403 4902
02/403 4903
02/403 4904
02/403 4905

Локални регистратури:

Акушерство и гинекология:             
02/403 4928

Вътрешно отделение:                     
02/403 4917

Дерматология и венерология:       
02/403 4933

Дентална медицина:                       
02/403 4932

Еднодневна хирургия:                     
02/403 4930

Кардиология:                                     
02/403 4912

Кардиохирургия:                                 
02/403 4912

Клинична лаборатория:                   
02/403 4196

Клинични микробиология:
02/403 4195

Клинична патология:                                             
02/403 4094

Лаборатория по трансфузионна хематология:
02/4034167

Лечение на болката:                         
02/403 4933

Лицево-челюстна и пластична хирургия: 
02/403 4911

Неврология:                                         
02/403 4911

Неврохирургия:                                   
02/403 4911

Неонатология:                                     
02/403 4928

Неотложно звено:                             
02/403 4150

Образна диагностика:                       
02/403 4920

Обща хирургия:                                   
02/403 4918

Офталмология:                                   
02/403 4911

Ортопедия и травматология:         
02/403 4918

Педиатрия:                                           
02/403 4948

Съдова хирургия:                                 
02/403 4912

Урология:                                               
02/403 4910

Уши Нос Гърло:                                   
02/403 4928

Физикална терапия и рехабилитация: 
02/403 4925

Хоспис Токуда
02/403 4600

Важно: По телефона не се дава информация за лежащо болни. При необходимост тя се получава на място от лекаря с предварителното съгласие на пациента.


Предишни теми:
Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4
Тема 5
Заповядайте в новата тема
 
 
 

# 1
  • Мнения: 196
Записче от мен Peace

Темата, която сте подхванали за окситоцина -наистина болката се засилва, но много се ускорява раждането. Аз часове наред се разхождах и по 2-3см. само разкритие, като ми включиха окситоцин вярно много се засилват болките, но и контракциите стават по регулярни и по-бързо се стига до разкритие. Иначе само се мъчиш. Има си и положителни страни. Лекарите си знаят работата.

# 2
  • Мнения: 1 269
подкрепям мнението за захира, понякога е за добро  Peace

Niandre, благодаря за темата!

# 3
  • София
  • Мнения: 45
Запис

# 4
  • Мнения: 1 262
Запис!Благодаря на авторката Hug
При мен раждането може и да се проточи с дни, но окистоцинът е противопоказен за моят случай, колкото и бавно да е разкритието докторът трябва да почака, ще трябва да го подложа на тест за търпеливост Simple Smile Дано не се стига до там а всичко мине бързо и леко Praynig

# 5
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Запис!Благодаря на авторката Hug
При мен раждането може и да се проточи с дни, но окистоцинът е противопоказен за моят случай, колкото и бавно да е разкритието докторът трябва да почака, ще трябва да го подложа на тест за търпеливост Simple Smile Дано не се стига до там а всичко мине бързо и леко Praynig
обсъди го предварително с доктора
и като тръгнеш да раждаш му се обади да предупреди дежурните

# 6
  • Мнения: 4 202
Четейки темата преди раждането, доста се бях стреснала с този окситоцин, но на мен дори ми предизвикаха раждането, защото преносвах и въобще не ми се стори толкова страшен.
Вярно бях с епидурална, но аз при всички положения исках упойка.

# 7
  • Мнения: 304
Запис и от мен. Пиша от болницата, утре ще ми е плановото секцио.
Имам един въпрос - къде изчаква таткото докато трае операцията? Казаха ми - при слънчогледите, ама така и не я намерих тази стая и не знам как се стига до нея, та да обясня на мъж ми. Кога ще му покажат бебето? Ще може ли да го гушне?
nikolina_pikolina, искрено се радвам за теб и ти стискам много палци всичко да е успешно и безпроблемно  Hug

# 8
  • Мнения: 1 262
Радост, непременно ще го обсъдим.
А иначе как е Лазарова като човек?В смисъл доволни ли сте от отношението и?Някъде прочетох , че не е много разговорчива , но пък за сметка на това е голям професионалист.
Щица, пожелавам ти леко раждане, и утре да гушкаш най-прекрасното слънчице Hug

# 9
  • Мнения: 82
 Niandre, благодаря за новата тема   bouquet
Щица, за стаята със слънчогледите се минава през входа за спешното. Там охраната ще каже на таткото с кой асансьор да се качи. Бебето ще му го покажат веднага след операцията, но няма да му го дадат да го гушка. Ще има тази възможност ако си във ВИП и той те посещава там.

