Баба каза така ...

  • 540 417
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 957
Разбира се, че е известна, но и в Австрия, така както и в България , а и на всяко друго място вероятността да попаднеш на не толкова добър хомеопат я има. Касата не финансира подобни "алтернативни похождения" или ако финансира е  с много малка сума, а за преглед при много добър и известен хомеопат ми поискаха 240 евро  Shocked Та аз се задоволих с прегледи при по-скромни хомеопати, но явно не съм случила.

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Разбира се, че е известна, но и в Австрия, така както и в България , а и на всяко друго място вероятността да попаднеш на не толкова добър хомеопат я има. Касата не финансира подобни "алтернативни похождения" или ако финансира е  с много малка сума, а за преглед при много добър и известен хомеопат ми поискаха 240 евро  Shocked Та аз се задоволих с прегледи при по-скромни хомеопати, но явно не съм случила.

Абе то и тук цените са безумни ама и това си е страшно!Поне на фона на тукашните ни доходи.
Дона намерите верния път Peace

# 707
  • Мнения: 10
Нека се включи и една баба на 45. Когато децата бяха малки ги лекувах със мед и синапено семе. На 1 чаена л. мед се слага щипка счукано синапено семе . Дава се три пъти на ден.Същото прилагам и при голямото домочадие но слагам 2 щипки синап.Действа безотказно особено ако се започне веднага в началото на настинката

# 708
  • Мнения: 780
В точният момент попадам на темата   bouquet
В момента малчо е с температура 38.Сутринта беше 39,5 спадна със свещичка.Сега е наложен с оцет и вода.На челото и крачетата.Дано да мине  Praynig Колкото и да не ми се прибягва до бабешките методи много от тях са ефикасни.На мен за гърло ми помага вестик напоен с ракия и увит врата с него.За една нощ гърлото ми минава.

# 709
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
В точният момент попадам на темата   bouquet
В момента малчо е с температура 38.Сутринта беше 39,5 спадна със свещичка.Сега е наложен с оцет и вода.На челото и крачетата.Дано да мине  Praynig Колкото и да не ми се прибягва до бабешките методи много от тях са ефикасни.На мен за гърло ми помага вестик напоен с ракия и увит врата с него.За една нощ гърлото ми минава.
По-горе в темата пишеше за опасностите от използване на вестник за компреси. Мен лично това много ме притеснява. Същия ефект за болно гърло има и следния компрес - върху памук наръсвам силна ракия ( но да не е много напоен памука за да не потече надолу по тялото) и след това поръсвам съвсем малко черен пипер. Компресът загрява и наистина много пъти ме е спасявал при болки в гърлото. Важното е гърлото да се затопли, но да се прецени количеството черен пипер за да не се изгори кожата. Ако усетите че много пари, коригирате дозата. Не е подходящ за малки деца, защото те не могат да преценят и да кажат колко им е горещо на вратлето и съществува опасност от изгаряне.

# 710
  • Мнения: 957

Не е подходящ за малки деца, защото те не могат да преценят и да кажат колко им е горещо на вратлето и съществува опасност от изгаряне.


...и  заради алкохола не е подходящ за деца, още по-малко малки.

# 711
  • Мнения: 1 949
Този компрес с ракия и черен пипер ми е УЖАСНО неприятен. Не мога да го понеса  Naughty Аз като усетя, че се разболявам и се зареждам с 1 кило лимони и през 2-3 часа си правя цитронадки Wink - с мед и водичка. Ама задължително трябва да се хапва малко, но редовно, да не остава стомаха празен, че все пак лимона е кисел  Peace Но помага, за един ден си свежарка, минава и гърло и отпадналост, всичко. Ама ако има хрема, трябва и други мерки да се прилагат Wink Само мързела си не мога да изцеря с това  Joy

# 712
  • В събота
  • Мнения: 201
Искам само да споделя, че пробвах капките от първия пост и върху мен и върху детето още при първите признаци на хрема. Резултатът е ужасно запушен нос и от бистър и воднист секретът стана гъст и жълт.

# 713
  • Мнения: 0
Много хубава и полезна тема.Записвам се да я следя...

# 714
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Искам само да споделя, че пробвах капките от първия пост и върху мен и върху детето още при първите признаци на хрема. Резултатът е ужасно запушен нос и от бистър и воднист секретът стана гъст и жълт.
Това още веднъж доказва, че всичко е строго индивидуално за всеки отделен организъм и че всеки сам избира кое от предложените в тази тема рецепти да приложи и кое не.

# 715
  • Мнения: 162
Момичета, аз съм с малко по-нестандартно питане, но все пак реших тук да задам въпросът си - преди известно време прекарах цял ден в обиколки из града, с ниски, но неудобни обувки. От тогава ми посиняха нокътчетата и на двата големи пръсти на крака Sad Единият премина малко по малко, въпреки че още е червено-лилаво-син, но другия на левия крак е целият лилаво-син и не се оправя Sad Знам, че по принцип падат ноктите при посиняване, но моите някак си още се крепят, аз ги и пазя де. Болят ме от време на време при допир, докосване до нещо. За сега се крепят още, но ме е страх да не ми паднат. Може ли нещо да се направи, за да се махне по-бързо това посиняване? newsm78

# 716
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Преди време след един поход с неудобни обувки така ми посиня единия нокът. Не падна, но се удебели и леко ме наболяваше. Мислех, че ще остане така с дефект. Но постепенно с разтежа на нокътя изрязох синята част, а отдолу израстна постепенно здрав нокът. Но... отнема време.

# 717
  • Мнения: 41
Инхалациите с лайка и сода винаги са ми помагали, топла морска сол за синузит,
капки от лайка в носа, но никога, аманикога няма да подложа себе си или детето на лечение с хардал
Отлично си спомням изгарящата болка... и нямаше такъв ефект, че да си заслужава болката

# 718
  • Мнения: 1 942
За сега се крепят още, но ме е страх да не ми паднат. Може ли нещо да се направи, за да се махне по-бързо това посиняване? newsm78

Не мисля, че ще паднат ноктите. Падат ако ги удариш. Сега се грижи за тях - подхранвай ги с масълца и киснене във вода с морска сол и ще отмине.

# 719
  • Мнения: 162
Meрси за отговорите, но мисля че ще паднат определено, защото като погледна под тях вече не виждам нищо ... Не знам как точно да го обесня, но се вижда че ще паднат, въпрос на време е, даже май растат нови отдолу, които бутат този от горе. Само не искам да падат през лятото, че не знам как ще нося отворени обувки иначе Sad Маникюристката ми ми предложи да ги залепим по някакъв начин за да издържат още поне 1 месец. Дали ще стане така? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт