Баба каза така ...

  • 540 414
  • 758
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 29
Здравейте мами ние сме на 2месеца и сме с хрема от снощи,настинка- бистра като вода.Лошото е че се стича отзад по гърлото и много се дави,кашля и не може да диша.Взехме стеримар/морска вода/ ,но сякаш действа само за малко и пак е същото.Благодаря ви предварително

# 301
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Запис

# 302
  • Мнения: 1 942
Здравейте мами ние сме на 2месеца и сме с хрема от снощи,настинка- бистра като вода.Лошото е че се стича отзад по гърлото и много се дави,кашля и не може да диша.Взехме стеримар/морска вода/ ,но сякаш действа само за малко и пак е същото.Благодаря ви предварително

Твърде малки сте за каквито и да е лечения без лекарска консултация.  Naughty След 3-4 месеца вече може да пробваш това онова и пак те съветвам да е с медицина, а не билки /на деца билки не се дават/. Например, на Ники много и помагаше да и мажа крачетата с Пулмекс бебе преди лягане и да обуя чорапки. Черните коларголови капки пак подсушават добре, но на 2 месеца - НИКАКВИ ЕКСПЕРИМЕНТИ! 

# 303
  • Мнения: 143
Мадлена има една приказка, че хремата със и без лечение минава за една седмица.
Мъничко е детенце. Само го пази от течение и ще се оправи самичко. То има достатъчно защитни сили на този етап и не бързай да му(й) правиш ленив организма.

# 304
  • Мнения: 1 422
Като тръгнат децата на градина, често се случва да ги напитят "буболязи", нали знаете за чудодейната рецепта от равни части газ,мас и оцет, които стоят 2 часа на главата, но се запарват под найлон? После даже няма нужда да се чисти, те като измрат гадюхите и самички падат при вчестването.

Да се използва газ в контакт с кожата особено на дете е много вредно. Да не говори за вдишването. Има толкова препарати по аптеките, не си излагайте децата на рискове.

# 305
  • Мнения: 2 616
Като тръгнат децата на градина, често се случва да ги напитят "буболязи", нали знаете за чудодейната рецепта от равни части газ,мас и оцет, които стоят 2 часа на главата, но се запарват под найлон? После даже няма нужда да се чисти, те като измрат гадюхите и самички падат при вчестването.

Да се използва газ в контакт с кожата особено на дете е много вредно. Да не говори за вдишването. Има толкова препарати по аптеките, не си излагайте децата на рискове.

Зависи колко е голямо детето. Що газ са ми слагали по главата, що чудо,де що въшки се появяха при мене идваха, нищо ми няма!!!!Въпрос на личен избор е разбира се, но аз не мисля, че е чак толкова страшно.

# 306
  • Мнения: 1 422
Като тръгнат децата на градина, често се случва да ги напитят "буболязи", нали знаете за чудодейната рецепта от равни части газ,мас и оцет, които стоят 2 часа на главата, но се запарват под найлон? После даже няма нужда да се чисти, те като измрат гадюхите и самички падат при вчестването.
Да се използва газ в контакт с кожата особено на дете е много вредно. Да не говори за вдишването. Има толкова препарати по аптеките, не си излагайте децата на рискове.
Зависи колко е голямо детето. Що газ са ми слагали по главата, що чудо,де що въшки се появяха при мене идваха, нищо ми няма!!!!Въпрос на личен избор е разбира се, но аз не мисля, че е чак толкова страшно.

При дечица с чувствителна кожа може да предизвика много упорити и неприятни обриви, а за съжаление кожичката не си показва ПРЕДИ, а СЛЕД  baby_neutral baby_neutral - бъдете внимателни с вещества, които обичайно не се използват за хранене и така поне в някаква степен е изпитано, че са поносими за финия организъм на малките пациенти.

