За магазин Европа...

  • 1 267
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте. Преди десетина дни за пръв път влязох в магазин от Търговска верига Европа. От тогава съм го посетила два пъти и съм меко казано потресена от поведениетото на персонала. Първият път беше делничен ден, около обед. Близо до вратата стоеше някакво момче и две млади момичета, усмихнах се и ги поздравих, те и тримата ме изгледаха изумено. Взех си кошничка и тръгнах да се разхождам по щандовете, в това време две жени зареждаха и също започнаха да ме гледат много странно, дали защото бях нова за тях, или защото бях единствения клиент, не знам..След това момчето( вероятно охрана), почна да подвиква на едната жена, която зареждаше -"а вЪрви ся, да те видим, хубаво ли го правиш", тя тръгна, а той и завика " не тъй ма, вЪрти задник, вЪрти задник". Другите започнаха да се хилят просташки. През цялото време докато си избирах продуктите, едната вървеше с мен и ме гледаше в ръцете, най-накрая с радост стигнах до касата, поздравих касиерката, а тя ме изгледа, все едно я напсувах. Попитах я това на щанда до нея, дъвки ли са или бонбони, на което ми се отговори с " де да знам аз, не мога всичко да знам". Разбира се, нямаше отговор и на моето " заповядайте..благодаря за рестото".На тръгване все пак казах довиждане на събралите се до вратата, а те се спогледаха и се изсмяха. Казах си, че втори път в този магазин няма да вляза, но ми се наложи пак да ходя да взема сокове за детето. Пак така си ме гледаха в ръцете, а когато отидох на касата, видях, че касиерката брои някакви пари. Попитах най-учтиво" извинете, касата работи ли" , а тя измърмори " след малко". Застанах да чакам това малко, тя си преброи парите, тъкмо започнах да вадя продуктите, касиерката изведнъж си излезе от касата, без дума да каже и влезе някъде навътре. Почаках една минута и се преместих на другата каса, на която тъкмо дойде друга касиерка. Тя беше страшно ядосана  почна буквално да ми подхвърля нещата, след като ги маркираше. Помолих я да внимава, а тя ми отвърна " как не, цял ден ще се съобразявам със всички". Накрая, при плащането, сметката окончаваше на 23 ст, попитах я, иска ли да и потърся стотинки, за да ми върне по-лесно, и докато търсех тя ми каза грубо" цял ден ли ще чакам". Е, в крайна сметка, аз ровя за нейно улеснение не за мое. На излизане казах високо " довиждане, и благодаря за изключително любезното отношение", а зад гърба си чух най-нелепия коментар " тая е няква от гражданята май ". Не вярвай, че все още съществува персонал с подобен маниер, поведение и възпитание. Искам да ви попитам вие с какви наблюдения сте от тази верига, нима само с мен са се държали така?! Нарочно не споменавам кваратала, за да не каже някой, че целенасочено се опитвам да " натопя" конкретен екип...

# 1
  • Мнения: 15 379
Суперотвратителна верига. Прост персонал, мръсни магазини, неорганизирани щандове.
Опитът ми е базиран на Европа - Лозенец. Влизала съм точно 2 пъти - не повторих.

# 2
  • Мнения: 0
Бойкотирайте ги  #Cussing out....Като отчетат спад в продажбите, ще се замислят каква е причината...Ако имат достатъчно акъл мениджърите, ще обърнат внимание на обслужването.
Ако ли не, просто ще си затворят и.....няма да ги "хвалите" повече...Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3
Ужасен магазин. Персонал под всякаква критика- некомпетентен и нелюбезен! Аз няма да скрия в кой магазин влизах 2 пъти и повече няма да повторя. Става дума за новооткрития в ж.к."Люлин 9" на бул. "Луй Пастьор" в София.  Имаше промоция на обезкостени пилешки пържоли. Реших за взема няколко. Придвижвайки се към касата, усетих "аромат" на развалено месо. Учудването ми беше пълно, че тази смрад идваше от торбичката с въпросните пържоли, която държах. А тя беше грижливо завързана, но все пак се усещаше.Разбира се веднага ги върнах. Тъй като още не бях минала през касата, реших да видя какво ще правят с другите пържолки на витрината. Е, не направиха нищо. Нали все пак трябва да ги продадат!!!! #Cussing out След няколко дни ми потрябваха пак точно такива пържолки /бях обещала на детето точно такива/.Обиколих близките магазини, но не намерих. И ето ме пак пред "Европа". Взех си торбичката с мръвките, но тъй като си имах "едно на ум", реших да ги проверя преди касата. Развързах стегнатия възел на пликчето и ....ужас..смрад.. Mr. Green #Cussing outВърнах ги. Е, този път прибраха и другите от витрината. От тогава този магазин не съществува за мен.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 039
Има няколко теми за ТВ Европа.
Мненията на всички са удивително единодушни - не влизайте при тях.
Най-мръсно, най-неуредено, най-прост персонал, най-долнопробна стока. За охраната - най-простите селяци.
Мениджъри - няма такива. Единствено събират оборота от касите и периодично плащат на доставчици на ръка. Но преди това трябва доста да им се помолиш.
И внимавайте - охраната го играе комбина с касиерките. Редовно не маркират нещо малко на клиент, после го разобличават в кражба - я на бакпулвер, я на ванилия или др. подобни.
Поне 1 път месечно съм свидетел на подобна случка.

# 5
  • Мнения: 15 379
Вчера трябваше да купя хляб. Нямах друг вариант и влязох в Европа, РУМ "Черни връх".
Отврат магазин, отврат персонал, отврат обслужване Stop.

Общи условия

Активация на акаунт