Красив котак търси дом

  • 5 322
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 458
Като му натиснеш възглавничката излизат ноктите и с тях драскаш по въжето.Не боли.Действай смело.Трябва да му отделите една саксийка с котешка трева и тоалетна.Ако е мъжко и некастрирано след деветия месец и консултация с лекар би било добре да го кастрирате.Препоръчвам клиниката на Овча купел.
Важни са хапчетата за глисти.На баер ги понасят най-добре.Купуват се от ветеринарна клиника.Капките за бълхи е хубаво да се променят на всяко второ поставяне.Демек на 4-5 месеца.
Най-хубави са храните на роял канин,но да се съблюдава количеството.Различни са и са най изгодни насипноВинаги прясна вода.Избягвайте консервите дарлинг,кит кат,уискас....Каквото и да пише правят камъни в бъбреците.

# 76
  • Мнения: 4 458
Ако реши да ''маркира'' или имате проблеми с удоволствие бих помогнала.Имам дългогодишен опит.И моят красавец е черен,но и поради породата (най-едрите) и поради лакомията си е направо огромен 7кг и 300 гр и над 70 см.
п.п.При първото посещение на лекаря искайте паспорт и го носете при всяко посещение при лекар.Вътре се отбелязват профилактики и ваксинации.Нужен при пътуване в чужбина.Ще ви е нужна и караванка за път.Прилича на куфарче-клетка.

# 77
  • София
  • Мнения: 8 011
Страхотен кот с късмет! Много хубави дни желая и на него, и на новите му стопани. Simple Smile

# 78
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
Я, страшен аватар  Peace
Ще взема и аз да се върна към котешките аватари.

Хайде де! Откога чакам. Имаше един с черен котарак - мечта!

# 79
  • София
  • Мнения: 377
mamamari много благодаря за ценните съвети - някои от нещата ги знам от предишните ни котки (женски), но сега с Дани е по-различно, най-малкото е мъжки, голям е, малко по-сприхав и ударих на камък с остренето на ноктите. Не иска на драскалката, а днес реши да ми опита и дивана. Лошото е, че като натисна лапичката, за да се покажат ноктите и се изнервя невероятно, мяука и се опитва да ме гризне. Същото важи и за рязането на нокти - не ми дава дори да ги разгледам и затова ще попитам в клиниката, дали те не могат да ги изрежат.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 2 218
Jilda , в клиниката ще ги изрежат, но това няма да го спре да си ги точи където той избере Crazy нашият също имаше драскалка, която така и не употреби по предназначение Mr. Green имаше си едно място на дивана и там си точеше ноктите, много е неприятно, защото вашата гарнитура е кожена, измислете нещо друго да му предложите, например котката ни на двора драска на едно дървено пънче  Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 13 256
mamamari много благодаря за ценните съвети - някои от нещата ги знам от предишните ни котки (женски), но сега с Дани е по-различно, най-малкото е мъжки, голям е, малко по-сприхав и ударих на камък с остренето на ноктите. Не иска на драскалката, а днес реши да ми опита и дивана. Лошото е, че като натисна лапичката, за да се покажат ноктите и се изнервя невероятно, мяука и се опитва да ме гризне. Същото важи и за рязането на нокти - не ми дава дори да ги разгледам и затова ще попитам в клиниката, дали те не могат да ги изрежат.

Подпри чесалката на мястото където си е наточил ноктите. Може да се прехвърли върху нея. Освен това чесалката дали е поставена на подходящата височина? Има и спрейове за привличане - може да я напръскаш.

# 82
  • Мнения: 4 116
Абе, котак на 3-4 години ( както се оказа, че е) трудно ще го научи да си точи ноктите на чесалка, ако  досега си ги е  точил по дивани. А и много остри му бяха ноктите като го намерих, та  сигурно и никога не са му били подарязвани. Виж, за това мога да се пробвам аз  Mr. Green Много съм добра в рязането на нокти. При мене няма не искам, няма недей  Laughing Само купи ножичка за котешки нокти, трябва да има във ветеринарната клиника.

Общи условия

Активация на акаунт