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 75
НЯКОЛКО РЕЦЕПТИ И ОТ МЕН:
ЗАЧЕРВЕНО ГЪЛО:ЧЕТИРИ - ПЕТ ПЪТИ НА ДЕН ПО ЕДНА ЛЪЖИЧКА СОК ОТ ПРЯСНО ИЗЦЕДЕН ЛУК/ИЗПРОБВАНО Peace newsm10/
КАШЛИЦА:НАРЯЗВАМ НА ТЪНКИ ФИЛИИКИ РЯПА, ОВАЛВАМ В ЗАХАР, СЛАГАМ В ПОРЦЕЛАНОВ СЪД, ЗАВИВАМ С СЪЛФЕТКА ДА НЕ ПРАШАСВА, ИЗЧАКВАМ НЯКОЛКО ЧАСА ДА СЕ ОТДЕЛИ СОК И ПОСЛЕ  ДАВАМ ОТ НЕГО ПО ЕДНА ЛЪЖИЧКА ПРЕЗ 2,3 ЧАСА/  Hands Thumbsup/

# 308
  • Мнения: 338
За хрема много помага сок от алое.
При зачервено гърло също се дават няколко капки алое - но е много горчиво.
знаете ли откъде мога да намеря алое? и нужно ли е да е прясно откъснато или се прави нещо като чай от изсушено алое? newsm78

# 309
  • Мнения: 1 883
знаете ли откъде мога да намеря алое? и нужно ли е да е прясно откъснато или се прави нещо като чай от изсушено алое? newsm78
Може би е имала предвид това Алое   http://www.flp.bg/bg/Products_Drinks_bg.htm

# 310
  • Мнения: 338
знаете ли откъде мога да намеря алое? и нужно ли е да е прясно откъснато или се прави нещо като чай от изсушено алое? newsm78
Може би е имала предвид това Алое   http://www.flp.bg/bg/Products_Drinks_bg.htm

благодаря! може би е така!

между другото обаче аз опитах от рецептите с лук за нос и за гърло и съм много доволна - невероятен ефект само за един ден. не съм вярвала, че е възможно. ГОЛЯМО БЛАГОДАРСКО

и да дам и аз един много ефективен метод - при болно гърло го мажа със сода - минимум 3 пъти, но е добре да се намаже поне 4 пъти дневно. ефектът е моментален!

# 311
  • Мнения: 319
За хрема много помага сок от алое.
При зачервено гърло също се дават няколко капки алое - но е много горчиво.
знаете ли откъде мога да намеря алое? и нужно ли е да е прясно откъснато или се прави нещо като чай от изсушено алое? newsm78
Внимавай с алоето, доколкото си спомням някъде бях чела, че е леко отровно, а аз получавам някакви обриви когато в кремовете има алое.

# 312
  • Мнения: 319
Мога да препоръчам един лек за гъбички на краката (от рецептите на Ванга - поне така пише на книгата):
Вари се кафе и се киснат краката в него преди сън и така няколко вечери.

Рецептата с лука и аз ще я пробвам. Благодаря!   bouquet

# 313
  • Свищов
  • Мнения: 14
Лучените капки подействаха и при моя син!Онзи ден започна да му тече нослето,запуши се и цяла нощ не можа да спи горкото.Бяхме готови да го водим на лекар и пак не ни мърдаше антибиотика.От вчера сутринта започнах атака с лучените капки+сок от малинов компот+шипков чай с мед и лимонов сок+прясно изцеден плодов сок и воала-чудото стана.Детето спа спокойно и днес е нов човек,няма сополки,но за всеки случай му сложих пак малко капки.Голямо благодаря! Още не мога да се нарадвам,за друг път ще знам..(дано не ми се налага де).
Само да уточня,че за по малко или алергично дете изброените течности не са подходящи.
И още една хитринка за смъкване на температура.Снаха ми я прилага и казва че действа.Когато племенника ми вдигне Т,тя тича за кивита.Дава му да изяде едно и казва че смъква Т.Не става за деца,които още не са захранени с този плод! Ето и малко инфо за качествата на кивито:
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/kiwi

# 314
  • Мнения: 338
капки от лук наистина действат, обаче лекарката ни каза, че разраняват лигавицата на носа и не се препоръчват, дори се отричат. затова аз слагам на дъщеря ми само по веднъж, максимум два пъти и то по 1 капка. първия път като не знаех и на другия ден цял ден й тече кръв от носа - внимавайте!!! Thinking
между другото пробвах и рецептата с ракията от първата страница за кашлицата - равни части ракия, сода и мед на малката. отряза я веднага. ама не можеше да заспи милата от кашлица - от това й направихме по една лъжичка от всичко и тя го изпи с кеф - то май е вкусно. ама много ме беше шубе, щото нали е много малка. но резултатът беше изумителен - повече не ми е кашляла оттогава - около месец! bowuu

Общи условия

Активация на акаунт