Баба каза така ...

  • 540 395
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2
Здравейте момичета, за първи път чух за този меден компрес от едно мамче от форума - Силвето. Страшно много ми допадна идеята, но не успях да разбера,кога точно е добре да се направи - в кой стадий на болестта, при каква кашлица, колко последователни пъти ..., ще ми бъде интересно да науча подробности, и със сигурност мисля да го използвам при нужда. Относно сместа с мед..., ето аз каква смес научих и я давам в момента на моя мъник: мед, смлени орехи на ситно, какао и малко домашно масалце. Не му харесва много, много, но по една, две кафени лъжички все успявам да му дам през деня.  Peace

# 691
  • Мнения: 720
Правих с бадеми , но не го ще...

# 692
  • Мнения: X
Правих с бадеми , но не го ще...

За какво е тази смес?

# 693
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако се съди по състава  - за подсилване на организа...

Мед се дава на деца над 3 години принципно. И като захранване първо се дава малко и се чака преди следващ прием, да не  се окаже алергичо.

# 694
  • Мнения: 720
Ами , майка ми каза че е против кашлица - сурови бадеми 40 бр. смлени и мед и масло по еднакво количество....

# 695
  • Мнения: 2
За бадемите не знам, но моята е за подсилване на организма след изтощително боледуване (пневмония).                                                             
Ето какво прочетох аз:
"Пчелният мед се използва основно като хранителен продукт. Той е източник на бързо освобождаваща се енергия и лесно усвоими въглехидрати. При ежедневна употреба е доказано, че влияе благоприятно на двигателната активност на стомашно-чревния тракт и върху секрецията на стомаха и червата.

Пчелният мед се използва и като лечебно средство. Използва се за основно или помощно средство за лечение на гастрити, както и при променена киселинност на стомаха. Оказва лечебен ефект при заболявания на дихателната система, а също и при възпалителни заболявания на кожата и лигавиците, което се дължи на антибактериалното действие на меда.

Използва се и като диетично и лечебно средство при чернодробни заболявания, защото осигурява въглехидрати за синтезирането на гликоген.

Медът не е регламентирано лечебно средство, а преди всичко храна с определено диетично и лечебно действие. Пчелният мед се използва и в козметиката под формата на маски и кремове, в които влизат и други съставки. Продуктите действат омекотяващо и почистващо.

Не се препоръчва даването на мед на кърмачета и деца до 1 година, защото храносмилателната им система е недоразвита и може да предизвика ботулизъм. Медът е противопоказан при хора, които са алергични към него, както и към болни от захарен диабет на инсулиново лечение. При болни от захарен диабет 2. тип може да се дават определени сортове мед, богати на плодова захар и витамини, като слънчогледов, акациев, люцернов, от детелина, гречиха (цитирано от "Лечение с пчелни продукти, апитерапия и основи на пчеларството, София 1999 г., ISBN 954-05-0383-3, д-р Стоймир Младенов, инж. Миленко Радославович, стр. 178). В тези случаи дозата на меда от посочените сортове е до 50 g дневно, разпределен в 4-6 приема, разтворен в сокове, чай.

При здрави хора профилактичната денонощна доза мед е 1-2 g/kg телесно тегло, разпределен в няколко приема. По-високи дози не се препоръчват, тъй като могат да доведат до развитие на захарен диабет."

Може за някой да е интересна и полезна информация.

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 15:33 от evalain

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
А от като пием сиропи като Флудитек и Вентолин трябва ли да почне по-често кашляне с цел отхрачване?

# 697
  • Мнения: 2
А от като пием сиропи като Флудитек и Вентолин трябва ли да почне по-често кашляне с цел отхрачване?
При Флудитека кашлянето се засилва,това със сигурност го знам, беха ни го изписали като бяхме с пневмония. За Вентолина не съм сигурна, но мисля,че беше нещо антиалергично или за предотвратяване на спазми май newsm78. Нещо такова ми се върти в главата. Според мен е добре да се консултираш с лекар, кой сироп е добре да даваш, трябва да се вземе впредвид каква е кашлицата, детето в какво състояние е........ Има много хубави рецепти за чайчета за кашлица във форума, може там да прочетеш и да му приготвиш нещо от билки, те са по безобидни, а в същото време са много полезни. Но пак казвам, добре е според мен да се консултираш с доктор, има много вирусни пневмонии сега, и една нищо и никаква кашлица при децата бързо се обръща на пневмония, ако не е хваната по-рано. Peace

