Баба каза така ...

  • 540 395
  • 758
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 070
надявам се това с израстването да е вярно.дъщеря ми е с такъв проблем ,от три години.и на нас ни казаха,че ще го израстне.обаче тя като спи непрекъснато преглъща секрети,често зачервява гърло,стигали сме и до спазъм.заради това съм я водила къде ли не,факт е че никой не е помогнал до сега Tiredвижте и за бактерия в гърлото и носа,после и за синузит,и като се отхвърлят тези неща,поставят диагноза-ал.ринит.което ме съмнява,защото лекарствата за алергия не ни помагат.дано някой напише рецепта и за тази гадна задна хрема

# 451
  • Мнения: 1 929
Дано наистина Praynig Благодаря ти ,Пали и дано дечицата да се оправят скоро!  bouquet

Ще следя темата

# 452
  • Мнения: 28
При водниста хрема - 1 ампула витамин С, на върха на чаена лъжичка мед.Това се разбърква до хомогенна смес и се капва по една капчица.
При разстройство- билка която се казва "поддъбиче".Прави се отвара като чай. Внимателно се определя дозировката, защото е много силно (горчиво е).При деца под 1 год. не е желателно да се използва!

# 453
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Записвам се да следя темата Hug.малко късно,чак на 31стр Embarassed

# 454
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Знае ли някой точната рецепта и начина на приготвяне на мехлема с невен и свинска мас?
А дали може да се замени маста с нещо друго? Вазелин?

# 455
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Нямам представа как точно се прави, но съм ползвала мехлеми, напревени със свинска и зайча мас. Не знам за вазелина.

# 456
  • Мнения: 2 784
Знае ли някой точната рецепта и начина на приготвяне на мехлема с невен и свинска мас?
А дали може да се замени маста с нещо друго? Вазелин?
Със зехтин. Помня баба ми правеше мехлемчета с невен и жълт кантарион и "дървено масло". Малко по-рядко става и се нанася с памуче. Ама как точно става- не знам. Ще попитам майка ми дали тя помни.

# 457
  • Мнения: 423
Знае ли някой точната рецепта и начина на приготвяне на мехлема с невен и свинска мас?
А дали може да се замени маста с нещо друго? Вазелин?

"Четири препълнени шепи невен (листа, стъбла и цветове) се  нарязват на дребно. 500 гр чревна мас от хранено с естествени храни прасе или хубава свинска мас се загрява като за пържене. В тази гореща мазнина се изсипва нарязаният невен, попържва се малко, разбърква се и се сваля от котлона. Съдът се покрива и се оставя един ден да престои. На следващия ден сместа леко се затопля, после се филтрира през ленена кърпа и се насипва в предварително приготвени, чисти съдчета." от книгата на Мария Требен.

С вазелин едва ли ще стане.

# 458
  • Мнения: 9
Здравейте момичета, четох четох и реших и аз да напиша нещичко. От личния си лекър съм много доволна, той никога не изписва антибиотици без да има основание за това, от него знам, че хрема се лекува със солена вода- 500 мл. преварена вода + 1/2 чаена лъжичка сол се капват през час - два в нослето на детето, лечението не е много бързо, но е по ефикасно от капките за нос, Повръщането той лекува с 24 глад + отвара от джоджан през 10 мин по 1-2 чаени лъжички от тази отвара, а за температурата ми е казал след като мине 38 тогава да давам каквото и да е. Детето ми е на 4 години и само 2 пъти е пил антибиотик- страхотен лекар си имаме. Hug

# 459
  • Мнения: 3 376
r_1011 наистина ви е страхотен доктора Peace

Момичета за проблемите със секрета защо не опитате да спрете млечните продукти на децата за известно време?Не знам колко са големи,но след 2-3 годишна възраст се губят ензимите,които преработват казеина и той се натрупва във вид на секрети по тялото.

Съдя по себе си-по принцип не ям млечни,но когато се случи да хапна дори и малко веднага го усещам на носоглътката или в носа.При детето също действа-когато има хрема-никакви млечни.
Знам,че ви се струва малко крайна мярка,но според мен си има точно обяснение.

# 460
  • Варна
  • Мнения: 1 858

Момичета за проблемите със секрета защо не опитате да спрете млечните продукти на децата за известно време?Не знам колко са големи,но след 2-3 годишна възраст се губят ензимите,които преработват казеина и той се натрупва във вид на секрети по тялото.

Съдя по себе си-по принцип не ям млечни,но когато се случи да хапна дори и малко веднага го усещам на носоглътката или в носа.При детето също действа-когато има хрема-никакви млечни.
Знам,че ви се струва малко крайна мярка,но според мен си има точно обяснение.

Накара ме да се замисля Thinking

Моят син е с постоянна хрема и запушен нос,и яде страшно много млечни продукти Rolling Eyes.обаче ще е голям зор да ги махна....
ще опитам да ги намаля малко,да видим дали ще има резултат Hug

# 461
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Когато лекувахме пневмония на дъщеря ми в болницата, едната от лекарките категорично забрани да й давам мляко през това време. Изтъкна същите причини- нещо в носоглътката, затормозява се изхвърлянето на секрета...

# 462
  • Мнения: 2 070
ядем кашкавал в промишлени количества.въпреки че не показа хранителна алергия,май има логика.това за млечните съм го чела някъде.а и наскоро лекар УНГ в исул ми каза,нищо млечно ,освен к.мляко,домашно,заради бактериятакоято съдържа.купеното ,абсолютно,не,консерванти и нишесте,особено Данон

# 463
  • Мнения: 2 331
Преди да ви попитам това, за което идвам при вас, да кажа за млечните.И аз знам, че при хрема е добре да се спрат.Водят се слузообразуващи храни.
И така, аз да питам за гранофорин/гранулин.Как го ползвате за гърло? Четох за два пъти дневно, но колко дълго мога да мажа гърлата? Аз знам, че се маже 3 пъти дневно най-малко седмица, но ми се иска да чуя повече мнения. Peace

# 464
  • Мнения: 1 929
Преди да ви попитам това, за което идвам при вас, да кажа за млечните.И аз знам, че при хрема е добре да се спрат.Водят се слузообразуващи храни.
И така, аз да питам за гранофорин/гранулин.Как го ползвате за гърло? Четох за два пъти дневно, но колко дълго мога да мажа гърлата? Аз знам, че се маже 3 пъти дневно най-малко седмица, но ми се иска да чуя повече мнения. Peace

В една друга тема видях съставките на гранофорина и ще ги пейстна тук:

1.Salicylic acid   -1.82g   
   2.Ethacridine lactate - 0.36g   
   3.Flavacridine hydrchloride - 0.36 g   
   4.Hydrocortisone - 0.11 g   
   5.Methylthioninium chloride - 0.72g   
   6.Nitrofural - 0.18 g   
   7.Tetracaine - 0.45 g


Salicylic acid     е аспирин,а той е абсолютно забранен за деца под 12 год.Така,че внимавайте с това лекарство!

Общи условия

Активация на акаунт