# 10
  • Мнения: 20
Понеже и аз съм се насочила да раждам в Токуда и от началото ходя на платена ЖК там, макар, че съм здравно осигурена (но понеже държах докторът, при когото ще раждам, да ми следи бремеността), та... интересуват ме 2 неща, ако сте запознати, ще съм ви благодарна, ако може да ми отговорите:

1. След като докторът, при когото ходя на ЖК няма договор с НЗОК, а не ходя другаде на ЖК, кой ще ми издаде направление за раждане?

2.Ако съм в обикновена стая (доколкото разбрах с още 3 жени), как стои въпросът с посещенията и по-точно с посещенията при бебето? Съпругът ми, майка ми и свекърва ми например ще могат ли да видят бебето преди изписването? все пак 5 дни най-малко да не го видят ми се струва малко гадно...

 

# 11
  • София
  • Мнения: 1 067
И аз да се разпиша...

Айде дано тия дни се похваля и с бебче...   baby_neutral

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 30
Щица, успешно раждане!

# 13
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Понеже и аз съм се насочила да раждам в Токуда и от началото ходя на платена ЖК там, макар, че съм здравно осигурена (но понеже държах докторът, при когото ще раждам, да ми следи бремеността), та... интересуват ме 2 неща, ако сте запознати, ще съм ви благодарна, ако може да ми отговорите:

1. След като докторът, при когото ходя на ЖК няма договор с НЗОК, а не ходя другаде на ЖК, кой ще ми издаде направление за раждане?

2.Ако съм в обикновена стая (доколкото разбрах с още 3 жени), как стои въпросът с посещенията и по-точно с посещенията при бебето? Съпругът ми, майка ми и свекърва ми например ще могат ли да видят бебето преди изписването? все пак 5 дни най-малко да не го видят ми се струва малко гадно...

 

лекарят, който те приема за раждане ти прави платен преглед и ти издава направление за хоспитализация и те приемат в болницата, другото си е тяхна работа

при мен беше така вече 2 пъти

разликата, ако си при лекар, който работи с касата е, че на него ще платиш само потребителска такса от 2.40 лв., а не преглед за 35 лв.

успех
  bouquet   Hug

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 181
Niandre, благодаря за темата  Hug

Щица, Фъстъчка успех и живи и здрави бебчета  Praynig Hug

Момичета, относно окситоцина определено , ако нямаш никакви родилна дейност, а преносваш , това е пътя... , но при положение , че родилната дейност си върви съвсем нормално имаш си хубаво разкритие, каквото имах аз , чувствах се прекрасно при контракциите с 6 см. разкритие, можеш съвсем спокойно да си контролираш дишането и си пълен "господар" на тялото си, поставянето на окситоцин за мен си е напълно излишно, в случая нямах и никаква възможност за никакви упойки.  Еми мога да ви кажа , че това изфорсиране,  изключително мн  ми повлия на ефективността на напъните, мускулите ми станаха неконтролируеми , почнах цялата да се треса като болна от паркинсон и всичко това е вследствие на окситоцина.  Този път съм наясно за какво става въпрос , така че по възможност не искам да ми се повтори , не ме приемайте за лигла въобще не става въпрос за болката , както ви казах , дори без упойка и един звук не съм произнесла , просто искам едно нормално раждане, в което аз съм си реален участник в процеса. Не може да искаш от родилката да ме приемат в 20:00 и в 20:30 да съм родила, точно това целяха при моето израждане. Еми не стана на тяхната , точно , защото ми източиха силите с окситоцина, ако щяха да ме оставят вместо за 1 час и половина щях да родя за 2 часа и половина , но спокойно без излишно хабене на сили , заради окситоцина.  

Мари, аз също преди лично да се срещна с  д-р Лазарова  бях с изградена представа за нея от форума, че не била словоохотлива , не говорила , мога да ти кажа че от срещата ни останах точно с противоположно мнение за нея, нищо общо с това , което бях чела за нея. Толкова лъчезарна, усмихната, обяснява спокойно , изслушва мн внимателно, въобще нищо общо като държание с това което имах като изградена представа.

Стана доста дълго, но не исках да възприемате погрешно моето мнение за окситоцина. Всичко написано от мен, е написано от мой личен опит и преживяване, просто явно всяко раждане наистина си е твърде индивидуално , така че не приемайте, че съм против окситоцина, просто в моя случай, беше напълно излишен,  акушерката искаше да се прибира вкъщи не и се чакаше   Confused

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 00:29 от nani-banani

Общи условия

Активация на акаунт