Баба каза така ...

  • 540 331
  • 758
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 164
Против повръщане-чай от джоджен или мента

Против разстройство-оризова вода, чай от шипки или дренки

При настинка(без Т)) -разстриване, но не обилно със чиста обезсолена свинска мас

При подуване на стомаха(газове)-чай от копър или анасон-същото и при желание за увеличаване на кърмата.

# 61
  • Мнения: 5 228
В темата "Баба каза така..." ще напиша и нещо, което казва Световната Здравна Организация, а не баба, но мисля, че тук му е мястото и е много полезно.

Разтвор за оводняване на бебето и детето при разстройство и повръщане:
1 л. гореща преварена вода
3 ч.л. захар
1 ч.л. сода
1/2 ч.л. сол
Разтвора се охлажда и се дава на по 2-3 глътки/лъжички през малък интервал - пр. 5 минути.

# 62
  • София
  • Мнения: 551
http://www.maxkor.net/vanga/a.htm

Ето една страница с полезни рецепти

# 63
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Хехе, MIAOW
, влязох в темата, точно за да пусна линк към сайта с рецептите на баба Ванга, но ти си ме изпреварила!   bouquet

# 64
  • Мнения: 668
В темата "Баба каза така..." ще напиша и нещо, което казва Световната Здравна Организация, а не баба, но мисля, че тук му е мястото и е много полезно.

Разтвор за оводняване на бебето и детето при разстройство и повръщане:
1 л. гореща преварена вода
3 ч.л. захар
1 ч.л. сода
1/2 ч.л. сол
Разтвора се охлажда и се дава на по 2-3 глътки/лъжички през малък интервал - пр. 5 минути.

Рецептите на СЗО са две - едната при разстройство, другата при повръщане:

при разстройство:
1/2л. вода;
1с.л. захар;
2ч.л. сол;
1ч.л сода за хляб.
Водата не се преварява, но може да е минерална. Всичко се разбърква добре, но т.к. содата не се разтваря особено, преди всяко даване се бърка - най-добре в шише от минерална вода. През 5-10 мин. се пие по 1 ч.л. На вкус е ужасно!

при повръщане:
1/2л. вода;
3с.л. захар;
2ч.л. сол;
1ч.л сода за хляб.
Процедира се по същия начин.

за откашляне - за деца над 1 годинка:
1 глава червен лук се реже на колелца с дебелина ~ 0.5см.Те се нареждат в купичка (да не е метална!) като се редуват с мед, като последно трябва да има мед. Захлупва се и се изчаква меда да се втечни. Дава се по 1ч.л. 3 пъти дневно

при разстройство - за вече захранени бебета:
2с.л. ориз и 1 морков се сваряват в малко вода (~200мл.) Сместта се пасира и се дава на мястото на поредното ядене.

# 65
  • Мнения: 1 942
Драга МАМА,

Не съм съгласна с теб и начина по който "поучаваш" момичето по-горе. Уринотерапията е метод отдавна изследван и описан от доста лекари и ако ти си направиш труда можеш да прочетеш също по въпроса!!!  Дали да дават и какво да дават всеки решава за себе си и детето си и не съди другите!

Относно "опасноста" от лайката - как така реши, че рецептата с лук, която даваш е безопасна. Аз съм алергична към лук не претърпял термична обработка и подобна рецепта в детска възраст би ме убила!

Всеки да прецени какво да пробва върху детето си!

# 66
  • Мнения: 6 323
Силве,

Вярвам, че няма разумен човек, който да пие лекарства или да дава такива на детето си, без да е прочел листовката и описаните възможни странични реакции, противопоказанията, взаимодействията с други лекарствени препарати и т.н.

Постингът ми в никакъв случай не е бил с цел "поучаване", а по-скоро предупреждение за внимание.

Бабините методи за лечението и билките също може да имат противопоказания и странични ефекти от един или друг характер.

Аз изброих тези, които знам.

Ето, ти допълни списъкът с противопоказания (признавам - не знаех, че има алергия към лук).

Нали в крайна сметка идеята е да си помагаме и обменяме опит?

# 67
  • София
  • Мнения: 4 884
Майчета, моят син в момента е много хремав и го лекувам с една рецепта, която намерих във вестника на баба ми. Там пише да се капне в нослето по 1-2 капки прясно изстискан лимонов сок.
Незнам дали помага, защото преди малко му капнах за сефте, но изглежда много люти и щипе, защото той доста си порева.

# 68
  • София
  • Мнения: 4 884
Искам само да ви кажа, че лимоновия сок за хремата прави чудеса.
От едно капване нослето се изчисти и детето спа непробудно 4 часа. Проверена рецепта..

# 69
  • Мнения: 4 414
2/Счуквате от 4до 7 бр.аспирина и ги размесвате с кафяна или чаена лъжичка чист пчелен мед/в зависимост от бр. аспирини ,а те от възрастта на детето.
само да кажа, че аспирин под всякаква форма е абсолютно забранен за деца под 12/в някой източници дори 19/ години. даването на аспирин на деца при вирусни инфекции може да причини Синдром на Рай.

Последна редакция: вт, 27 дек 2005, 20:21 от agneshka

# 70
  • Мнения: 5 228
2/Счуквате от 4до 7 бр.аспирина и ги размесвате с кафяна или чаена лъжичка чист пчелен мед/в зависимост от бр. аспирини ,а те от възрастта на детето.
само да кажа, че аспирин под всякаква форма е абсолютно забранен за деца под 12/в някой източници дори 19/ години. даването на аспирин на деца при вирусни инфекции може да причини Синдром на Рай.

Точно така. Даването на аспирин на дете може да доведе до сериозни неврологичти и чернодробни проблеми. Това се отнася и за компреси с аспирин, а не само за даване през устата.

# 71
 За сваляне на  температура баба каза така ... пие се компот от малини, но само водичката.

# 72
  • Мнения: 46 520
...... когато го приложих дъщеря ми беше на 2,5г ... и дадох глътка ракия....

Прощавайте, но това е абсолютно НЕНОРМАЛНО! Тази тема тръгна в много опасна посока  #Crazy

# 73
  • Мнения: 957
И аз да се включа с две рецепти. И двете са изпитани върху мен като малка, и винаги са се оказвали по-успешни от лечението с лекарства. Сега, когато сум на 31 все още ги прилагам върху себе си когато съм болна. Като малка постоянно боледувах и антибиотиците не помагаха, та майка ми се беше видяла в чудо. 

При възпален синузит или хрема се преварява вода със сол и като изстине се капе в носа. Майка ми слага морска сол, но аз като нямам го правя с готварска. Добре е разтворът да е по-соленичък. Аз си правя цели промивки на носа. Гадничко е, но се понася и действа.

Другата рецепта може би е малко спорна, тъй като при нея се ползва газ за горене, а тя е отровна, но пък много често съм срещала рецепти с газ по вестниците. Като се замисли човек, кое не е отровно. Та значи рецептата е следната, преди това да кажа, че се прилага при бронхити, тогава, когато няма още храчки и гърдите свирят. Намачква се едно парче вестник, може и някаква по мека хартия, капват се няколко капки газ за горене върху него и се раъмаъват по цялото парче вестник. Да се внимава газта да е наистина няколко капки, защото загрява и може да се получи зачервяване на кожата!!! После парчето вестник се маже с газ и се лепва на гърдите. Спи се цялата вечер с вестника. На другият ден резултата е, че храчките започват да се храчат и усещането, че някой ти е стъпил върху дробовете го няма.  Много е гадно, на мен са ми го прилагали от около 4/5 годишна до преди две години, когато направих много тежък бронхит и методът с мас и газ направи чудеса.

# 74
  • Мнения: 1 493
В Исландия лекуват децата с болно гърло със сладолед. Аз бях сащисана, като го чух, обаче при последното си разболяване го приложих и - воала! - за един ден гърлото ми си беше ОК (да не говорим, че процесът на лечение беше много приятен).
И аз го знам от Куба, там съм го пробвала - кеф !
Не се престрашавам тук да лекувам така ! Ползвам гаргара от концентриран разтвор на нишадър в лайкова отвара.

Общи условия

Активация на акаунт