Баба каза така ...

  • 540 375
  • 758
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 116
Пробвай със Стеримар или Назо либеро.

# 166
  • Мнения: 574
Та - дали има някакъв бабешки лек за гъстите и зелени бактериални сополи newsm78
[/quote]
Не е точно бабешки ,но е много ефикасен лек. Море ,море ,море. Гмуркане ,смъркане и край на сополите.

# 167
  • Мнения: 93
За гноина ангина -САМО ЗА ВЪЗРАСТНИ-подгряно вино със черен пипер наистина е много гадно ама като го изпия вечер -няколко глъдки на сутринта се чуствам много по добре

За ка6лица при бебета и възрасти-дюлеви семки или ленено семе се кисне във студена(стаина t)вода няколко часа след което се пие вместо вода няма никакви странични ефекти давала съм го на 1м.на дъщеря ми

# 168
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Против разтройство при по-големи деца и възрастни много помага глътването на 2-3 сурови бобени зърна(зависи от големината им)! Пресича много бързо!

Вече ухапаното от комар или друго насекомо, може да се намаже с разполовена скилидка чесън или капка от чисто Tea Tree Oil!

За хрема - гъста и зелена най-добре действа морска вода или разтвор от морска сол във вода(половин чаена лъжичка, на среден буркан вода)! Най-добре е направо да се смърка от буркана(за да е в по-голямо количество), но може и да се капват капки!

При засъхване на секрет в носа сутрин(след хрема) помага намазването на ноздрите отвътре със сусамово масло, вечер преди лягане!

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 10:28 от natalyna

# 169
  • Мнения: 1 116
Против разтройство при по-големи деца и възрастни много помага глътването на 2-3 сурови бобени зърна(зависи от големината им)! Пресича много бързо!
И как нямя.Като му заседнат на дупето     rotfImbo

# 170
  • Мнения: 14 654
Не срещнах никъде едно от най-ефикасните средства против разстройство-сок от компот от дренки-изпитано Peace
А за болки в ушите като бях малка са ми прилагали сок от дебела мара/май, че му казват още и алпийска роза, но не съм сто процента сигурна/ а също така и пъдпъдъча мас.
  bouquet
и двете средства действат безупречно. само за пъдпъдъчата мас не знаех, но ме подсети за едно лекарство за хемороиди, което е бабина рецапта:
в зайча мас се пържи лук, след пова се прецежда все още течната мазнина и след втъврдяването и, се маже на съответното място всяка вечер. лекарството се държи в хладилник

# 171
За малки бебенца най-ефикасно при запушен нос е 4-5 пъти на ден да се цръква майчина кърма във всяка ноздра,изпитала съм го със синовете си!Успех!!!Мария Нанева

# 172
  • Мнения: 87
И как нямя.Като му заседнат на дупето     rotfImbo

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 173
  • Мнения: 146
Аз само да похваля рецептата от олио,сода-бикарбонат,мед и алкохол(аз сложих елексир от ехинацея) против кашлица!! Hug Още на другия ден подейства,а преди това детето не можеше да спи от кашлица!Благодаря!  bouquet


Ехинацеята не е ли опасна за деца и бременни? Поне съм чела някъде за това...

# 174
  • Мнения: 643
Да се включа и аз. Изчетох всичко, някои неща не знаех.
 За конюнктивит - прави се отвара от Очанка, и се капе в очите, очите се измиват пак с тази отвара. Минава малко по бавно от капките,  но я предпочитам като метод, защото отрових детето вече с тези антибиотици. Да поясня рецептата ми я е дал хомеопат.
  За хрема - отвара от 100мл гореща вода две супени лъжици лайка, и на върха на една чаена лъжичка сода и сол. Действа безотказно. Това пак е от хомеопата.

# 175
  • Мнения: 87
при алергии - кимион

# 176
  • Мнения: 555
при алергии - кимион

А как по-точно?При кои видове?

# 177
  • Мнения: 87
Ами дъщеря ми като бебе имаше алергия от портокали! С о4ите си видях как тази алергия се излекува за един ден ЗАВИНАГИ ! Имах една приятелка- индиика. Тя забърка в една купичка някаква катранено черна смляна билка + кимион на пръчици + чесън . Това нещо го сложихме в пюрето на бебето и до вечерта тя нямаше нито една пъпка!От тогава яде портокали на воля и нищо и няма!Индииката Не знаеше как се казва черната билка на български, но препоръча и само кимион!Казвам го на всичките си приятелки и действително помага на децата им- например ако са по-големи им посоляват кимион в/у филиика с
лютеница... newsm10               
Дано помогне и на вас!

# 178
  • Мнения: 3 537
За хрема:
-Пие се  ракия,която не се гълта,а се задържа в устата най-малко за 6-7 минути,като устните са плътно затворени,за да може да дишате само през носа.После ракията се изплюва,по желание,може и да се глътне. LaughingТова се повтаря няколко пъти на ден,но НЕ Е ЗА ДЕЦА!
И да не се напиете,ей! Mr. Green

# 179
  • Мнения: 1 116
Ами най-вероятно ще се напият защото резорбцията на алкохол през тази лигавица е ужасно бърза.

Общи условия

Активация на акаунт