ТРЕТИ клас, уч. 2010/2011 г. - 2

  • 37 161
  • 747
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 886
ЗА МНОГО ГОДИНИ МОМИЧЕТА нека2011 ни донесе само хубави неща
ние сме на линия без проблем ,днес било за Крис супер ден   за ваканцията мисля че им стига те и без това много не учат...................та краино време е  пиша така защото и вси4ки извънкласни дейности по4иват заедно с у4илището а пари си зимат Confused та  аз това не одобрявам децата събраха доста парички и сега събираме за плазмен тв в детската,само дето малкото незнам как ще ги даде защото събирала за море не за тв hahaha hahaha hahaha

# 331
  • Мнения: 861
Честита Нова година! Много здраве и спокойствие.

Имаха за домашно да направят опит с парче хляб и кора от лимон върху влажен памук за 7 дни какво ще се получи...

Та забравих да го сложа, а и нас ни нямаше по празниците...
Къде се появяват губите първо? И на кой ден - 4,5,6,7, ooooh! То е ясно, че на 7-мия всичко ще е черно Laughing
И сина ми е на урока за гъбите. Сложихме ги във вторник. Значи до днес вече 6 дни. Гъби още няма никъде. Хляба е доста мухлясъл, почти целият и набъбнал. Лимонът е сбръчкан, има лек мухъл, зеленясъл от външната страна. Гъби ще има първо на хляба. На лимона, поне според мен няма да се появят.

# 332
  • София
  • Мнения: 39 770
И Дияна имат гъбите, но тепърва ги сложи.
Днес се били наговорили за стачката. Едно от момчетата казал "Хайде три пъти да кажем 'Стачкувам'". Та влиза учителката по английски и целия клас рекъл "стачкувам" и тя си излязла. Явно е извикала класната, която е въдворила ред, доста бързо.

# 333
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Не сме говорили за стачка, а само за кратката ваканция. На всички ни се искаше да е по-дълга. По  спомени от малките класове, аз съм имала по десет дена зимна и още толкова за пролетна ваканция, без междусрочна такава.  newsm78 Ходех на лагери, защото нямаше с кой да стоя у дома.

Оказа се, че за утре имат доста голямо домашно, но за курса по английски, което не успя да напише и утре ще стане рано, пък колкото - толкова. После той ще се обяснява с госпожата  Crossing Arms

# 334
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Изобщо не сме коментирали ваканцията у дома. Лично за мен така си е добре защото предпочитам да ходи на училище вместо да стои цял ден сама у дома. Сутринта си стана както обикновено т.е. първа. Става и идва да ни буди. Питах я и каза че в училището им е топло, много топло според нея. Следобед ми се обади да каже, че тръгва за английския и че хич не и се излизало , било и топличко у дома а навън вече беше доста гадно... Но отиде разбира се. Прибрахме се заедно,  пи чай и писа две страници голям формат/плътно изписани/ домашно от английския. За сряда и е ама тя не търпи не написано... такъв модел е. В 21 часа каза, че е уморена и си легна. Говореше насън преди малко Simple Smile
Не знам минали ли са урок с гъби ама със сигурност не е развъждала у дома.Simple Smile))

# 335
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Честита Нова година! Много здраве и спокойствие.

Имаха за домашно да направят опит с парче хляб и кора от лимон върху влажен памук за 7 дни какво ще се получи...

Та забравих да го сложа, а и нас ни нямаше по празниците...
Къде се появяват губите първо? И на кой ден - 4,5,6,7, ooooh! То е ясно, че на 7-мия всичко ще е черно Laughing
И сина ми е на урока за гъбите. Сложихме ги във вторник. Значи до днес вече 6 дни. Гъби още няма никъде. Хляба е доста мухлясъл, почти целият и набъбнал. Лимонът е сбръчкан, има лек мухъл, зеленясъл от външната страна. Гъби ще има първо на хляба. На лимона, поне според мен няма да се появят.

Ами аз мисля, че точно мухъла по хляба и плесента по лимона са вид гъби newsm78 Laughing
И ние ги сложихме вчера, нищо че е със закъснение,ще видим какво ще отгледаме

# 336
  • Мнения: 861

Ами аз мисля, че точно мухъла по хляба и плесента по лимона са вид гъби newsm78 Laughing
И ние ги сложихме вчера, нищо че е със закъснение,ще видим какво ще отгледаме

Да, май е така Embarassed Мъжът ми снощи ги гледа и според него това са гъбите. На хляба мухъла се появи на 4 ден, на лимона на 5.
Днес имат ЧП, ще видим какво е станало.

# 337
  • София
  • Мнения: 3 610
Снощи неуспях да влезна във форума и сега гледам-изненада.Нова визия,нов късмет Laughing
Росен заложи лимонаи хляба още доста преди ваканцията,но забравил да ги покрие и така и не развъдихме нищо Whistling Даже се чудеше какво да пише в тетрадката.

# 338
  • Мнения: 2 134
Не сме коментирали за ваканцията,но мисля,че трябва да е до 10.1. - една седмица
и времето свършило !
Плесента е точно това - позеленяването но лимона и мухъла на хляба,но гъбите са различни!

# 339
  • София
  • Мнения: 39 770
Моята щерка ми каза, че в тяхното у-ще изобщо пък нямало парно. "Нещо било станало през ваканцията". В клас стоят по якета.

# 340
  • София
  • Мнения: 11 116
При нас вчера беше студ...
Днес вече било нормално топло.  Wink

# 341
  • Мнения: 690
При нас вчера беше студ...
Днес вече било нормално топло.  Wink

  Да, нещата днес са се нормализирали. Crazy
 
  Моята утре няма да ходи  на училище, защото сме на контролен преглед при ортодонтката, което   не значи, че сега няма да я налегна да пише домашни.

# 342
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Коя ви е ортодонтката?

# 343
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Момичета, имам едно въпросче по български.Задачата е на стр.24, упр.2 от учебната тетр. №1(издателство "Анубис).Става въпрос за буквосъчетанията "дж" и "дз'.Не мога да разбера защо в думите "Добруджа',"Пазарджик" и "бояджия" ,"дж" се приема за 2 звука-това е според госпожата,ама аз нещо не съм съгласна.Според мен ако дж и дз са в една сричка,то звукът е един.Сричките в думата" Добруджа" не са ли  До-бру-джа?Защото госпожата е сричкувала така:До-бруд-жа.Ако е права,кое е правилото? newsm78

# 344
  • Мнения: 11 341
don domat виждам , че си от Варна. Дъщеря ми е при Арнаудска вече 3-та година, дребният и него го стягам за редовни посещения при нея  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт