Баба каза така ...

  • 540 331
  • 758
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 225
Ето една рецепта за подсилване на организма,която става и за малки деца:
-1буркан пчелен мед
-4 лимона
-1 пакетче масло
-2 чаши смлени орехи

Всичко се смила заедно.ЛИМОНИТЕ с корите.Тъй като сместа става доста може да се направи с половината продукти.държи се на хладно и се яде по 4-5 лъжици на ден. thumbsup

# 271
  • Мнения: 6 461
Много моля ако някой знае как се правеше мехлема с невен и мас да ми каже.
Аз се пробвах но не знам дали така трябва да бъде.

# 272
  • Мнения: 87
Разтопява се маста,слага се невена и се оставя да "ври" на съвсеееем бавен огън 20-тина мин.След като се свали от огъня се оставя да престои 24h , затопля се леко и се прецежда! Не знам за какво ще го ползваш, но при мен ефект от него-никакъв Sad

# 273
  • Мнения: 3 456
Разтопява се маста,слага се невена и се оставя да "ври" на съвсеееем бавен огън 20-тина мин.След като се свали от огъня се оставя да престои 24h , затопля се леко и се прецежда! Не знам за какво ще го ползваш, но при мен ефект от него-никакъв Sad

Този мехлем и аз го знам.Много е ефикасен за пресни рани, там , където епитела трябва да се изхрани. Не мисля, че би помогнал за стара , т.е вече заздравяла рана от , която е останал само белег. Също е много важно да се съхранява в хладилник, защото маста много лесно развива бактерии.

# 274
  • Мнения: 36
Здравейте,мили мами!Не бих искала да притеснявам никоя от вас,но тъй като в момента самата аз съм доста стресната-търся помощ!Прегледах всичко,изписано тук за гнойна ангина.Единственото ,което не съм опитал е маслините като компрес.Смятам тази нощ да го проверя и много се надявам да помогне.Дъщеричката ми е с гнойна ангина Затова ще бъда и температура.Педиатърката изписа"Азатрил",но дъщеричката ми е правила страшна алергия към "Оспамокс",със сериозни усложнения.Затова започнах да ровя по форумите за бабини рецепти.Изплаших се,защото детенцето ми и друг път е имало такава ангина,но такова отпаднало не е било.Зная ,че е нормално,след като е с темп. да и се спи,да я носи ,докато има температура,но въпреки това се изплаших.Тя е много жизнена и болестите,дори и с температура,не са я събаряли така.Затова ще бъда МНОГО благодарна на всички ,отзовали се с ПРОВЕРЕНА бабина рецепта за гнойна ангина.Обтриването на гърлото при нас е неприложимо-Страхотно повръщане и спазъм.Моля ,пишете на адрес:valerika@abv.bg

# 275
  • София
  • Мнения: 663
здравейте, мами! може би тук не е точно мястото за моето питане??!повечето хора искат да отслабнат, а мъж ми да напълнее ("мисия невъзможна")- има нужда де. нуждая се от съвет, препоръка или рецепта... за напълняване. мъжът ми е 52 кг. и иска да напълнее, ама нестава. какво ли не пробвахме най-вече добавки от аптеката -протеини, но нищо не помогна. знаете ли някоя бабешка хитрина за увеличение на теглото, ще съм ви много благодарна да ми помогнете  newsm78

# 276
  • Мнения: 1 942
desislava69 - братовчед ми локум ядеше да напълнее, ама по кутия и нещо на ден. Не беше много  напълнял. Качи видимо като беше в казармата /намали движението- тренираше в зала и ядеше редовно и под режим/

А погледнахте ли книгата на Майкъл Търманд?

# 277
  • Мнения: 3 456
здравейте, мами! може би тук не е точно мястото за моето питане??!повечето хора искат да отслабнат, а мъж ми да напълнее ("мисия невъзможна")- има нужда де. нуждая се от съвет, препоръка или рецепта... за напълняване. мъжът ми е 52 кг. и иска да напълнее, ама нестава. какво ли не пробвахме най-вече добавки от аптеката -протеини, но нищо не помогна. знаете ли някоя бабешка хитрина за увеличение на теглото, ще съм ви много благодарна да ми помогнете  newsm78
И на моя това му е зора, ама както казваш, не става и не става...

# 278
  • Мнения: 957
Да не би да има някакво нарушение на обмяната на веществата. Консултирали ли сте се с лекар? Някога бил ли е с по-нормално тегло?

# 279
  • София
  • Мнения: 663
в казармата е бил 65кг. ама само спане и ядене там, а иначе - работа по цял ден на крак, вкъщи деца и жена която да го тормози  Party

# 280
  • Мнения: 1 341
... а мъж ми да напълнее ("мисия невъзможна")- има нужда де. нуждая се от съвет, препоръка или рецепта... за напълняване.
аз имах такъв проблем преди да забременея. Сега даже пазя диета...  Mr. Green , за да поддържам желаните кила
 newsm78 просто трябва да му се отвори апетит. А и със сигурност има връзка с обмяната на веществата, защото на мен сега всичко ми се лепи, а  преди бях вейка (не че сега не съм слаба, но нормално слаба)

# 281
  • Мнения: 1 341
за кашлшца - една чаена лъжичка смлян синап на 100гр мед. Яде се 3 пъти на ден по една лъжичка след ядене.
Тази бабина глупост ми оправи кашлшца на 2 месеца е то само за 1 ден (наистина само за един ден), но бях объркала рецептата бях сложила по малко мед и така стана по-концентрирано

# 282
  • Мнения: 431
 Имам един въпрос .  От някъде съм записала тази рецепта за кашлица :
/Купих извара, уших малка торбичка от марля (колкото са гърдичките на детето), затоплих изварата (около 150 гр.) в микровълновата за 30 сек.Поставих изварата в торбичката и после на гърдите на детето (пази се сърцето Така преспа една нощ и ... на другият ден не кашляше. /
.
Някой правил ли я е и наистина ли действа ? newsm78 От един месец сме с кашлица и не ще и не ще да минава . Какво ли не съм му давала .
Sad

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 903
И ние бяхме почти един месец с кашлица-отхрачваща. Какво ли не изпи детенцето, накрая се оказа алергия от цъфтеж и запрашеност. Пихме сироп противоалергичен и за една седмица нещата отшумяха, но сега след като спре дъжда може отново да почне да кашля.

# 284
  • Мнения: 431
И ние пием Кларитин ,но резултат никакъв  Sad . А вие как разбрахте , че е алергия? И аз вече започвам да си мисля че е алергичен , но няма как да се направят изследвания още е много малък.  Mams вие какъв противоалергичен сироп сте пили?

Общи условия

Активация на акаунт