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
А от като пием сиропи като Флудитек и Вентолин трябва ли да почне по-често кашляне с цел отхрачване?
При Флудитека кашлянето се засилва,това със сигурност го знам, беха ни го изписали като бяхме с пневмония. За Вентолина не съм сигурна, но мисля,че беше нещо антиалергично или за предотвратяване на спазми май newsm78. Нещо такова ми се върти в главата. Според мен е добре да се консултираш с лекар, кой сироп е добре да даваш, трябва да се вземе впредвид каква е кашлицата, детето в какво състояние е........ Има много хубави рецепти за чайчета за кашлица във форума, може там да прочетеш и да му приготвиш нещо от билки, те са по безобидни, а в същото време са много полезни. Но пак казвам, добре е според мен да се консултираш с доктор, има много вирусни пневмонии сега, и една нищо и никаква кашлица при децата бързо се обръща на пневмония, ако не е хваната по-рано. Peace
Ами точно доктора ни ги изписа (и то точно за да не стане пневмония) +АБ щото имаме мн.хрипове и са слезли надолу...Но не бях сигурна трябва ли да се засили кашлицата или да отшумява постепенно???Хич не ми се щеше тоя АБ,че и е мн.силен!Решила съм да пробвам с класическа хомеопатия ,пък да видим!

# 699
  • Мнения: 2
Куражлийка си! Мен лично ме е страх и в такива ситуация избирам АБ, а след него засилвам имунитета и чистя организма. Щом детето е прегледано от доктор няма какво да се притесняваш, той е преценил състоянието му, и се надявам е изписал необходимото, просто трябва да бъдеш много внимателна, и видиш ли влошаване на състоятието, от това което е сега, веднага да реагираш. Относно кашлицата, тя е индивидуална, ние почти не кашляхме, а докторката казваше, че е добре да кашля за да може да отлепя от дробчето, така се налагаше да я предизвиквам по различни начини. Но не е и добре да е много продължителна. Първоначално кашлицата е суха, в последствие влажна отлепяща и накрая отшумява. Ако си на хомеопатия следи детето много внимателно, това бих те посъветвала аз! Дано да съм ти била полезна Peace

П.С. Внимавайте с хриповете, особенно ако са слезли надолу. Ако се наложи направете и снимка, но това доктора ще прецени.

Последна редакция: чт, 29 апр 2010, 16:08 от evalain

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Благодаря ти,ама не съм чак куражлийкащ щото и аз се шашкам!Ами утре ще го водя на хомеопата,а дотогава си пием АБ,колкото и да не ми се ще!УТре ще го заведа и да му пусна и изследване на СУЕ да видим как е,а и сме на контролен при джипи-то.

# 701
  • Мнения: 2
Благодаря ти,ама не съм чак куражлийкащ щото и аз се шашкам!Ами утре ще го водя на хомеопата,а дотогава си пием АБ,колкото и да не ми се ще!УТре ще го заведа и да му пусна и изследване на СУЕ да видим как е,а и сме на контролен при джипи-то.

Не се притеснявай, надявам се всичко утре да е с добър резултат. Ще се оправи детенцето, за съжаление се налага понякога да избираме по-малкото зло (АБ). Стискам палци Praynig

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Мерси за хубавите думи!Дано мине по-бързо всичко!

# 703
  • Мнения: 957
Със сина ми минахме ( и той и аз) през няколко бронхита тази зима, а той и бронхопневмония успя да направи. Помогнаха ни единствено и само, за мое съжаление антибиотиците. Опитах с мед, с чайчета, с капки, със сиропи, с мазане на гърдички и гръбче, с хомеопатия... Всички тези неща облекчават, но не лекуват ( не броя хомеопатията, за нея просто не мога да се изкажа все още, тъй като нямам наблюдения). Ще напиша какво ни облекчаваше страданията.

1. Водниста хрема и болки в носоглътката - при мен помогнаха черните капки-слагам ги и лежа докато ги усетя да се стичат към гърлото ми. Слава Богу пресякоха хремата. На сина ми не съм ги слагала. Той не ми дава да слагам капки.
Капки със сок от лук до сега не са ми пресичали хремата, напразно съм се изтезавала.

2. Суха кашлица - чай от мащерка, ленено семе ( не счукано), градински чай, лайка, шипки ( правя си един бъркоч от всичко по малко и не пия вода а само чай. Синът ми също. При малки деца трябва да се внимава с билките. примерно подбелът, който действа много добре при бронхити и пневмонии е противопоказен за деца, тъй като може да доведе до чернодробно увреждане.

Друго което помага при кашлица, но аз го мразя много и не обичам да го прилагам е мед със счукано синапено семе. Приема се по малко - кафяна лъжичка и се държи в устата докато се разтопи медът. Като бях дете майка ми го е прилагала върху мен, аз не съм го прилагала върху сина си.

Компрес с мед на гърба и гърдите. Аз го правя с памучна кърпа (от големите кърпи за сополи, дето едно време всеки селянин имаше в джоба. Казвам селянин, защото баба ми и дядо ми на село винаги можеха да извадят по една такава кърпа). Може и с парче тънък памучен плат. за да не протече и да не се пропие в нощницата слагам кърпата с меда върхи мини-хавлийка. На другия ден няма течове, всичко е попило в кожата. Памучната кърпа е направо суха. Единствено не ми стана ясно какво ще му стане на гръбначния стълб и на сърцето като ги намажа с мед  newsm78
Сухата кашлица спира и медът е супер ефикасно средство детето да не кашли цяла вечер.

Друго средство при бронхити изпитано от нас е вапо руб. Това е едно мазило на Wick ( не знам дали се продава в България), което съдържа евкалиптово масло, камфор, терпентиново масло, мирише много интензивно, загрява много приятно и облекчава кашлицата като я прави от суха и дразнеща хрупкава и отхрачваща. с него мажа много обилно гърдите и гърба като масажирам доста време, така, че една част да попие и да остане още доста в изобилие. Странно, на опаковката не пише да се пазят гръбначния стълб и сърцето. Приложимо е за деца от 2 години нагоре, мисля.

3. При възпаление на околоносните кухини  ( синузит), придружено евентуално с главоболие, болка в очите и сълзене помага много греенето с инфрачервена лампа. Греене по няколко пъти на ден по 10-15 минути прави чудеса. След това е добре да не се излиза. ( Мечтата ми е да имам къща с много стаи и стая с инфрачервена кабина  Mr. Green)

При болки в гърлото ( болки при преглъщане, да уточня , нямам сливици и не знам дали действа ако болките са от сливиците) ако щете вярвайте, аз не вярвах, докато не опитах, помага копринен шал (естествена коприна, задължително), който се увива плътно около врата и не се сваля. Спи се с него ако трябва. Гърлото ме болеше зверски. Всяко преглъщане беще сякаш гълтам бръснарски ножчета. Носих шала 2 дни без да го сваля и без да съм вземала нищо друго, нито чай, нито лекарства. Нормално при мен такива болки стават ларингит , след това бронхит. като се почне няма спиране. Но шалът подейства. Направо да не вярва човек  Shocked

При простуда правя чай от джинджифил ( нарязвам го на малки парченца). Действа загряващо. Не слагам много и не го кисна много, защото концентриран люти.

Нямам бабешки лек за гнойни жълти сополи. Ако някой знае да ми каже. Като се замисля инфрачервената лампа е вариант и в този случай.

Хомеопатия - много строго индивидуална е. Няколко пъти е действала 15/20 минути след приема, друг път не е имала ефект. Вероятно като се уцели вярното лекарство тогава има и лечебен ефект. Според моите наблюдения на пълен лаик в тази област болестта трябва да се хване в началото  за да има ефект лечението с хомеопатия или поне бърз ефект. Ох, голяма мъдрост казах!!! Mr. Green Достатъчно писания! Дано да съм била полезна с нещо! Grinning

 


Последна редакция: вт, 25 май 2010, 23:30 от fat.wombat

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Ами ако почнеш веднъж с хомеопатия трябва да забравиш за всичко друго...освен бабините рацепти,де!Но истинската хомеопатия лекува Винаги и Само с 1 лекарство!!!Та не може "ако не си улучила точното" да не подейства!Хомеопатът ти предписва строго индивидуално лек. за теб и при нужда взимаш само от него!
В Австрия не е ли известна хомеопатията???

Общи условия

Активация на акаунт