Глоба за декларация 7

  • 118 620
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 785
Има ли някой да е подал декл 7 за период преди 2008г, неплатените осигуровки за тогава виждат ли се в справката по ЕГН?

В България едва ли има такъв  Wink Декларацията е от 2010 г. Не, не се виждат вече - от няколко дни е промяната, преди се виждаха.

# 481
  • Варна
  • Мнения: 6 315
НАП са пуснали анкета на началната си страница, какво мислим за тях. Wink

http://nraapp03.nra.bg/anketi/survey.php?survey_id=80

# 482
  • Мнения: 8
Simple Smile Ако преди си подавала някога тази декларация може и да се разминеш само с предупреждение. Аз също изпуснах срока за подаване с 2 месеца , но в НАП Варна в момента когато ходих не глобяваха и минавам само с предупреждението! Simple Smile В момента на подаване трябваше да ти кажат какво ще е при теб .

londar, на теб директно ли ти казаха, че няма да ти бъде наложена глоба, а получаваш само предупреждение? Връчиха ли ти Акт?

Това, което ме интригува е дали има хора с връчен Акт, но въпреки това неналожена парична глоба...  Praynig

# 483
  • Мнения: 0
Имам акт. Чакам другата седмица решението, но служителките в НАП, ми казаха че ще имам предупреждение само Simple Smile

# 484
  • Мнения: 8
Имам акт. Чакам другата седмица решението, но служителките в НАП, ми казаха че ще имам предупреждение само Simple Smile

londar, благодаря за отговора!
Даваш ми капчица надежда за благоприятно развитие на нещата и при мен.  Rolling Eyes

# 485
  • Мнения: 0
Ами най-добре ако имаш познат в НАП, помоли да ти кажат какво в положението Simple Smile

# 486
  • Мнения: 341
Не бих разчитала на близък в НАП, аз нали имам... заради такива съвети от "близки" подавам документи, като ме плаши глоба за това, без някой да ми каже, че мога да изчакам Н-срок и да ги подам, ама без глобата. #2gunfire Дотам ли я докарахме от глобите на роднини да си "изработваме" годишните премии. #Cussing out

# 487
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Има два варианта за поведението на служителите на НАП: или са инструктирани да действат в ущърб на хората( съответно в полза на НАП заради събиране на глоби), или са некомпетентни!

# 488
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Има два варианта за поведението на служителите на НАП: или са инструктирани да действат в ущърб на хората( съответно в полза на НАП заради събиране на глоби), или са некомпетентни!

И двете, бих казала! Peace
Процент от събраните глоби все пак отива за премии! А, че повечето са неосъществени счетоводители също е вярно!
Акъл от НАП - не! Само по мейл и в писмена форма. Mr. Green

П.С.
Обаждаме се веднъж на националния, ама много ми беше накипяло. ooooh!
 Дзън, дзън...изчЕкайте, ма ви записваме и ...т.н.

"-Добър ден, на телефона....с какво мога да Ви помогна?
-Добър ден! На телефона е...... Преди да задам въпроса си, бих искала да Ви информирам, че разговорът ни се записва, тъй като ми е важен и належащ Вашия отговор."  Joy
 
  Задавам си  аз въпросчето....посмисли малко дамата и... " -Моля, изчакайте да се консултирам с колега - специалист..."

Изчаках, аз, ама връзката прекъсна - ей така от само себе си... ooooh!

Последна редакция: вт, 26 фев 2013, 19:48 от Wild_rabbit

# 489
  • там където се случват чудеса и мечтите се сбъдват
  • Мнения: 159
Добре де,и аз да питам.Аз съм безработна от април 2011год.,не съм подавала Д7.Сега ако я подам,давността нали е минала,дали ще ме глобят?И най-вече с каква дата да я подам,какъв период да пиша newsm78,нищо не разбирам,кой знае какво ще ми кажат да попълвам там в НАП.

# 490
  • Мнения: 25 610
Има два варианта за поведението на служителите на НАП: или са инструктирани да действат в ущърб на хората( съответно в полза на НАП заради събиране на глоби), или са некомпетентни!

Добре де, защо не предположите и трети вариант - на фона на всички простотии, които се сътвориха напоследък, някой в НАП (или на друго ниво) да е проявил добрата воля да облекчи състоянието на ошашавените хорица?
Все си мисля, че няма начин там да събрани всички тъпанари и изроди на държавата, не може да няма и разумни, отговорни хора, на които също този хаос да не им допада.
Дано оптимизмът ми не е безпочвен...  Rolling Eyes

# 491
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Како, както се казва "а дано, ама надали"! Laughing
И все пак да уточня, че имам предвид поведениете на последните две  служителки, които ме обслужиха в НАП. Любезни, свят да ти се завие, ама не ми помогнаха. Давам пример: внасям януари ЗО за последните три месеца. Пълно мълчание за декл 7,а без нея е било ясно вече, че напразно ще платя. Оттук се бях подковала, че трябва да попълня заявление за кой период ще плащам. Казвам там, че искам да го попълня. Отговор:"не ви трябва, но щом искате" Confused Добре, че попълних, поне има вероятност да ми зачетат някога платените суми, имам си и платежен документ. Ами ако я бях послушала служителката!  Confused Освен това тя ме караше да попълня като период и месеците от 2001 и 2002 г., които е ясно, че ще отпаднат по давност. Добре, че знаех и това!

А, имам случаи и когато са ме обслужвали съпричастни служители, вдигнали ми кръвното заради техен проблем! Разкачване на файлове при тях и известие за плащане в седем дневен срок на 4-цифрена сума! Е, всичко е наред, оправиха си проблема. Ама не ми се беше случвало досега и имаше вероятност да получа инфаркт! Laughing

# 492
  • Мнения: 341
Аз продължавам да се чудя, понеже така и никой нищо не каза - моите невнесени гимназиално-студентски ЗО от 2005, дето изведнАж ми изчезнаха от здравния статус, платени ли са, или просто нападжиите като са видели, че имам такива, са ми ги опростили автоматически?
Като въведоха единната сметка, що не въведоха единна система за граждански и осигурителен статус, пак да попитам? Не че търся отговор на риторичен въпрос  Blush

# 493
  • Linz
  • Мнения: 11 619
бонбон, минали са повече от 5 г, виж тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=699673.0

Редактирах. Мишката ми направи номер, сори. Постнах го без да проверя какво отваря, а това беше предишния линк, който копирах ooooh!

Последна редакция: вт, 26 фев 2013, 22:41 от R&S

# 494
  • Мнения: 341
 Laughing точно "там" ли трябва да видя?  Joy
Питам, защото нали не се опрощавали автоматично, трябвало да се подаде заявление. А моят внесен декември продължава да стои "без данни за ЗО".

Общи условия

Активация на акаунт