Отговори
# 645
  • Мнения: 758
roverandom,   Hug  Честито  !!!   bouquet Peace

 (  Дано  повече  да няма  такива  некомпетентни  лекари  , като  онази  дето   ти беше  казала  ,че  "рак  "  виждала  или нещо  подобно  ........)
Да, и на мен ума не ми го побира как може да изтърсят такава диагноза и да съсипят нервичките на някой, без да има основателна причина за това  ooooh!. Да ви кажа "израстнах" душевно покрай мисълта за тази диагноза и времето което прекарах в раковата болница. Имаше смисъл това преживяване - видях нещата от друг ъгъл.

# 646
  • Мнения: 182
Здравейте,

пиша ви с молба за помощ- ако не съм нацелила правилната тема, мола пренасочете ме.

Ето историята ня кратко:

На 12.01 ми е направена процедура LLETZ /предишни изследвания - биопсия - CIN1  на микроучастъци CIN2 и HPV 59 +/.Хистология от LETZZ - маточна шийка - огнищна,папиломатозна и акантоза на нативния мн. епител /IIa/ и метапластичен епител с паракератоза- хроничен мн. едноцервицит. Участъка от шийката PVCU с левкоплакия около OECC на задна устна с диаметър 7мм! Изписан след интервенцията антибиотик - 2х1.5г и 5 дни на 12чх500г

Въпросът ми е: било ли е излишно да се прави LLETZ  процедура  /поне на мен ми говори хистологията , че по- скоро съм имала възпаление от колкото атипични клетки /и диаметъра на изрязания участък много ли е - може ли да попречи на износването на бременност?При обикновенната конизация по-голям участък ли се отстранява?

Ще бъда много благодарна на отговорите ви  Smile

# 647
  • Мнения: 123
Възможно ли е след конизацията МЦ да ми е на 23 ден?Боли ме само кръста,но 2 дена нямах много време да почивам.Първо си помислих да не е кръвоизлив и така се изплаших,но си тече нормално като при цикъл.

# 648
  • Мнения: 5 140
Течовете и цикъла се смесват спокойно, около 30 дена може да ти се изтичат нещата... Crazy

# 649
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 35
Ох и аз да добавя в тази връзка ,нормално били течовете да са от 4 до 6 седмици,аз утре правя месец от конизацията и си продължава да тече  Shocked  казаха ми да изчакам 6 седмици и тогава ако не спре да ходя на лекар,но до тогава трябва да ми дойде отново цикъла така че..................нямам думи вече. Confused

# 650
  • Мнения: 123
Ходих до д-ра.Каза,че моето не било менструация,щяла съм да я усетя кога е тя.Така ще си тече цял месец ту кръв,ту течение,нямало страшно.Изследванията са готови.Показали,че  наистина го имало това нещо,останало малко,но другия път на колпоскопията ще видим.Тогава ще ми махне и конците и ще промие раната.Само не разбрах и не се сетих да питам това,малкото ,което е останало изследванията ли са го показали,хем че си мисля че май няма как да се отчете или той го е оставил още тогава нарочно.Защото след конизацията каза,че всичко,което е трябвало да се махне го е изрязал.

# 651
  • Мнения: 179
Здравейте момичета   bouquet отдавна не съм писала че нещо никакво време не ми остава но влизам поне 1-2 седмично да си ви видя как сте и ви чета.Честито на всички с добри резултати!

boggy така като чета за мен не е била излишна процедурата даже е много добре защото е направена рано а това е по-добрия вариант отколкото да чакаш като се успокояваш че имаш само възпаление.Колко голям участък се изрязва при скалпелна конизация не знам.Ще можеш да износиш бременност не се притеснявай!Сега си почивай не се притеснявай излишно и се следи редовно.Успех!

janka2002_ аз не мога да разбера кое нещо е останало?Че и нарочно да го е оставил  newsm78!Какви изследвания са готови?

