Баба каза така ...

  • 540 400
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
За гнойна ангина, остъргване на гърлото с нишадър и сода. Две гнойни ангини с по две остъргвания и после здрава. На нещо дълго,  чаена лъжица от обратната страна или клечка за уши се слага памук, леко се намокря и се потапя в нишадъра, после в содата за хляб. Важното е да хванете гнойта с него. Процедурата е много неприятна за децата.

За бронхит - смелено синапено семе, 1 супена лъжица се забърква с малко вода и се разтила върху марля. Намазва се гърба с крем, след това се слага марлята и отгоре найлон. Прави се ако детето няма в момента температура. Не бива да стои повече от 15 минути, като проверявате през 5 дали гръбчето е започнало да се зачервява, ако да - веднага се маха и отново мажете с крем.

Ако има температура то със същия ефект е жълтък смесен със същото количество мед. Мажат се гърдичките преди заспиване и отгоре се слага весник или оризова хартия. Спи се така. Прави се докато спре да остава сухо детето на сутринта, т.е. докато спре да лепне. Действа и при кашлица, когато свистят гърдичките. Така се оправихме след 1 месец кашлица и никаква промяна, що сиропи, не изпихме - нищо не помагаше, а за 3 дни всичко утихна с жълтъка и меда.

Аз съм прилагала двете комбинирано, но с първото най-дълго сме стоели 6 минути. То е по съвет на педиатърката.

Относно урината - това е доста стара тибетска рецепта, но има едно много важно условие - пие се урината на АБСОЛЮТНО здрав човек. При тях ги има в изобилие, докато при нас с лупа да ги търсиш, трудно ще намериш. В краен случай се препоръчва да се замени с кравешка, но отново не при всички заболявания.

# 76
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
За сваляне на  температура баба каза така ... пие се компот от малини, но само водичката.

В момента го прилагам, но за сливици и червено гърло. Още незнам дали има ефект.

# 77
  • Мнения: 6 390
много интересна ми е тамата  Wink
но не се сещам нищо ново  Crazy

# 78
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз само да допълня. За сладоледа - наистина може да лекува ангина по простата причина, че микроорганизмите живеят най-добре при 37 градуса, а сладоледа макар и временно преохлажда гърлото и може да им наруши комфорта. Все пак да не се разчита напълно на такова лечение.
Сега искам да предупредя за почитателките на мазане на сливиците с нишадър - това е изключително остарял и опасен метод за третиране на един доволно важен орган за защита на тялото! Възпалените сливици не бива по никакъв начин да се тормозят механично - най-малкото може част от микроорганизмите богато полепени по тях да тръгнат навътре по тялото. То и функцията на сливиците е такава - да предпазват и спират вредителите! Днес никой добър УНГ не би препоръчал такова нещо. А за всички рецепти със спирт - за деца са неприложими, нека да го кажа пак. Няма полезни дози спирт за малки деца!
Ей сега дано не ме изядете за коментарите ми, но се почувствах длъжна някак си...иначе и аз ползвам доволно много бабини рецепти против разстройство, температура и какво ли не - видях ги написани всичките.
Сещам се нещо - За възпалени очи (за хора с контактни леща най-вече) или при ечемик - средносилна отвара от черен чай, охладена и се потапя окото - облекчава невероятно докато се отиде на лекар.

# 79
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Една рецепта, която всички в къщи прилагаме, от както се помня, и е доста ефикасан. При болка в ухото слагам половин черупка от орех на котлона, без ядката, няколко капки ракия, мед и олио (от трите по равно), кипвам го и като леко охладнее, да е приятно топло, капвам в ухото. Много помага!  Joy

# 80
  • Мнения: 248
Искам само да ви кажа, че мастилото, с което печатат вестниците, е карцерогенно и може да доведе до рак. Неслучайно на всички, работещи в печатници, им дават по едно кисело мляко всеки ден! Пиша го, защото прочетох в темата няколко рецепти, при които се употребяват вестници. Препоръчвам ви да замените вестника с някаква хартия, по която няма отпечатани неща.

Снощи пък лично пробвах рецептата за хрема с лука - леле, много щипе, направо звезди посред бял ден видях! Да си призная, не можах да повторя!

# 81
  • Мнения: 1 858
Наистина вестникът съчетан с каквато и да е маз наложен в/у гърба или гърдите може да доведе до много тежка алергична реакция. Аз ,когато мажа с маз съм на тръни тъй като и самата маз е силен алерген. Да наистина някой от нас (включително и аз) като малки сме мазани с маз и после всетник но както казва нашия хомеопат тогава още не е имало такъв бум на алергиите.

# 82
  • Мнения: 46 520
... тогава още не е имало такъв бум на алергиите.

През 80-те години всичките съучениците ми бяха масово с алергии, майка ми, 1958 г. родена, има алергия точно към мас  Confused

# 83
  • Мнения: 1 858
Далече съм от безмислени спорове.Казах само какво знам от доц. Галева от детската клиника по пулмология към Александровска болница.

# 84
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
В кърмата, понякога, се откриват стофилококи. Може би само в този случай би навредило Thinking

Народна медицина


В този сайт си намерих една добра рецепта за кашлица с анасон/рецептата е с анасон, не кашлицата Grinning/.

Последна редакция: пн, 09 яну 2006, 14:25 от Леля Ог

# 85
  • Мнения: 202
За запека доста ми препоръчват детето да пие сок от грозде, можеш да го мажеш с вазелин също или свещички от мас, преварена в прясно мляко, оставяш го да замръзне във фризера, нарязваш си го на фитилчета и при нужда го използваш.

# 86
  • Мнения: 4 414
на 40 дневно бебе, така или иначе, не бих дала овес, поради глутена в него. на какво хранене сте? ако сте на адаптирано мляко, може да смениш млякото...ако сте на кърма, малко вероятно е да има запек...виж във форума за кърмене
ето една статия по въпроса за запека

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 01:36 от agneshka

# 87
  • Мнения: 1 343
Мами приложих някой от рецептите на мен не ми подействаха но сина ми се оправи почти моментално говоря за лучените капки още първата рецепта.
Но моля Ви ако не е проблем пишете минималната въраст на която трябва да е детето за да се прилагат.

# 88
  • София
  • Мнения: 383
В Исландия лекуват децата с болно гърло със сладолед. Аз бях сащисана, като го чух, обаче при последното си разболяване го приложих и - воала! - за един ден гърлото ми си беше ОК (да не говорим, че процесът на лечение беше много приятен).
Вече и някои нашенски лекари препоръчват този начин на лечение, но зависи от болното гърло!! Аз го прилагам, когато е предшествано от задна хрема и секрета се стича по задната част на гърлото, сливиците са подути и е почнала кашлица от субиращият се в дробовете секрет. Първо промивам нослето с физиологичен разтвор и почиствам, след което давам сладолед. Предполагам, че идеята е от студеното да се свият иначе нагръзналите сливици. И определено не давам топли чайчета на децата, защото създават идеалната атмосфера и температура за развитие на гадинките. Единствено течности при стайна температура.

# 89
  • Мнения: 1 113
Мами приложих някой от рецептите на мен не ми подействаха но сина ми се оправи почти моментално говоря за лучените капки още първата рецепта.
Но моля Ви ако не е проблем пишете минималната въраст на която трябва да е детето за да се прилагат.
Хубаво е, че детенце се е оправило, но аз мисля, че на вашата възраст не е подходящо да се прилагат подобни рецепти. Смятам, че всичко написано до тук може (с някои изключения) да се прилага на деца над 1 година.

Общи условия

Активация на акаунт