КИНО клуб 2

  • 26 895
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 254
Докарахме я до №2, браво на нас!!!

 Любимата ни карта

Първата тема

В края на предната нахвърлихте заглавия, ще напиша няколко тук, като се доуточним кои да добавим и кои да махнем, ще редактирам публикацията.

Marie Antoinette

Shan zha shu zhi lian (2010), Под клоните на глога

Den brysomme mannen / Неуместният човек / The Bothersome Man (2006)

The Kids Are All Right (2010)

Mother

Бялата панделка.



# 1
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 668
Shan zha shu zhi lian (2010), Под клоните на глога
Den brysomme mannen / Неуместният човек / The Bothersome Man (2006)
Mother


Това са нещата, които нямам и не знам дали ще открия.
Тина, мерси и честита втора тема Mr. Green

# 2
  • Мнения: 502
   Благодаря за новата тема, хаирлия да е !  Hug

  Гея ме изпревари... Laughing Laughing

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 02:05 от С О Н Я

# 3
  • Мнения: 2 053
Според мен Мария Антоанета е визуално красив филм, но не е постигната дълбочина на образа й, остава някак недокоснат. Затова не мисля, че има какво толкова да коментираме по него, но, разбира се, кажете ли, ще направим дискусия.  Hug

# 4
  • Мнения: 2 254
Съгласна за М.Антоанета, филм, който съм пропуснала, и не смятам да наваксам. ОК съм със София Копола, но К.Дънст не мога да я трая.

# 5
  • Мнения: 502
   Съгласна. Не съм го гледала, доверявам се на вашите отзиви.  Peace

# 6
  • Далече
  • Мнения: 438
Мария Антоанета ми  е един такъв розов и захаросан, подхранен иначе с не - лоша музка. Някъде бях чела, че С. Копола се опитала да представи Мария Антоанета като рок звезда та и аз не виждам много за обсъждане. Филмът не е крайно лош, но спред мен попада в категорията леки и забавни филми.

 Давайте още предложения . Funny Games на Ханеке не го искате така ли? Може би някой щеше да ми обясни каква му е идеята на тоя филм  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 783
На мен пък ми хареса Мария Антоанета, като лек и забавен или розов и захаросан не бих го определила, но това е защото съм чела книгата за МА на Стефан Цвайг, която много ми беше харесала и винаги съм имала симпатии към МА. И подозирам, че заради това виждам повече драма във филма, отколкото захар Simple Smile. Не ме разочарова, типичен за София Копола е, музиката е наистина интересна. Virgin Suicides и Lost in Translation са определено по-добри обаче. Това, което ми харесва при нея е, че не се плаши да прави филми различни от съвременното динамично кино и кадрирането и е винаги изпипано, филмите и са като фотография почти, а героите са все млади и загубени в съвремието си. Определено съм ѝ фен.

Каквото изберете, особено Ханеке и Kids are alright е ОК за мен.

На Борат много се смях и не бих го определила, като глупав, ама чак втори път няма да го гледам  Grinning.

# 8
  • Мнения: 1 783
Само да допълня, че Лиза Холоденко направи и Laurel Canyon, който има килър саундтрак, един от любимите ми, надявам се и The Kids Are All Right да има добър Simple Smile.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 880
честито да ни е второто издание! Simple Smile

аз съм "ЗА" да коментираме "Бялата панделка", имам го и отдавна му се каня. "Майка" също го имам и обичам азиатско кино, тъй че с удоволствие ще го пусна.
и The Kids Are All Right ще гледаме вероятно всички, само кажете кога ще му е реда да го коментираме.
за европейския и японския филм - както прецените (аз на Джан Имоу ще го видя непременно, мога и да го кача в tranz.it).

и сега "Бялата панделка" ли? и докога е срока за гледане?

# 10
  • Мнения: 2 529
Надявам се и втората тема да върви така добре и интересно  Hug

Чудесни предложения, както винаги  Simple Smile Иска ми се да успея да взема повече участие в дискусиите, но понеже не мога да гарантирам, няма да е честно и да участвам в избора  Embarassed

Споменали сте Абас Киаростами, в момента последният му филм "Вярно с оригинала"/ Copie conforme (2010) http://www.imdb.com/title/tt1020773/ върви на Киномания, вече минаха и 3-те прожекции, но се намира по тракерите...

Ханеке е интересен и ако изберете него може паралелно да се коментират и други негови филми, освен "Бялата лента"...

# 11
  • Мнения: 502
и сега "Бялата панделка" ли? и докога е срока за гледане?

  От утре да пишем за Ханеке и  Бялата панделка, какво ще кажете ?  
  Повечето сме го гледали, който не е успял, все ще може да го види и да се включи до края на седмицата.

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 10:58 от С О Н Я

# 12
  • Мнения: 2 053
Някакъв линк да има към панделката, че не мога да го намеря?

# 13
  • Мнения: 76
за мен това, което казва Ханеке в "панделката" го казава напълно същото и в "Cache". А то е - няма една истина, истина не съществува, всеки има своя истина. Не мисля, че го подкрепям на 100%, но е напълно прав в този смисъл, че специално в 99% от съдебните дела и криминалните прояви е точно така - истина няма, всеки вижда истината през своите представи, което ми напомни за 12 Angry Man и как обърнаха случая от едната крайност в другата, винаги може да изкараш виновния - невинен ангел и обратното.

Панделката обаче е още по-завързан и мрачен от Cache. Хубав филм общо взето

# 14
  • Мнения: 502
   На мен филмът доста ми хареса като визия. Актьорите бяха много добри, и децата, и възрастните.
 Но идеята, посланието, ме отблъснаха. И не съм съгласна с Ханеке. Бърка ти в душата, ранява те, а обяснение за това няма. Трябва сам да го търсиш. Оставя отворени всички въпроси. Сега всеки може да тълкува филмът както сам прецени, и както казва zico2, всеки ще търси своята истина.
 Много тежък филм. Този режисьор ми е непознат, сега си свалих да гледам "Забавни игри". Ще му дам шанс, но не обичам този род кино- целта му е единствено да причинява болка. Не го разбирам.
  Говорихме преди за плагиатството от Бергман- сцената е взета цялата, но е направена доста по-грубо, репликите са цинични...Не ми хареса, още повече като знам как звучеше в "Причастие".
  В кинематографично отношение филмът просто няма недостатъци, перфектен е, като изключим копирането от Бергман.
  Има някои  забележителни сцени, и то точно най-болезнените. Персанжите бяха много убедително представени, изобщо личи талантлива режисьорска ръка, майсторско операторство, добри актьори.
  Но на мен това не ми е достатъчно, за да го харесам. Дори и в най-жестоките драми на Пазолини, Бергман или Триер например, намирам малко топлинка и лъч надежда. Тук няма, жестоко е.

  Иначе ако има класация за най-долното човешко същество, което някога се е раждало, то докторът от този филм спокойно може да я оглави.
  

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 21:36 от С О Н Я

Общи условия

Активация на акаунт