Баба каза така ...

  • 540 412
  • 758
  •   1
Отговори
# 465
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Прегледах последните няколко страници, видях много полезни съвети  Peace
Благодаря   bouquet

# 466
  • Мнения: 144
iskam da vi popitam kakvo bih mogla da piq pri zabobol,bremenna sam v 4 g.s a chas imam utre,no mnogo me boli.Shte sam vi mnogo blagodarna ako mi otgovorite izvinqvam se obarkala sam temata  Embarassed

# 467
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
BALTAZAR, при зъбобол може да сдъвчеш няколко скилидки чесън върху болния зъб.
Преди няколко дни мен ме боля зъб, неделя вечер, а аз не обичам да пия лекарства...Разрових се из нета и попаднах на този съвет. Много ми помогна.  Peace

# 468
  • Мнения: 720
БЛАГОДАРЯ  ВИ  Heart Eyes  за споделените рецепти и знания       bouquet
Използвах рецептата за черната ряпа , издълбана и намазана с мед отвътре ...  Heart Eyes кашлицата на малката бързо се повлия      bouquet
е , това в съчетание с топлене вечер на крачетата с топла вода с морска сол, и една носна кърпичка навлажнена с ракия и поръсена с хлебна сода -слагах на гръбчето й за през нощта (това ми го каза една бабичка в рейса , като чу как кашля малката ...)

# 469
  • Мнения: 147
Чудесна тема Simple Smile Много полезни неща  Hug

Искам да попитам при запек на 2 годишно дете, знаете ли нещо (аз ще продължа да търся и в темата), защото се притеснявам, че се превръща в проблем - просто вече го е страх да ака малкия юнак Sad
Благодаря предварително!

# 470
  • Мнения: 720
Чудесна тема Simple Smile Много полезни неща  Hug

Искам да попитам при запек на 2 годишно дете, знаете ли нещо (аз ще продължа да търся и в темата), защото се притеснявам, че се превръща в проблем - просто вече го е страх да ака малкия юнак Sad
Благодаря предварително!
Можеш да пробваш с пюре от сини сливи ...Когато Мимито беше по-малка когато имаше запек взимах от пъретата на "Ганчев" пюре има само сини сливи пюренце... Ако яде пюрета де... моята рано отказа да ги яде ... и продължих да й давам  настъргани плодове (докато преди това когато нямам време - давах пюренце , ама като престана да ги яде...)

# 471
  • Мнения: 957
За запек давай вода в която е вряло и киснало ленено семе. Давай я редовно. Между другото помага и при суха и дразнеща кашлица.

# 472
  • Мнения: 147
Чудесна тема Simple Smile Много полезни неща  Hug

Искам да попитам при запек на 2 годишно дете, знаете ли нещо (аз ще продължа да търся и в темата), защото се притеснявам, че се превръща в проблем - просто вече го е страх да ака малкия юнак Sad
Благодаря предварително!
Можеш да пробваш с пюре от сини сливи ...Когато Мимито беше по-малка когато имаше запек взимах от пъретата на "Ганчев" пюре има само сини сливи пюренце... Ако яде пюрета де... моята рано отказа да ги яде ... и продължих да й давам  настъргани плодове (докато преди това когато нямам време - давах пюренце , ама като престана да ги яде...)

За запек давай вода в която е вряло и киснало ленено семе. Давай я редовно. Между другото помага и при суха и дразнеща кашлица.




Благодаря, момичета  Hug Снощи я свършихме "голямата работа", но определено проблемът е по-скоро психологически, все пак ще имам предвид казаното и ще го изпробвам  Peace

# 473
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Petinka82 дъщеря ми бе така дълго време.Нищо не помагаше,даже Дуфалакт спря да и действа.Спаси ме кефирната гъба http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80
Ако бе  от Варна щях да ти дам.Аз я поръчах по интернет,но името и бе тибетска гъба.
Не само и нормализира стомахчето,но и започна по-добре да се храни и то с храни,които преди категорично отказваше(домат,краставица,зеле..).Ако имаш въпроси, пиши ми на лични.

# 474
  • Мнения: 957

Това тая гъба, дето се отглежда в мляко ли е?
А как се дава и какво точно се дава-гъбата или млякото?

# 475
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Само млякото се дава,а гъбата се слага в нова доза мляко за закваска.В линка по-горе всичко си пише.Технологията е много проста,а ефекта бърз.

# 476
  • Мнения: 679
На нас за запек са ни казвали много плодове - особено киви, сини сливи, грозде. Много течности. Сутрин на гладно 1 лъжица мед и чаша хладка вода. Вода от овесени ядки също може да се пие.

Напоследък малката ми е също със запек от доста време, подозирам, че също е психологически проблемът, но и не пие много течности де... /Иначе ни назначиха дуфалак всеки ден, докато почне да се изхожда нормално... + едни капки Гуталакс /Дулколакс/ - при по-тежки случаи/.

# 477
  • Мнения: 2 176
Гъбата е много хубава, но няма да реши проблма. Hug

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 00:53 от multimodal

# 478
  • Мнения: 147
Момичета, гъбата още не съм я пробвала, но от това което съм чела за психологическия запек - все едно описват нашия случай Sad... Иначе той се храни нормално и пие течности, но може би трябва всеки ден в менюто му да има нещо, което действа слабително - сливи, круши, грозде, киви, овесени ядки и пр. - като застраховка, въпреки че не съм сигурна дали ще действа... А иначе и на нас педиатърката ни каза всеки ден Дуфалак. Дано скоро успеем да излезем от омагьосания кръг на "страх - неакане".
Отново благодаря на всички!

# 479
  • Мнения: 1 569
Някой да е чувал за кашлица мед+ракия+зехтин?

Общи условия

Активация на акаунт