От кой бойлер сте доволни?

  • 40 755
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Предстои ми купуване на бойлер.За сега клоня към Теси или Дипломат.Става въпрос за обикновен,не за проточен.Ако някой има наблюдения,нека сподели предимствата и недостатъците.

# 1
  • Перник
  • Мнения: 396
Нашият е Теси. Ако това е критерии - без топла вода не сме останали.
Аз да питам друго - кои бойлери излизат най-икономични, че сметката за тока пак е ...

# 2
  • Мнения: 116
Да разбирам ли,че Теси не са много икономични?

# 3
  • Перник
  • Мнения: 396
Ами мисля, че не са от-най икономичните. А то дали изобщо има такива Rolling Eyes

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чак пък доволни...  Rolling Eyes
На всеки 2-3г. ни гърми по един. Беше Фламина, беше Теси, сега сме с Дипломат. Хубавото е, че гръмна в Гаранция и ни дадоха нов.

# 5
  • Мнения: 4 916
Най-доволна съм била от бойлер на Дженерал електрик, който един американец си го беше внасял с карго от САЩ (и от печката му от същата марка бях много доволна, жалко, че тази година й се прецака фурната). Но не знам дали ги има в магазинната мрежа у нас.
Иначе сега сме с обикновен на елдом (т.е. с водосъдържател, не проточен). Ми доволни сме.

# 6
  • Перник
  • Мнения: 396
Шани, как така ви гръмна?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
Трета година с Теси със серпентина и нещо му било керамично, ама какво  newsm78. През лятото плащаме по 45-55лв ток, а зимата 55-65лв, но тогава бойлера е изключен и се топли от водната риза на камината. Доволни сме!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, как така ви гръмна?

лесно и с мерак.
Водата се загравя неконтролируемо и корпуса се прибива... Изтича гореща вода под силно налягане.

# 9
  • Последната пряка в ляво
  • Мнения: 35
Включвам се и аз към питането, че втори Дипломат ни гърми за три години и половина. В понеделник чакам майстор от сервиза да го види. Уж имат гаранция 5г. , при нас двата общо не изкараха толкова.

# 10
  • Мнения: 4 409
Най-важно е да е ВЕРИКАЛЕН,а не ХОРИЗИНТАЛЕН!Няма да влизам в детайли ,нищихме го в цяла тема.
Като марка бих препоръчала ТЕСИ,защото разликата в цената с по-скъпите,не се отравдава с икономичност.В смисъл,че за да си избия парите от разликата в цените трябва да работи 20-30 г,а няма бойлер който да доживее толкова.Освен това сменям бойлерите на 5-10 г,защото се пълнят с мръсотия,а и излизат по-нови по-актуални модели.
За справка имам 3 бойлера,топля 100кв.м с климатици,сушилнята също е разход....всичко е на ток и сметката ми варира 100-130 за есента и не надхвърля 200 и през най-студените месеци.

# 11
  • Мнения: 721
Включвам се и аз към питането, че втори Дипломат ни гърми за три години и половина. В понеделник чакам майстор от сервиза да го види. Уж имат гаранция 5г. , при нас двата общо не изкараха толкова.
Ние сме се спряли на Дипломат, от коя серия точно ви гърми?

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 260
НЕ СЪМ ПОЛЗВАЛА БОЙЛЕР ОТ МНОГО ГОДИНИ , НО ИМАМ ПОЗНАТИ , КОИТО ИМАХА ТЕСИ И ЗА 5ГОДИНИ РАБОТА РЕЛЕТО ИЗГАРЯ 4 ПЪТИ . В МОМЕНТА ПОЛЗВАТ БОЙЛЕР ДИПЛОМАТ ДАЛИ СА ДОВОЛНИ НЕЗНАМ.

# 13
  • Мнения: 0
Нашият бойлер е от Елдоминвест с неръждаем водосъдържател.За да се увеличи живота на елктрическите му части силовата верига се свързва през контактор монтиран в кутия за пускател.Свързал съм няколко бойлера по този начин и хората са доволни.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 122
Теси.нямаме проблем, този е на 3 години, на свекърите е на 5, преди това в стара квартира пак с такъв - нищо не им е горяло работят си прекрасно.

Общи условия

Активация на акаунт