Момичета някоя от вас има ли връзка със Звездичка че гледам отдавна не е писала?
На всички  Heart Eyes Hug

# 652
  • Мнения: 123
Цитирах думите на д-ра.Предупредиха ме да говоря колкото си може по-малко с него и аз не посмях да разпитвам.Хистологичните изследвания са готови.И те показвали,че го имало това нещо,което наистина е трябвало да се изреже.А какво точно е останало ще го разпитам  следващия път,когато ще е и колпоскопията.Щом казва,че е останало,си мисля,че в мен,а след конизацията каза,че е махнал всичко,което трябвало да се изреже.
Мисля да ме прегледа и друг д-р.Тук най-често срещам имената на Славчев и Карагьозов.

# 653
  • Мнения: 67
Много ми е интересно как отиваш на преглед и ще те предупредят да не говориш много- много с доктора , че нали става въпрос за собственото ти здраве! Този човек взема не малко пари за да те лекува и трябва да ти обясни за какво става въпрос .Ако не му плащаш лично , му плаща здравната каса .Тук в испанските сайтове по друг повод съм чела че трябва преди да отидеш на лекар да си подготвиш въпросите , които трябва да зададеш на лекаря .Друг е въпроса , че аз обикновено си глътвам граматиката ...
Кога ще те гледа на колпоскоп ? Предполагам ,че на третия месец .Мен тук ме гледаха на 20 ден , но само за да видят раната ,на третия месец ще ми правят колпоскопия, цитонамазка и предполагам ще ме изследват за вируса .Аз пък питах лекарката да ли този вирус ще си остане завинаги с мен , а тя ми отговори че по нататък ще ми направят изследвания .

# 654
  • Мнения: 34
 #2gunfire Никакво глътване на граматиката, ако трябва си записвай въпросите на лист, мила, трудно е, но аз винаги си повтарям, че за 6 месеца си там за 30 мин в този кабинет и съответно ърябва да се възползваш на 100%, разбира се много важно и лекарят да те предразполага!

# 655
  • Мнения: 123
На 1 .03 ще ходя да ми маха конците и колпоскопия.Тогава ще го разпитам.

# 656
  • Мнения: 5 140
Ето я и новата седмица, старата я изпратихме вече  Laughing

Нека новата е изпълнена с много приятни емоции, позитивна енергия, много любов и червено вино...както и разбира се с добри резултати за нас!!!! Обичайте се!!  Hug Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

и поздрава за тази седмица: http://www.youtube.com/watch?v=TqbgzvKVzlQ&feature=related

п.п. Посланието ми към вас тази седмица е - Радвайте се, че живеете!!!!!

# 657
  • София
  • Мнения: 964
Синеоч  Hug Hug Hug  мерси  за  поздрава  и  хубавите  пожелания !  bouquet  bouquet  bouquet


  ЧЕСТИТ  СВЕТИ  ВАЛЕНТИН!!!


  Много  здраве  ,  късмет  и  любов  на  всички  !!!  Hug Hug Hug

 И  само   добри  резултати !  Peace

 

# 658
  • Мнения: 4 204
СИНЕОЧ, БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЗДРАВА! Hug Hug Hug

ЧЕСТИТИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ И РАЗБИРА СЕ СПЕЦИАЛЕН ПОЗДРАВ ЗА ИМЕННИЦИТЕ ДНЕС!

janka2002_ , и аз предпочитам да си записвам въпросите на листче, защото винаги нещо се забравя!
Питаш за лекар за 2-ро мнение!
Аз съм много доволна от Карагьозов, но все пак, ако искаш да ти се обърне голямо внимание, включително да ти се обясни всичко спокойно и обстойно те съветвам да отидеш при д-р Ганчева. Координатите и ги има на 1 страница.
На мен също ми предстои контролен преглед след лазервапоризацията.


БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И МНОГО УСМИХНАТИ!!!

# 659
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 35
Честит Свети Валентин на всички,обичайте и бъдете обичани  http://www.youtube.com/watch?v=_J3oaGSs_DE

Общи условия

Активация на акаунт